Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Oswietlenie tablicy rejestracyjnej

Elektryka
ODPOWIEDZ
zenonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:13
Imię: Zenek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grays, uk

Post autor: zenonek » 17 mar 2010, 00:24

Udalo sie, az wstyd sie przyznac, ale mojej zonie sie udalo...

Trzeba dobrze zwrocic uwage na blaszki, jesli wlozy sie swiatlo normalnie, najpierw na haczyk a potem srobka to jedna blaszka zatrzymuje sie na plastiku!
I nie ma kontaktu!"

Powodzenia!

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 17 mar 2010, 13:15

ja rozumiem ale jak na tych kabelka co sa coi styka sie z blaszka nie ma pradu wiec nawet jak dokladnie zaloze to nic nie da po nie ma pradu

zenonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:13
Imię: Zenek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Grays, uk

Post autor: zenonek » 17 mar 2010, 13:51

Komputer nie daje pradu jak nie ma zaroeki-oporu, ja nawet prubowalem podlaczyc ta zarowke na dorobionych kabelkach, tez nie dzialalo. Wiec zarowka musi byc poprawnie zalozona I zaswieci!

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 17 mar 2010, 14:07

Zasada jest taka, że jeżeli sterownik nie widzi żarówki (nie podłączona, przepalona, źle założona) to wywala komunikat na FIS i wyłącza napięcie. Dlatego zmianę żarówki należy dokonywać przy wyłączony zapłonie. Przy ponownym włączeniu zapłonu i przetestowaniu żarówek jeżeli jest ok to błąd ginie i pojawia się napięcie. Przy wymianie żarówek na led trzeba zwrócić uwagę na ich biegunowość... .

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 18 mar 2010, 12:31

zawiozlem samochod do elektryka.sprawdzil wiazke co idzie do modulu wszystko ok zarowki wsadzil nowe o takie samej wartosci co oryginal i co nadal nie swieca oczywiscie vagiem skasowalem bledy i nic.

Awatar użytkownika
drozdu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:37
Lokalizacja: stalowa Wola-Londyn

Post autor: drozdu » 18 mar 2010, 20:48

Alejaka diagnoza mechanika? Pewnie :shock: :shock: <beczy>

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 18 mar 2010, 23:27

stwierdził ze prawdopodobnie moze byc modul komfotu uszkodzony i mam pozyczyc od kogos podlaczyc i sprawdzic

Tomas

Post autor: Tomas » 19 mar 2010, 00:22

JUDOS spokojnie ,bez paniki juz kiedys pisalem ze tymi zaroweczkami steruje modul komfortu ktory odcina prąd jak nie ma dobrego styku i zarowki w gniezdzie ,nalezy zrobic tak dokladnie dogiąc blaszki wsadzic zarowki na wylaczonym zaplonie ,kiedy po wlaczonym zaplonie zarowki sie nie zaswiecą nalezy poczekac przez calą noc (to nie zart) az modul komfortu sie sam zresetuje i pusci prad na tablice -sprawdzone dwa razy, nie wiem czego sie tak dzieje ale tak jest,zarowka po prawej stronie jest odpowiedzialna za blad na FIS ona dopiero puszcz prąd na ta drugą ,jezeli wyciągniemy pierwszą zarowke po lewej stronie bląd nam nie wyskoczy sa podlączone szeregowo to tylko c6 <ok> nie wiem tylko jak z tą biegunowoscią przy ledach :-/

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 20 mar 2010, 11:27

odkrecilem wsadzilem oryginalne zaroweczki ktore kupilem w salonie i czekam na efekt czy sie wkoncu zapala i ciagle ta komenda license plate

Tomas

Post autor: Tomas » 20 mar 2010, 18:12

Judos ,jeszcze jedna uwaga zeby byc pewnym ze zarowki stykają na 100%, w gniezdzie od wewnętrznej strony blaszek są takie 2 male plastiki ktore czasami blokują blaszki od lamki i nie ma styku -wylam je bedziesz pewien ze lampki są dobrze zalozone(ja sie ich pozbylem) powodzenia i cierpliwosci <ok>

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 24 mar 2010, 14:00

sam postanowilem przylozyc sie do sprawdzenia co jest z tym oswietleniem wylamalem to co mowiles napewno dotykaja sie styki kupilem nowe zarowki w aso podlaczylem raz tak raz tak zeby sprawdzic jaki biegun skasowalem bledy w vagu i co nic nadal nie dzialaja wyswietla sie komunikat zwarcie do masy brak oswietlenia tablicy rejestracyjnej moze jednak moduł komfortu siadł? tylko dziwne bo jak by tak bylo to by tylko padlo oswietlenie tablicy

Awatar użytkownika
Manix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 13 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Manix » 27 mar 2010, 23:01

Miałem podobne problemy. Spaliła się lewa żarówka oświetlenia tablicy. :-/
Postanowiłem przy okazji wymiany założyć LED (nie miałem LED pod CAN BUS, próbowałem zwykłe rurkowe). Wymieniłem lewą żarówkę na LED, prawa została jeszcze zwykła. ÂŚwiecił i LED i żarówka. Brak komunikatu FIS o błędzie.

Wymieniłem prawą żarówkę na LED i nie zadziałały obie a FIS wyrzucił błąd żarówek tablicy. Trudno myślę, trzeba kupić LED na szynę can bus i wracam do zwykłych żarówek, a tu niespodzianka. Po załączeniu świateł brak oświetlenia tablicy. Jednak po kilkukrotnym wyłączeniu kluczyka i ponownym uruchomieniu wróciło wszystko do normy.

Czyli błąd jest gdzieś w resecie. Może trzeba VAGiem zresetować błąd.

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 08 kwie 2010, 18:09

witam
Poradziłem sobie z oswietleniem kupilen oryginalne zarowki w aso zalozylem dogielem blaszki skasowalem blad vagiem i swieca wkoncu tyle sie nameczylem hehe pozdrawiam

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 09 kwie 2010, 08:18

kurde.. jak tak czytam.. to sam sie waham, czy zalozyc LED czy nie!!!

Jednym dziala.. innym nie.. jesczze innym po pewnym czasie... a ja nei mam czasu, zeby auto stalo.. bez oswietlenia.. ehh..:((

:-P

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 09 kwie 2010, 08:23

Jak założysz żarówkę z CAN-BUS zgodnie z polaryzacją (+ do + i - do -) to będzie działać na 100%

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga