Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[allroad C5 2.7 Biturbo 280 KM]

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
marpis

Post autor: marpis » 21 mar 2011, 15:01

Kri$ ;-)
Te co mam to mi się bardzo podobają, tylko chciałbym zmienić coś na lato.
Ale obawiam się, że pewnie skończy się na tym, że będę na takich samych felach śmigał zimą i latem ;-(

Awatar użytkownika
sebastian855
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1020
Rejestracja: 28 sty 2010, 22:11
Imię: Sebek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sebastian855 » 21 mar 2011, 15:46

marpis, te tomasony wyglądają fajnie ;)
W rozmiarze 19'' były by bardzo fajne <okok>
Ale te co zrobiłeś na wizualizacji z zielonym środkiem to nie wygląda dobrze :(
A próbowałeś je wrzucić w takim malunku jak są na aukcji?

A pomalowanie dokładek wyszło super <lol>
Duuużoooo to poprawiło prezencję auta <rotfl>

yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 21 mar 2011, 16:52

a wez sobie załoz tomasony tn 8 i 9 ew1 no te co masz porównaj w 19całach badz 18cali <brawo>

[ Dodano: 2011-03-21, 16:53 ]
jeszce raz powtarzam zajrzec na stronke ktora podłaem sa galeriwe itp <hura>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 21 mar 2011, 16:58

chyba pasowałby jednak jakiś inny odcień tej zieleni wrzucić
chyba lepiej by wyglądało, jakby była odwrotna kolorystyka.

marpis

Post autor: marpis » 21 mar 2011, 17:28

yogibear1, dzięki kolego za linka. Fele sobie oglądnąłem i galerie również.
Fajne te felgi są, ale jakoś mi nie pasują do Allroada C5. W C6 dużo lepiej by się prezentowały. ÂŻeby taka felga miała prezencję, to trzeba by kupić w max. rozmiarze 19 cali, tylko, że tu cena kompletu jakichś sensownych opon 245/40/19 to ok. 5000 PLN. Do tego felgi pewnie ze 4 tysie, razem koło 9 000. Masakra jakaś ;-)
18 cali, to wybór zdecydowanie bardziej ekonomiczny.

Surowy, wiesz z odwrotnym kolorem byłby taki problem, że nie będzie mi się potem chciało rzeźbić tyle przy felgach. Trzeba drzeć lakier i polerować i potem jeszcze malować. Za dużo grzebania i nie będę miał tyle czasu na zabawę ;-) Sama zmiana koloru to dużo mniejszy wysiłek.

Sebastian855, próbowałem te malowane felgi wrzucić w oryginalnym kolorze, ale jest jeszcze gorzej <lol>


Panowie, dzięki za pomoc. Na dzień dzisiejszy zdecydowałem się zakupić drugi komplet używanych ori felg do Allroada (skręcanych) i oddam je do renowacji.
No chyba, że jeszcze zmienię zdanie <rotfl><rotfl>

yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 21 mar 2011, 20:18

o kurka az tyle????????????? <szok>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

marpis

Post autor: marpis » 21 mar 2011, 20:57

No niestety kolego ;-)
Tylko, że ja zakładałem kupno nowych opon. Wiadomo, że można używki jakieś dostać na allegro dużo taniej, ale co jak co - opony zawsze kupowałem nowe.

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 21 mar 2011, 21:58

Powiedz jak furka się sprawuje?Sam mam zamiar w przyszlosci kupić właśnie allroad i z tym silnikiem.coś moze byś zasugerował?
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

marpis

Post autor: marpis » 21 mar 2011, 22:26

Wawryn, autko bardzo przyjemne, ale zależy jaki egzemplarz trafisz. Ja na dzień dobry musiałem wymienić przednie poduchy w zawieszeniu. Poza tym czeka mnie jeszcze wyjmowanie silnika, bo gdzieś mi ucieka ciśnienie z układu doładowania i wszystkie dostępne miejsca już wyeliminowałem. No ale poza tym to super, choć gdybym jeszcze raz miał kupować auto, to pewnie rozglądałbym się za jakąś S6 w avancie.

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 21 mar 2011, 23:49

marpis, czyli nie polecasz? ogolnie napalilem sie na allroad.ale malo ludzi je ma.napewno silnik 2.7 BT mnie interesuje
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

surowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 448
Rejestracja: 02 lis 2008, 00:03
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wa-Wa
Kontakt:

Post autor: surowy » 21 mar 2011, 23:51

Wawryn, jakbym teraz wybierał allroada, zdecydowanie wybrałbym 2,7 biturbo. W tym samochodzie musisz po prostu liczyć się z tym, że utrzymanie jest droższe, niż przeciętnego samochodu.

marpis

Post autor: marpis » 22 mar 2011, 00:03

Wawryn, nie to, że nie polecam ;-)
Tak jak Surowy pisze - trzeba się liczyć z kosztami. Ja pomimo zapewnień sprzedawcy, że wszystko jest 100% sprawne i tak zakładałem, że do auta będę musiał dołożyć. Trochę już wsadziłem i jeszcze sporo włożę, ale z auta jestem zadowolony. Jeździ się mega wygodnie. Allroad z tym silnikiem pięknie się zbiera i daje możliwości do modów. Tego auta z mniejszym silnikiem bym nie brał.

Generalnie Allroad jest bardzo ok - ale koszty utrzymania większe niż "cywilnej" A6.
Pisałem, że gdybym jeszcze raz miał wybierać, to wybrałbym S6 w avancie, ale to tylko dlatego, że jak kupowałem Allroada, to nie wiedziałem, że takie coś jak S6, lub RS w ogóle istnieje <figielek>

[ Dodano: 2011-03-22, 13:58 ]
No dobra, a co powiecie na to? <radocha>

Obrazek

yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 22 mar 2011, 18:04

dla mnie pasuje ten samochod,a tak na marginesie to trzeba go do stanu fabrycznego doprowadzic,sprawdzic a dopiero pozniej mody robic.

a pneumatyka gada jak na razie?jaki masz przebieg? <figielek>

[ Dodano: 2011-03-22, 18:05 ]
mniejszy to tylko 2,5tdi porazka.albo zaszalec 4.2 benzynka,innych nie bylo <okok>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

marpis

Post autor: marpis » 22 mar 2011, 18:48

yogibear1, mody które robię, robię przy okazji doprowadzania auta do porządku;-)
Na krawędziach dachu wychodziły mi parchy, więc trzeba było to zrobić. Jak już robiłem dach, to przy okazji pomalowałem wszystkie dokładki. Tak stargowałem cenę, że grzechem było by tego nie robić ;-)
Z felami kombinuję, bo nie mam felg ani opon na lato. Więc jak już kupować felgi, to takie, żeby być z nich zadowolonym. Ponieważ kupiłem używane felgi - chcę je oddać do renowacji. A jak już mają je malować, to przecież mogę od razu wybrać taki kolor jak mi pasuje. Coś w tym złego?

Co Twoim zdaniem powinienem zrobić z autem, zanim założę letnie felgi i opony? <mysli>

Autko sprawuje się bardzo dobrze. Po wymianie przednich miechów nie mam żadnych problemów z zawieszeniem. Mam natomiast jakiś problem z ciśnieniem doładowania (powymieniałem w związku z tym sporo części), ale wiem o tym tylko dlatego, że robiłem logi dynamiczne. Gdyby nie te logi to nie miałbym pojęcia, że coś jest nie tak. Fura zbiera się od 0 do 100 km/h w jakieś 7s, czyli tak jak w danych.
Zaplanowałem wydzieranie silnika, ale nie śpieszy mi się z tym, bo jak już mówiłem autko śmiga jak trza. Niemniej jednak silnik będę wydzierał i wysyłał (sprawne) turbiny do regeneracji tylko i wyłącznie dla świętego spokoju. No i pasuje się uporać z tym uciekającym ciśnieniem doładowania ;-)
Najpoważniejszego moda - czyli wirusa na jakieś 300 KM zaplanowałem jak uporam się z ciśnieniem doładowania.

Pisząc, że "tego auta z mniejszym silnikiem bym nie brał" miałem na myśli Audi w ogóle, a nie tylko Allroada ;-) Poniżej 200 KM w takim aucie (dużym) to nie dla mnie <lol>

Auto ma przejechane 171 000 km.

yogibear1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 543
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:32
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yogibear1 » 22 mar 2011, 20:20

a co jam powiedziec mam 193 ,prawdziwe hhehehe <wnerw>

[ Dodano: 2011-03-22, 20:21 ]
ale w przyszłosci moze cosik mocniejszego bedzie hheheeh <klotnia>
"Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze mogą zrobić coś niewiarygodnie... głupiego..."
Cpt. Jack Sparrow

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga