Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] Maly duzy tluczacy problem

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 25 maja 2012, 14:31

tx-didi pisze:Oczywiscie licznik 'zliczajacy impulsy' od czujnika polozenia wału korbowego dziala caly czas, wiec naturalne wydaje sie, ze algorytmy 'wyznaczajace rożnice w czasie docierania impulsów' rowniez caly czas sobie dzialaja (sterowane zapewnie przerwaniami z kolejnego licznika - 'czasowego') wiec nic dziwnego ze mamy dostepne wartosci w grupach 013 i 014 w kazdych warunkach. Ale czy maja one nieustanny wplyw na korekty dawek dla pompy wtryskowej to juz inne zagadnienie - wlasnie tego nie wiem - slyszalem tylko ze nie.
tx-didi w 100% niestety nie mogę potwierdzić czy korekty dawek są wprowadzane nieustannie, jednak jestem przekonany, że korekty dawek są wprowadzane także podczas jazdy, gdyż w gruncie rzeczy przy większym zapotrzebowaniu na moc, wyprzedzaniu i etc. dawka podawanego ON do wtrysków będzie się zwiększać a za tym z kolei korekty dawek również. Tak to widzę, jednakże jest to mój tok rozumowania i można się z nim nie zgodzić ;)

Ps. rysiekj nie widzę przeszkód w zrobieniu swapa AKE na BAU

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mad_ar2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mad_ar2 » 25 maja 2012, 15:24

Wybor raczej padnie na Kolbenschmidt'a

Kwestia tego czy dostepne u nas na allegro faktycznie sa ori kolbena czy tylko w pudelkach ...
link do allegrogo - kolben

walki wciaz aktualne na sprzedaz:

http://www.a4club.pl/index.php?topic=30868.0

i powstaje pare pytan bo rzekomo 4 dzwigienki sa uszkodzone (przy wyciaganiu) tylko w jaki sposob mozna je uszkodzic oraz czy ta hydraulike uzywana mozna zalozyc do mnie i bedzie to dzialac
audi sie nie psuje! audi sie zuzywa!!
IAM - 187,43 g/s ]:->

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 25 maja 2012, 19:05

Witam,
Silnik rozbiorę jutro, brakło mi czasu.
Ale przedstawiam logi, oceĂącie.
Z tym niesprawnym wtryskiwaczem kontrolnym. Klima wyłączona.Temp. silnika 92 degC.Bloki 13 - 14
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrowionka Rysiek

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 25 maja 2012, 22:40

Samochód bardzo mało pali, nie mam oznak (organoleptycznych) dymienia etc. Chodzi jak na moje oko równiótko. Jeżdzę nim 7 lat, nie zauważyłem nic niepokojącego.
to co ty szukasz ???? <mysli>
Przyznam się, że do tej pory nie wczytywałem się w ELSE w zakresie wtrysków, mało wiem. Wytłumaczcie mi bo nie rozumiem czegoś. Wzorcowy jest wtrysk na drugim cylindrze? Jest tam pomiar dawki ?
a jak ten wtrysk ma przesłać informacje że coś jest nie tak ?? telepatycznie?? <mysli>
blanwinder

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 25 maja 2012, 22:59

No VAG pokazał mi uszkodzenie cewki we wtryskiwaczu tzw. kontrolnym z 3 cylindra.
pozdrowionka Rysiek

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 25 maja 2012, 23:10

trzeciego cylindra to rozumie ;) ściągnij w koĂącu te dekle zobacz wałki. Jak jest o.k. to lej paliwo ,zmieniaj olej .
pokazał uszkodzenia a wszystko jak piszesz działa (chciałbym żeby mój palił 6,5 litra <szok> )
blanwinder

Awatar użytkownika
mad_ar2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mad_ar2 » 26 maja 2012, 08:09

moja palila 6,6l trasa do 110 km/h, autostrada 160 km/h 9,0l a w miescie 11,5l ale z tego co pamietam w bloku 13 i 14 wszystkie wartosci w miare bliskie 0

ok czy ktos wie czy te gumy do pokryw przy wtryskach mozna dostac?? czy tylko z pokrywa??

Obrazek

moze ktos ma numer jesli jest to dostepne??
audi sie nie psuje! audi sie zuzywa!!
IAM - 187,43 g/s ]:->

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 26 maja 2012, 08:24

mad_ar2, normalnie w ASO te gumy nie wystepuja jako część zamienna bo są przywulkanizowane do blaszanych dekli. Jednak ktoś z naszego forum sprzedaje takie uszczelnienia na All....., na naszym forum też bylo swego czasu ogłoszenie.
Kolor zielony, 30 zł/szt.
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
mad_ar2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mad_ar2 » 26 maja 2012, 08:29

RomanS, dzieki wielkie poszukam
audi sie nie psuje! audi sie zuzywa!!
IAM - 187,43 g/s ]:->

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 26 maja 2012, 09:14

blanwinder pisze:trzeciego cylindra to rozumie ;) ściągnij w koĂącu te dekle zobacz wałki. Jak jest o.k. to lej paliwo ,zmieniaj olej .
pokazał uszkodzenia a wszystko jak piszesz działa (chciałbym żeby mój palił 6,5 litra <szok> )
No tak, ale nie zmieniałbys tego wtrysku ? Nikt nie wie do koĂąca jaką on pełni funkcję w całości, po cos tam jest ?
pozdrowionka Rysiek

Awatar użytkownika
mad_ar2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 01 lut 2010, 18:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mad_ar2 » 26 maja 2012, 16:29

ok znalazlem te gumy

jakby ktos potrzebowal to allegrowicz sie nazywa Just323
audi sie nie psuje! audi sie zuzywa!!
IAM - 187,43 g/s ]:->

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 26 maja 2012, 18:29

Wtryskiwacz wymieniłem, błąd skasowałem, silnik jakby równiej chodzi. Na testach w grupach 13-14, wychodzi ciut lepiej jak stary, tzn. ma mniejsze korekcje. Wyniki w następnym poście.

Rozebrałem ten dekiel i tak to wygląda. Mam 223k przebiegu, na wałkach poza widocznym przebarwieniem, nie ma wyczuwalnego progu. Niestety znalazłem jedną spadniętą dzwigienkę, pekła czapka kasownika i dźwigienka wyskoczyła.
Czy ta dźwigienka wg. Waszej oceny jest mocno starta ?

Drugiego dekla nie ściągałem.

Co należałoby robić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrowionka Rysiek

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 26 maja 2012, 19:40

Nie zbyt wyrażne zdjęcie tej dżwigienki. Jakaś przyczyna musiała być że spadła .
Prawdopodobnie cylinder jest sprawny , ale zawór na 100 % zapieczony (też tak miałem)
jak ściągnąłeś jeden dekiel to ściągnij lepiej drugi.I tak masz szczęście że dżwigienka nie zablokowała wałka :]
blanwinder

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 26 maja 2012, 19:43

blanwinder pisze:Przyznam się, że do tej pory nie wczytywałem się w ELSE w zakresie wtrysków, mało wiem. Wytłumaczcie mi bo nie rozumiem czegoś. Wzorcowy jest wtrysk na drugim cylindrze? Jest tam pomiar dawki ?
a jak ten wtrysk ma przesłać informacje że coś jest nie tak ?? telepatycznie?? <mysli>
kolego nie telepatycznie! Wyjaśnię Ci zagadnienie. Wzorcowy jest drugi z tego tytułu, że tam znajduje się wtrysk sterujący, idzie od niego taki kabelek.
Dodatkowo jeszcze dodam, że tak jak się w tym temacie przewijało, czasami pada również wypowiedź 3 cylinder. I teraz krótkie wyjaśnienie z mojej strony: 3 cylinder jeżeli liczymy w kolejności umiejscowienia wtrysków w głowicy. Dlatego właśnie 3 cylinder. Jeżeli policzy się w kolejności zapłonu to jest to cylinder 2 a nie żaden 3.

Rysiek dźwigienka jest wytarta, hydraulika do wymiany i to również z tytułu przebiegu. Niestety krzywki na wałkach do zdjęcia tak się ustawiły, że wyraźnie nie widać, ale przypuszczam, że będą podtarte. Ty na żywo widzisz to lepiej. ÂŚciągnij już przy okazji drugą stronę i wrzuć fotki wałków
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 19:47 przez gelu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 26 maja 2012, 19:46

blanwinder pisze:Nie zbyt wyrażne zdjęcie tej dżwigienki:]
Kliknij w obrazek. Dźwigienka spadła bo pękł fragment kasownika - na zdjęciu obok dźwigienki.
Zawór nie jest zapieczony. Rusza się normalnie.

Na krzywkach nie ma żadnych progów wyczuwalnych palcem czy paznokiem, obracałem wałki.
Dosłownie nic poza przebarwieniem od pracy.
ÂŚciągałem dekiel żeby wymienić wtryskiwacz kontrolny. Nie chciało mi się bawić z drugą stroną.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 21:02 przez rysiekj, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrowionka Rysiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga