Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Zamek strona LP

Elektryka
ODPOWIEDZ
Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 01 lut 2012, 22:13

koledzy nie straszcie ze te chinskie taka kapa ?ja dodatkowo uszczelnialem tego chinczyka sylikonem od gory w razie czego.Jesli wam nie otwiera niemozecie poprostu od srodka ciaglac klamki i rownoczesnie naciskac otwieranie w drzwiach ? trzeba wyczuc moment i powinny sie otworzyc.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 02 lut 2012, 07:48

arkolek właśnie chodzi mi żeby zamknąć się w środku ale nie z pilota tylko z przycisku w drzwiach bo wtedy drzwi nie ryglują "podwójnie" i można je otworzyć klamką wewnętrzną.

Kamilvti dobrze żebyś uszczelnił od dołu o tam jest taki otwór przez który dostaje się wilgoć (kilka stron wcześniej zaznaczyłem na zdjęciu).

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 02 lut 2012, 09:04

sprawdziłem. Po zamknięciu w środku z przycisku w drzwiach, przy próbie wyjścia tygiel wychodzi do góry. jek Zrobi sie cieplej to spróbuje rwać i naprawiać

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 02 lut 2012, 09:13

Mi chiĂączyk otwiera się bardzo dobrze, jedynie FIS nie działa. nie chwale, ale mi nie zamarza.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

Awatar użytkownika
chelmianinl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Post autor: chelmianinl » 03 lut 2012, 10:11

jakież było moje zdziwienie, kiedy zachodzę wczoraj do garażu, a tam drzwi normalnie mi się otwierają. co prawda później nie chciały się przez chwilę zamknąć, ponieważ przymarzł zamek, ale chwilę po nagrzaniu samochodu zwyczajnie się zamknęły. od wtorku auto stało nieużywane. w środę nawet nie sprawdzałem tych drzwi. i po dwóch dniach samo się naprawiło. więc ja już nie wiem o co chodzi. pójdę później i jeszcze dzisiaj sprawdzę. ale przynajmniej już wiem, że mechanizm mi się nie zepsuł. tylko po prostu wariuje przy tych mrozach.

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 03 lut 2012, 10:13

Nie wierzyłbym w samonaprawianie:)
Chodzi też o wilgotność powietrza. Pewnie teraz jest bardziej suche powietrze.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

Killer71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 18 sie 2010, 09:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Killer71 » 06 lut 2012, 14:23

Cześć, ja kupiłem taki

ZAMEK

Wymieniłem go 28 stycznia, po czym udałem się na ferie do Zakopanego... Jak wszyscy wiemy, temperatura w okresie 30/01 - 05/02 spadała w nocy do -30stC, a w dzieĂą -20stC - zamek sprawował się nienagannie, niuĂąka stała oczywiście pod chmurką:) Ani razu nie przymarzł, ani się nie zaciął. Polecam z czystym sumieniem:)
Moje Kochanie:)

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 06 lut 2012, 14:27

Kolego, poczekac z opiniowaniem kilka miesięcy.
Mój też działa i nie zamarza to fakt. Ale mikrostyk przestał działać po dwóch miesiącach.

Mam oczywiście nadzieję, że u Ciebie będzie ok :)
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

daniel_w
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: daniel_w » 06 lut 2012, 23:32

Ja kupiłem taki http://allegro.pl/centralny-zamek-drzwi ... 18789.html bo stary zaczął wariować na mrozach - raz otwierał a innym razem nie (chodzi o drzwi pasażera z przodu). Mechanior zamontował ten nowy i działał przez kilka dni. Później drzwi nie domykały się, łapały tylko na 1 stopieĂą. Pojechałem do niego jeszcze raz. Męczył się z tym ze 2 godziny i doszło do tego, że drzwi w prawdzie zamykają się (chociaż jakoś nie tak jak powinny moim zdaniem) ale nie ryglują się centralnym zamkiem i trzeba je ręcznie blokować.
Polećcie mi jakiegoś fachmana (elektryka) z Lublina, który to sprawnie ogarnie.

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 06 lut 2012, 23:57

juber pisze:arkolek właśnie chodzi mi żeby zamknąć się w środku ale nie z pilota tylko z przycisku w drzwiach bo wtedy drzwi nie ryglują "podwójnie" i można je otworzyć klamką wewnętrzną.

Kamilvti dobrze żebyś uszczelnił od dołu o tam jest taki otwór przez który dostaje się wilgoć (kilka stron wcześniej zaznaczyłem na zdjęciu).
od dolu niewiem czy jest sens bo woda wlewa sie w zamki od gory i zlatuje na dol.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 07 lut 2012, 07:45

Kamilvti pisze:od dolu niewiem czy jest sens bo woda wlewa sie w zamki od gory i zlatuje na dol.
Wiem,że woda leci od góry ale cofnij się kilka stron wcześniej i zobaczysz na zdjęciach zaznaczyłem miejsce dostawania się wilgoci do zamka.

Obrazek


Jest to na dole zamka i jest to miejsce, w którym wychodzą kable do mikrostyku, reszta jest dobrze chroniona uszczelką. Nawet jeśli chodzi o silniczki to ten który jest wyżej nie był nawet przez rdze tknięty. Pordzewiał ten co jest na dole więc decyzja należy do Ciebie ;] u mnie zardzewiał rok temu czyli po 14 latach od produkcji, nie wiem jak to będzie wyglądać w zamiennikach.

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 10 lut 2012, 21:59

u mnie sprawa wyglada tak: drzwi nagle zaczely sie otwierac, dodam ze przy wiekszych mrozach. podzialaly pare dni. nie chcialy sie domykac, musialem pociagnac wewnetrzna klamke 2x i sie zamykaly. dzisiaj mniejsz mroz przestaly dzialac. nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy przy wiekszym mrozie metal sie kurczy i jako tako zamek zaczymal dzialac. dziwne

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 11 lut 2012, 11:51

arkolek pisze:u mnie sprawa wyglada tak: drzwi nagle zaczely sie otwierac, dodam ze przy wiekszych mrozach. podzialaly pare dni. nie chcialy sie domykac, musialem pociagnac wewnetrzna klamke 2x i sie zamykaly. dzisiaj mniejsz mroz przestaly dzialac. nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy przy wiekszym mrozie metal sie kurczy i jako tako zamek zaczymal dzialac. dziwne
Arkolek to jeśli w ciepłym się zamek nie otwiera, bo w zimnym metal się kurczy (ale i tak myślę, że to nie ma wpływu na pracę zamka), mamy weekend, jeśli nie musisz nigdzie jechać to wyjmij zamek, weź do domu niech się nagrzeje i zobaczysz czy będzie działał. Jak pociągasz trochę dźwigienkami to zobaczysz, że to całkiem prosty mechanizm, zobaczysz gdzie się ewentualnie zacina. W manualu (jest też link na chomika na którym są zdjęcia gdzie dokładniej można zobaczyć całą pracę) pokazałem też jak go rozkręcić więc jakbyś się tego podjął to masz ściągawę jak go złożyć. Dodam, że w moim oryginalnym nic nie smarowałem (pomimo upływu lat) bo smar, który jest tam zastosowany zachowuje swoje właściwości.
Proponuje takie rozwiązanie, bo może to być jakaś błachostaka, jak nie to czeka Cie wymiana zamka bo raczej wqrwiające jest chodzenie do Audi przez drzwi pasażera.
PZDR i powodzenia

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 12 lut 2012, 14:04

juber, na razie nie dam rady wyciagnac bo sie drzwi nie otwieraja. i wchodze od strony pasazera , nie jest to za fajne <lol> poczekam na wieksze mrozy i jak pusci to od razu rozbieram. co do tych chinczykow z alledrogo to jaka cena taki zamek. chuba lepiej uzywke kupic. dzieki

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 12 lut 2012, 17:27

Gdybyś potrzebował dokładniejszych zdjęć zamka "od środka" to mam jeszcze w gdzieś (bo chomikuję takie rzeczy) zamek z tylnych drzwi (z tego wyjąłem silniczek na zamiankę) to daj znać, w wolnej chwili rozkręcę i pstryknę zdjęcia. Mechanizm jest identyczny tylko zamek różni się trochę z zewnątrz, ma blokadę przed otwarciem od wewnątrz i nie ma wejścia na ramię od kluczyka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga