Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Montaż kierownicy multifunkcyjnej - opis

Car Audio
ODPOWIEDZ
Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 13 lis 2016, 09:12

to jest wtyczka jak od lampek nad nogami kierowcy i pasażera

[ Dodano: 2016-11-13, 09:12 ]
znalazłem na fotkach numer wtyki - 893 971 632

pin do wtyczki podgrzewania siedzeń - 000 979 135

yogi818
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 23 paź 2014, 23:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: yogi818 » 13 lis 2016, 20:37

Super. :)

To już wszystko mam. Ogromne dzięki.

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 01 sty 2017, 22:35

Wrzucam rozpiskę pinów przekaźnika multifukcyjnego , spisywałem dokładając po kolei kolejne kabelki ( najpierw multifunkcja po remc , potem grzanie , potem tiptronic , teraz przerzucam na sterowanie po CAN )



Obrazekimage

potrzebne numery pinów znajdziemy tu: http://www.passatplus.de/umbauteile/ste ... ecker3.htm

c1n3kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 07 mar 2016, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: c1n3kk » 02 sty 2017, 09:47

A ja mam pytanie odnośnie przycisków sterowania radiem.

Mam polifta i taką poduchę -> http://oi67.tinypic.com/ajt7h1.jpg
Czy podejdą przyciski z przedlifta z takiej poduchy -> http://oi63.tinypic.com/2ywsviu.jpg ?

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 02 sty 2017, 12:01

nie podejdą , inaczej jest rozwiązane połączenie ich ze se sobą i potem do sterownika w kierownicy

ja masz starte to demontuj i do regeneracji

c1n3kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 07 mar 2016, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: c1n3kk » 02 sty 2017, 12:04

Rozumiem, że masz na myśli połączenia elektryczne. A czy samych plastików też nie da się podmienić zachowując oryginalną elektronikę?

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 02 sty 2017, 12:14

tak połączenia elektryczne są inaczej

rozbierałem obydwa typy i pozmieniali w polifcie budowę tego - ale nie pamiętam już czy same plastiki da się przełożyć , możesz spróbować , tu opisałem jak to rozmontować w przedlifice - rozmontowanie-przyciskow-kierownicy-mul ... t75463.htm

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 10 sty 2017, 20:12

Proszę o pomoc w sprawie montażu kierownicy( chciałbym kierownice podgrzewana i jak się da to z tipem), mianowicie kupiłem ostatnio a8 po lifice rok 1998( ale pełny lift)- póki co nie jeździ ale dłubie co się da... Mam w nim kierownice multifunkcyjną(działa) i wydawało mi się że jest też podgrzewana ( niestety nie grzeje- ktoś obciął przewody, nie wiem czy była grzana fabrycznie czy ktoś wymieniał kierownice na inną i dlatego obciął przewody). foto:
Obrazek
Czytałem temat na a8team ale tam mało co jest, przeczytałem cały ten temat i co nieco się rozjaśniło jednak dalej nic nie wiem na 100%. Mam nalepkę na radiu jak na foto czyli mam rem-c ( starsza wersja bez can):
Obrazek

Po zdjęciu air bag mam coś takiego:
Obrazek
czyli z tego co wyczytałem ta czarna kostka 2-pin jest od zasilania + i - ( na a8 team czytałem że trzeba prowadzić dodatkowe zasilanie do podgrzewania czyli tutaj by mi to odpadało bo mam? I ta żółta kostka to klakson+ airbag+ multifunkcja. Auto jest z ESP, czyli ta taśma była by mi w stanie obsłużyć jeszcze podgrzewana kierownice i sterowanie tiptronik? czy potrzebna jest jakas inna taśma ta chyba 16 pinowa? bo mam stare rozwiązanie...
W ogóle tego nie rozumiem bo ja mam np kostkę do sterowania multifunkcja taka małą 4 pin a gdzie nigdzie widzę te kostki są z paręnaście pinów :shock: i jak bym np chciał to zrobić tak jak jest w poliftach a6 to wystarczyło by wymienić radio i kupić ten moduł can+tip i wtedy do tego sterownika( przekaźnika ) ciągnę jeden przewód z kierownicy którym lecą "dane" a resztę załatwia już sterownik zintegrowany z kierownicą, ten gdzie są kostki od podgrzewanej kierownicy takie pod katem ok 120stopni? do tego ciągnę 3 przewody do nowego sterownika can + tip tj. dwa z wybieraka i jeden z kostki klimatronika ( podgrzewany fotel kierowcy) i by to chodziło jak trzeba? :( ewentualnie bez zmiany radia da się też to jakoś ogarnąć na tej taśmie kierownicy co mam?

Ps zakładam ze a6 i a8 ma to wszytko tak samo podłączone <stres>

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 10 sty 2017, 21:37

no to po kolei:
- radio to RNSD jak widzę , tam działa po REMc ( jest pin REM przy wtyczce Display ) , natomiast są tez piny CAN we wtyce 26 pin , jeśli jest Tuner TMC to móżna by spróbować sie nawet podpiąć przekaźnikiem po CAN ( nie wiem czy zadziała )
- z fotki widać że taśma nie obsługuje grzania ( pewno ktos wymienił samą kierownicę ale tez moduł w niej bo ten nie ma miejsce na wtyczkę 4 piny od maty grzejnej) reszta podpięta ok jak z fabryki

Jeżeli chcesz założyć kierę polift A6 C5 z Tiptronikiem to praktycznie zakładasz kierownice ale musiałbyś kupić kompletną z kablami wenątrz w sensie połączeni taśma-moduł ( bo twoje okablowanie wewnątrz kierownicy nie jest kompatybilne z tym z polifta , nic nie będzie pasować z tych łączy bo masz najstarszą opcję )

Potem przekaźnik nr.617 , 3 piny do dołożenia do podstawki przekaźnika ( do wybieraka ) i bedzie chodzić tak jak teraz multifukcja ale dodatkowo będzie działać Tip z kierownicy.

Do grzania potrzebna inna tasma niestety
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 22:30 przez bendzji, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 11 sty 2017, 19:11

bendzji dzięki za info :)) w takim wypadku chyba zrezygnuje z grzanej kierownicy ewentualnie kiedyś jak się uda znaleźć cały komplet..

Czyli generalnie jak bym kupił kompletna kierownice z tipem od polifta ( nie podgrzewana) i sterownik(przekaźnik) z końcówka C , F lub H, to wystarczy 2 ( pin 11 i 7 ze sterownika do pinu 4 i 5 wybieraka ) czy trzeba 3 przewody podciągnąć, jaki trzeci?
i do radia ciągnę dwa przewody z wtyczki zmieniarki i podłączam pod sterownik(przekaźnik)?:
pin 1 - CAN-L
pin 3 - CAN-H
Ewentualnie może się udać że mam licznik z can wtedy podepnę się pod licznik :)
i przewód rem ( w kostce display)zostawiam tak jak jest?
Tuner TV jest ale nie wiem jaki <mysli>

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 11 sty 2017, 22:37

Czyli generalnie jak bym kupił kompletna kierownice z tipem od polifta ( nie podgrzewana) i sterownik(przekaźnik) z końcówka C , F lub H, to wystarczy 2 ( pin 11 i 7 ze sterownika do pinu 4 i 5 wybieraka ) czy trzeba 3 przewody podciągnąć, jaki trzeci?
trzeci to masa ( albo z masy gdziekolwiek , albo z wybieraka )

żeby TIP działał to tylko H lub J ( jak CAN ) lub G ( REM)
do radia ciągnę dwa przewody z wtyczki zmieniarki i podłączam pod sterownik(przekaźnik)?:
pin 1 - CAN-L
pin 3 - CAN-H
Ewentualnie może się udać że mam licznik z can wtedy podepnę się pod licznik :)
i przewód rem ( w kostce display)zostawiam tak jak jest?
Tuner TV jest ale nie wiem jaki <mysli>
Ale po co chcesz kombinować sokor masz już połączenie po REM ? Pakuj przekaźnik G i spokój

CAN po którym będzie działać kierownica masz tylko w tunerze TMC , jak jego nie masz to nic nie zrobisz ( RNSD ma swoją szynę CAN Boscha i komunikuje sie z Tunerem i TMC po niej - TMC przetwarza ja na zrozumiała dla szyny CAN infotainment ( licznik , kierownica ) )

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 12 sty 2017, 19:57

Dzięki za informacje, po prostu myślałem, że kierownice z tipem były wyłącznie w polifcie a co za tym idzie były sterowane tyko po can-ie i z tym cały czas miałem problem <lol> teraz wszytko jasne :] dzięki jeszcze raz :>

Online
Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7161
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 12 sty 2017, 22:05

Jakbyś przejrzał wątek od początku to byś wpadł na info że kierownice poliftowe działają z każdym przekaźnikiem ( czy to remo czy can ) - ja tez kiedyś tak myślałem bo ktoś mi tak powiedział

uszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2012, 21:32
Lokalizacja: Nisko

Post autor: uszek » 05 mar 2017, 09:35

A przekaznik z g obsluzy grzanie?
Mam sterownik z koncówka 4B0907487A, czyli z rem i sterowanie radiem i telefonu z kierownicy.
Mam dokupioną kierownicę z grzaniem przedliftową z tą wtyczką jak głośnikowa oraz odpowiednią taśme pod kierownicę (Q).
Wystarczy ze zmienię przekaznik z końcówka 4B0907487G i podłącze kabel pod ogrzewanie siedzenia i bedzie to hulać? Na tipie mi wogóle nie zależy.

sawiksaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 28 sty 2017, 13:04
Lokalizacja: pabianice

Post autor: sawiksaw » 05 mar 2017, 09:54

a grzanie kiery wg idzie przez przekażnik ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga