Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe ?

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 19 kwie 2012, 11:08

vonito pisze:każdy ma swoje zdanie i praktyke ja zmieniam tarcze co drugą wymiane klocków
Ja też tak robię. I nie chodzi tu moze o moje zdanie tylko tak wynika to z zuzycia tych elementów <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

banancz99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2011, 07:51
Lokalizacja: Lublin-Zamość

Post autor: banancz99 » 04 maja 2012, 09:21

Witam musze kupic pilnie tarcze i klocki bo mam bicie podczas chamowania i co sadzicie o takim zestawie
http://moto.allegro.pl/tarcze-klocki-tr ... 96477.html
Nie masz problemu?? znajdź kobietę kup samochód i przygarnij psa.

Awatar użytkownika
malinowy007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: malinowy007 » 04 maja 2012, 19:34

Kochani jeśli chodzi o normalną jazdę a w nielicznych przypadkach na autostradzie pod 150km/h gdzie konieczność hamowania do zera z tej prędkości jest praktycznie żadna to każde klocki i tarcze oferowane na rynku spełnią swe zadanie i raczej z lepszym skutkiem jak podtaczane szlifowane itp. różnica będzie w zachowaniu czystości felg . Z doświadczeĂą wielu mechaników w pełnym tego słowa znaczeniu teoria zaznaczam teoria mówi wymiana dwa do trzech razy klocki i raz tarcze a wasze autka pojadą bez problemowo i bedą wam bardzo wdzięcznie służyć , jeśli chodzi o trochę fantazji w głowie i katowania auta jak i chamowaniem z szybkości koło 200 km/h prawie do zera to niestety trzeba zainwestować w hamulce o zacięciu sportowym i takie też dostaniecie na rynku.

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 28 cze 2008, 14:55
Lokalizacja: Munster/Karkonosze
Kontakt:

Post autor: Oofol » 11 maja 2012, 13:14

Witam wszystkich,
czytam i czytam i z czescia wypowiedzi sie zgadzam a z czescia nie.
Nie o tym jednak moj post.

Osobiscie jestem za ATE i Girling. Nie dawno jednak wpadlem na oferte firmy MasterSport oferujacej tarcze tylne z klockami ceramicznymi w bardzo przystepnych cenach - nie znalazlem zadnej opinii na ich temat... Kiedys montowalem klocki MS (nie ceramiczne) do roznych samochodow i nie bylo reklamacji ale ciekawi mnie jak to sie ma w C5?
Czy ktos mial takowa przyjemnosc?
PM+
AVF+
ARE

Manai
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:36
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Manai » 16 maja 2012, 19:58

Koledzy mam pytanie. Czy warto i czy wogole da sie zalozyc do seryjnej a6 wieksze tarcze z tylu niz fabrycznie ? Co polecacie i czy to daje duzy efekt zmian ?
Mysle nad firmami TRW i ATE chodz kolega polecal mi tarcze MIKADY te nawiercane i nacinane. Czy warto takie tarcze dac na tyl ?

Awatar użytkownika
Cris9222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:31
Lokalizacja: Koło/Wielkopolska/Bydgoszcz

Post autor: Cris9222 » 16 maja 2012, 21:41

Manai, nie robiłem takich eksperymentów, jednak myślę, że może nie być zauważalnej różnicy..

ok 65%-70% siły hamowania przypada na oś przednią.. po za tym przy hamowaniu przód jest dociążany a tył odciążony, więc jak coś to lepiej najpierw inwestuj w przednie heble
Pozdro :)
Pomogłem? -> naciśnij 'Pomógł'

Manai
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:36
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Manai » 17 maja 2012, 11:29

dzieki kolego za informacje. Widze ze masz taki sam modelik samochodu co ja. Jak pamietasz to jakie masz hamulce z przodu i z tylu ?

m3rvin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 18 gru 2010, 00:46
Lokalizacja: Radlin / Hagen
Kontakt:

Post autor: m3rvin » 17 maja 2012, 11:34

a6 fwd maja zazwyczaj 288 lub 312 przod tyl 245 zalezy od mocy
a6 q 180hp np. u mnie 320 p 255 t
s6 321 p tyl chyba 269 - nie jestem pewien
rs6 tu hm 365 jakos przod 335tyl - nie jestem pewien
www.krzysztofpodolski.com Nie bądz obojetny przekaz 1% na szczytny cel :)
126p-> GSI 8V E > GSI 16V F > A6Q 2.5TDi 179ps > A6Q 2.8 193ps > jest i ona S6 C5 ANK

Awatar użytkownika
Cris9222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:31
Lokalizacja: Koło/Wielkopolska/Bydgoszcz

Post autor: Cris9222 » 23 maja 2012, 09:35

Manai, w lutym zakładałem komplet Bosch tarcze+klocki przód i tył to mnie wyniosło ok 600zł na allegro. myślałem nad nawiercanymi EBC, ale to nie na moją kieszeĂą :P
Pomogłem? -> naciśnij 'Pomógł'

Rafi936
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 08 paź 2011, 22:50
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Rafi936 » 23 maja 2012, 21:11

witam wszystkich klubowiczow! wybaczcie jak juz bylo to omawiane ale nie mam czasu czytac calego tego forum:(:( z gory dziekuje... a mianowicie mam taki problem ze dosc nie dawno wymienilem tarcze i klocki (przod i tyl) niestety nie wiem jakiej firmy ale przecietnej nie bylo to jakiejs badziewnej.... zrobilem juz na nich troche kilometrow ale cholera piszcza i to strasznie..:( przy nacisnieciu pedala mocniej to nie piszcza ani nic.. ale jesli dochamowuje przy swiatlach lub jak sie chce zatrzymac to az nie moge sluchac..:( szok ... moze macie jakas rade co z tym zrobic?? prosze a wlasciwie blagam o pomoc..:(

i jeszcze jedno przy hamowaniu tak powyzej 140-150 w zwysz to mam bicie..:( to moze byc wina tez hamulcow?? w to ciezko uwierzyc bo niedawno wymieniane byly,, ale mam opony w kiepskim stanie moze to tego wina??
Audi FOREVER

Awatar użytkownika
Cris9222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:31
Lokalizacja: Koło/Wielkopolska/Bydgoszcz

Post autor: Cris9222 » 23 maja 2012, 22:24

u mnie poprzedni właściciel założył jakiś szajs i miałem dokładnie takie same objawy..
Pomogłem? -> naciśnij 'Pomógł'

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 23 maja 2012, 22:38

Rafi936, nie spodoba Ci się to co napisze ale praktycznie powinieneś wymienić tarcze i klocki :[

Byc może same klocki ale jak się okaże, że nie to masz podwójną robote. Zwłaszcza, że piszesz o biciu przy hamowaniu co tez wskazuje na tarcze <mysli>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Rafi936
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 08 paź 2011, 22:50
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Rafi936 » 24 maja 2012, 15:20

o ku..... <uoee> a nie ma jakiegos sposobu na piszczenie?? no a jesli dalej bedzie bicie to bede musial jakos wymienic..:( no ale jakies 2 tysiace km temu wlasnie wymienialem..:( i tez nie zaplacilem 300 zloty...;/ tylko duzo wiecej... tarcz nie jestem pewny ale klocki zalozylem jakies chyba po 80 zloty dwa klocki w sumie 160 za komplet ...
a jesli bicie sie bedzie zwiekszac to bede musial to wymienic nie jezdze jak emaryt i te predkosci pojaewiaja sie czesto....:( a mechanik to kumpel u siebie w alfie mowil ze takiej samej firmy ma tarcze i hamulce... a jest mozliwosc ze odrazu po zalozeniu je jakos przegrzalem?? bo byla taka sytuacja ze mu ze sklepu przyszly inne tarcze na tyl i musialem jechac wymienic a na przodzie juz mialem wymienione... no i ten sklep znajduje sie okolo 40 km od niego no i mialem malo czasu bo sklep zamykali ale on zadzwonil zeby poczekali ze szybko podskocze no i faktycznie bylo szybko no i hamowanie, dohamowywanie i wogole.. moze to ja je jakos przegrzalem ze teraz piszcza i wogole??;( czy to raczej nie?? moze i je pokrzywilo?? czy to raczej nie mozliwe??



a jeszcze dodam ze bicie pojawia sie dopiero powyzej 140-150-km/h jak wychamowuje...
Audi FOREVER

Awatar użytkownika
audiomaniak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2011, 16:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: audiomaniak » 24 maja 2012, 16:19

Rafi936 pisze:o ku..... <uoee> a nie ma jakiegos sposobu na piszczenie?? no a jesli dalej bedzie bicie to bede musial jakos wymienic..:( no ale jakies 2 tysiace km temu wlasnie wymienialem..:( i tez nie zaplacilem 300 zloty...;/ tylko duzo wiecej... tarcz nie jestem pewny ale klocki zalozylem jakies chyba po 80 zloty dwa klocki w sumie 160 za komplet ...
a jesli bicie sie bedzie zwiekszac to bede musial to wymienic nie jezdze jak emaryt i te predkosci pojaewiaja sie czesto....:( a mechanik to kumpel u siebie w alfie mowil ze takiej samej firmy ma tarcze i hamulce... a jest mozliwosc ze odrazu po zalozeniu je jakos przegrzalem?? bo byla taka sytuacja ze mu ze sklepu przyszly inne tarcze na tyl i musialem jechac wymienic a na przodzie juz mialem wymienione... no i ten sklep znajduje sie okolo 40 km od niego no i mialem malo czasu bo sklep zamykali ale on zadzwonil zeby poczekali ze szybko podskocze no i faktycznie bylo szybko no i hamowanie, dohamowywanie i wogole.. moze to ja je jakos przegrzalem ze teraz piszcza i wogole??;( czy to raczej nie?? moze i je pokrzywilo?? czy to raczej nie mozliwe??



a jeszcze dodam ze bicie pojawia sie dopiero powyzej 140-150-km/h jak wychamowuje...


Jeśli nie dotarłeś tarcz i klocków po założeniu to bardzo możliwe,że je przegrzałeś i się pokrzywiły.

Jeśli chodzi o piszczenie spróbuj zdemontować klocki i delikatnie przetrzyj je po betonie (prawdopodobnie się zeszkliły i piszczą)
Usunieto pkt 29 regulaminu
200,6KM 443Nm

Rafi936
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 08 paź 2011, 22:50
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Rafi936 » 24 maja 2012, 20:37

mowisz kolego zeby normalnie zdjac i po prostu po betonie je przetrzec?? ale tak mocno czy delikatnie?? bo one piszcza tylko jak juz chcesz sie zatrzymac i juz hamujesz a jak mocniej przycisniesz na hamulec to nie piszcza tylko jak delikatnie..;/ i to tak mnie wkurza bo samochod no nie naj gorszy a takie cos... wstyd!

a przy biciu to kolega mial podobnie w reno ze powyzej 140 mu bilo,, ale wymienil opony i wszystko wporzadku.. wiec mam nadzieje ze to wina opon a nie tarcz ,,,,

a jeszcze co do tarcia klockow to moze jakims papierem sciernym?? czy o beton?? nie wiem nie mam pojecia kurcze..:( blagam help!!!
Audi FOREVER

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga