Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problemy z silnikiem, klekotanie, trzesienie

Silniki benzynowe
0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 gru 2013, 19:09

MarcoPolandia, a czy ktoś sprawdzał wariator i jego prawidłową pracę?

MarcoPolandia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: SIEC

Post autor: MarcoPolandia » 03 gru 2013, 19:37

Proponowalem mu, powiedzial tego sie nie sprawdzi a kosztuje 400 euro, zanim wymienie i okaze sie nie to... lepiej bedzie jak pojedziesz do Audi. Mechanik sie oficjalnie poddal :(

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 gru 2013, 20:42

MarcoPolandia, no to masz nielichy problem <zalamka> ASO to ostateczność, bo mogą pół silnika wymienić na Twój koszt... :(

MarcoPolandia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: SIEC

Post autor: MarcoPolandia » 03 gru 2013, 21:48

0x4B25A pisze:MarcoPolandia, no to masz nielichy problem <zalamka> ASO to ostateczność, bo mogą pół silnika wymienić na Twój koszt... :(


właśnie tego się boje :/ Jutro do serwisu Bosch podjadę

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 03 gru 2013, 22:01

MarcoPolandia pisze:
0x4B25A pisze:MarcoPolandia, no to masz nielichy problem <zalamka> ASO to ostateczność, bo mogą pół silnika wymienić na Twój koszt... :(


właśnie tego się boje :/ Jutro do serwisu Bosch podjadę
Powodzenia <okok>

MarcoPolandia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: SIEC

Post autor: MarcoPolandia » 04 gru 2013, 19:53

Auto zabrałem dziś od mechanika - poddał sie niestety. Wymienil olej, sensor walu korbowego i sensor walu rozrządu niestety bez efektu. Nie mial juz pomysłów. Dzis pojechalem do serwisu Boscha, zobaczymy co oni powiedza czekam na telefon od nich ;)

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 04 gru 2013, 19:55

A powiedz mi w jaki sposób mechanik zdiagnozował, że to nie rozrząd??

MarcoPolandia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: SIEC

Post autor: MarcoPolandia » 05 gru 2013, 15:20

******* A wiec moi drodzy, dzwonili z serwisu Boscha i niestety lipa.

Przestawiony rozrząd o 22 stopnie :/

Wyjąć trzeba skrzynie i się bawić wiec maja dużo pracy co wiąże się z duuuuzym kosztem - wstępnie zaczynamy od 2tys euro ;/ Bedzie mnie informował co i jak jak już wyciągną skrzynie biegów.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 05 gru 2013, 23:20

MarcoPolandia, no to współczuję :(

MarcoPolandia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: SIEC

Post autor: MarcoPolandia » 13 gru 2013, 23:16

Witam ;)

A wiec... Najpierw diagnoza ROZRZAD do roboty. Bosch wyciagnal silnik, biegi i zauwazyl ze mam opiłki w oleju i na tym zakonczyl naprawe mojego wymarzonego auta. Tlumaczy sie tym ze jak zlozylby go musialby dac mi gwarancje. Takze 1350 euro rachunek wyszedl i silnik na stole i biegi rowniez. Auto mam odebrac takie jakie jest, poszedlem do adwokata, pozniej z rzeczoznawca pojechalem do nich, 3 aparaty na szyi kajetnik do notowania, experta ze stacji kontroli pojazdow wzial ze soba i sprawdzamy..... no i to nie wina Boscha takze nic nie moge zrobic. Nie lubie sie sadzic chcialem sprawdzic czy czasem to nie ich wina, myslalem i mysle do tej pory ze dosypali jakies opiłki bo nie wiedza jak to zlozyc. Nastepny rece rozlozyl ;( Teraz mam wielki probem bo musze auto zabrac w przeciagu kilku dni i nie mam opcjii co i jak i gdzie, tu raczej nie znaja sie i mysle nad polska...lecz tam tyle magikow ze wymienia pol auta i mnie policza razy 2 (nie wszyscy oczywiscie) :( Rozrzad jest ok z tego co mi wiadomo...napinacz byl kiedys zmieniany z tego co mi powiedzial tez nie byl tego pewien. ?ańcucha nikt nie zmienial. Uzgodnilem z nimi ze bez rachunku i policzyli mnie 1000euro i jak wczesniej pisalem auto rozbebeszone na czesci stoi i czeka az je odbiore ;) Ma ktos jakis pomysl na moja smutna historie? Przykro mi ze takie cos mi sie przytrafilo i obstawiam wentyl - zawor, bo to tylko pozostalo....no i te opilki sprawdzic ewentualnie skad sie biora. Jeszcze jedno, poprzedni mechanik wymienil mi olej, przejechalem 20km do Boscha i juz niby opilki co w sumie jest niemozliwe bo olej nowy. :(
Ostatnio zmieniony 31 maja 2014, 15:54 przez MarcoPolandia, łącznie zmieniany 1 raz.

Schiller_Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 768
Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schiller_Polska » 21 gru 2013, 23:22

Po pierwsze po co tak rozbebeszyli silnik? To czy sa opilki powinni sprawdzic sciagajac miske zanim wyciagna silnik.

Po drugie moga zrobic naprawe nie dajac gwarancji. Na rachunku musza napisac ze naprawa na zyczenie klienta i nie przejmuja sachmängelhaftung.

Awatar użytkownika
Masta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 352
Rejestracja: 25 lip 2009, 18:57
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lubelskie, Teraz za granicą.
Kontakt:

Post autor: Masta » 23 gru 2013, 13:00

Jak masz kolego opiłki w oleju to jest nie ciekawie. U mnie tego nie było.
Tylko kawałek napinacza co dał ciała.
Jest - Volvo C70 II 2.5T

Krzysztof1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:41
Lokalizacja: Ahlen

Post autor: Krzysztof1972 » 24 gru 2013, 16:26

schiller pisze:Po pierwsze po co tak rozbebeszyli silnik? To czy sa opilki powinni sprawdzic sciagajac miske zanim wyciagna silnik.
- silnik wyciagneli by zajrzec do rozrzadu -opilki prawdopodobnie pochodza z obudowy po ktorej latal nienapiety lancuch, pytanie po co wyciagali skrzynie?
- czyzby tam tez znalezli opilki??? - multi wiec mozliwe :(
schiller pisze:Po drugie moga zrobic naprawe nie dajac gwarancji. Na rachunku musza napisac ze naprawa na zyczenie klienta i nie przejmuja sachmängelhaftung.

Tylko wyskocz z taka propozycja a pozbedziesz sie sporej ilosci euro a w przypadku najczarniejszego scenariusza auto bedzie dalej niesprawne i pusto w portfelu

Schiller_Polska
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 768
Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schiller_Polska » 25 gru 2013, 12:31

Latwiej jest wyciagnac silnik ze skrzynia.

Powiem ci tak. Nie widzialem tego na zywo ale ja na twoim miejscu wymienil byl 3 lancuchy slizgi i napinacze i poskladal wszystko i jezdzil. Jak zawory dostaly po dupie tez wymienic i przeszlifowac gniazda. Jak sie odbily na tlokach to nie szkodzi nic im nie bedzie.

Juz pare takich przypadkow mialem i wszystko bylo ok

MarcoPolandia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 06 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: SIEC

Post autor: MarcoPolandia » 25 gru 2013, 13:50

Auto pojechalo do innego mechanika. Dopiero wczoraj znalazl czas by udzielic mi wiekszych informacji. A wiec... opilkow brak. Bosch mowil nieprawde. Po prostu Bosch obstawial rozrzad tak mi telefonicznie powiedzieli ze o 22 stopnie sie nie zgadza ...no to wyciagneli silnik, i okazalo sie nie to, wymyślili historyjkę z opilkami i ze nie biora odpowiedzialnosci i tak to sie potoczyło. Zaproponowali mi znajomego co silnik przywroci do idealnego stanu koszt od 5 do 7 tys euro plus wyciagniecie silnika i wbudowanie czyli interes 10tys euro. Wtedy moga go wbudowac. Pewnie zaproponowali to wiedzac ze sie nie zgodze. Mechanik obecny powiedzial ze Wszystko wyglada ok, lancuchy nie sa rozciagniete, ze to nie sa zadne opilki po prostu wysmial prace Boscha. Sprawdzal wszystko po kolei i zaczyna skladac. Do Sylwestra powinien dac rade. Bede pisal na bieżąco. Mam nadzieje ze zna sie na rzeczy i zakonczy sie moj problem. Wesołych ÂŚwiąt Wam życzę.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2013, 13:56 przez MarcoPolandia, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga