Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] chyba pękł pasek rozrządu...

Silniki wysokoprężne
mysza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 267
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:04
Lokalizacja: Lebork/Pomorskie

Post autor: mysza » 02 gru 2010, 23:48

i jak to kolego nadal wyglada z tym paskiem..... <ok>

marcin290890
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 16 mar 2009, 12:02
Lokalizacja: Płock

Post autor: marcin290890 » 04 gru 2010, 08:30

Witajcie koledzy. Póki co nic nie wiem, gdyż w poniedziałek jestem ustawiony na warsztat... Nie zaglądałem, nic nie ruszałem przez ten czas. Obiecuje napisać tylko jak się czegoś dowiem. Póki co dzięki za porady i liczę na dalsze, późniejsze podpowiedzi. Pozdrawiam ;-)

macias24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2009, 22:09
Lokalizacja: GD/GPU/GWE

Post autor: macias24 » 04 gru 2010, 14:31

witam , po wymianie pasków rozrządu , rolek pompy termostatu i alternatora (regeneracja) nastąpiła poważna awaria.
Mianowicie mniej więcej po dwóch tygodniach bezproblemowej eksploatacji autka, przy manewrach parkingowych silnik szarpnął i zgasł.
nie mogłem go uruchomić, przy próbach uruchamiania nie było żadnych niepokojących dżwięków- pomyślałem, że to coś z elektroniką. Wysiadłem za Audika, zamknąłem - po czym otworzyłem drzwi pilotem i kolejna próba (trzecia) -- poszedł. Silnik uruchomiłem i było cacy!
Kiedy dojechałem do domu rodziców, mama mnie pyta "co Ci tak klekocze?' - wysiadłem i KU#!$% WA!
było słychać delikatnie dzwoniące zawory. Sprawdziłem stan napięcia (i czy wogóle jeszcze jest) paska rozrząu i....okazało się ,że NOWA rolka napinająca jest uszkodzona!!!!
Pękla na osi - śróbie ,której część została w obudowie pompy oleju, a sama rolka działała jak płoza, po której ślizgał się pasek ufff, siły jakie tam działają zgniotły rolkę i "wcisnęły" tak mocno, że nie mogła się stamtąd wydostać i narobić większego bajzlu.
koło rozrządu przestawione o jeden ząbek, więc chyba idę zagrać we totka. Byłem w pracy więc autko stało od tego czasu dwa miesiące a dzisiaj biorę się za robotę, z nową obudową pompy LO.

Co do sytuacji z zerwanym paskiem od klimy, który wpieprzył się w pasek od alternatora to przerabialem rok temu.
Tatusiowóz...z punktu a do punktu beee.
Latam na Yzf 600 R ;D

marcin290890
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 16 mar 2009, 12:02
Lokalizacja: Płock

Post autor: marcin290890 » 06 gru 2010, 12:22

Witam w pogodniejszy poniedziałkowy dzień. Otóż mechanik powiedział że padła pompa paliwa... mam pytanko ile takie coś mnie zaboli??? Regeneracja/wymiana?? Czekam na podpowiedzi i z góry dzięki

pet1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: mysłowice

Post autor: pet1 » 06 gru 2010, 12:35

ja bym jeszcze wjechał do ogrzewanego garażu= przy ostatnich mrozach wszystko możliwe
a woda w systemie sie zbiera.....a mechanik- wiadomo zarobić chce
pompe możesz sam sprawdzić- daj napięcie i słuchaj ja bym odczekał w cieple,odpowietrzył i prubował...
350 tyś bez awarii- tylko w audi

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 06 gru 2010, 16:31

marcin290890, sam wkład ok 120zl całą pompę ok 200zl nie orginalne

marcin290890
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 16 mar 2009, 12:02
Lokalizacja: Płock

Post autor: marcin290890 » 06 gru 2010, 16:36

Koledzy a co powiecie na temat pompy wtryskowej??? Możliwe że sterownik się zepsuł...

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 06 gru 2010, 21:22

marcin290890 pisze:Koledzy a co powiecie na temat pompy wtryskowej??? Możliwe że sterownik się zepsuł...
Powiedz, czy po przekreceniu kluczyka na zaplon cos sie dzieje? po odczekaniu minuty zapala sie moze kontrolka od podgrzewania swiec zarowych? Jezeli tak to padl Ci prawdopodobnie sterownik pompy wtryskowej. Aby sie upewnic - podlacz VAG'a. Jezeli nie wyskakuja Ci zadne bledy, elektronike mozesz wykluczyc - prawdopodobnie pompe paliwa rowniez, poniewaz jej blad powinien wyskoczyc podczas diagnostyki.

Ja mam aktualnie dokladnie ten sam problem.. Auto w czasie jazdy zgaslo i juz nie chcialo odpalic.. jak odczekalem kilkadziesiat sekund na zaplonie, zaczela mrugac dioda swiec, po czym podpialem sie vagiem i wyskoczyl blad sterownika pompy wtryskowej. U mnie paski cale - mam lekko ulamana obudowe i wsio widac :P

Mysle, ze przy przestawieniu rozrzadu - silnik nie krecilby sie tak ladnie podczas odpalania, napewno nie chodzilby tak jak przed "problemami".


Pozdrawiam Serdecznie

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 07 gru 2010, 09:00

marcin290890, a jak wyglądała w momencie usterki sytuacja w baku? Może paliwo ku końcowi? Kilka miesięcy wstecz spotkałem się z podobną sytuacją - autko takie jak moje czyli również 2,5 TDI V6, zgasło również w czasie jazdy, tylko w tamtym przypadku na chwilę przed zgaśnięciem zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Paliwa była jeszcze rezerwa czyli teoretycznie nie powinno dojść do zapowietrzenia układu, a jednak. Oczywiście biorąc pod uwagę błędy jakie pojawiły się w sterowniku silnika magicy-mechanicy z mojej miejscowości od razu postawili diagnozę "padnięta pompa wtryskowa albo jej sterownik". Skończyło się na dokładnym odpowietrzeniu i od strzała autko odpaliło. Zajrzyj do mojego wątku na ten temat: a6-c5-25tdi-auto-zgaslo-i-nie-odpala-bl ... t23936.htm - dlatego też od początku sugerowałem, aby podłączyć autko pod VAG'a i sprawdzić jakie ma błędy. Rozumiem, że paski masz całe w porządeczku?

marcin290890
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 16 mar 2009, 12:02
Lokalizacja: Płock

Post autor: marcin290890 » 07 gru 2010, 10:39

Paski są calutkie, teraz po poście WSGarage zwróciłem uwagę na następującą sytuację, mianowicie na migającą kontrolkę od świec żarowych :-/ , czyli padł sterownik, lub odpukać pompa... Ile takie awarię zabolą mój portfel??

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 07 gru 2010, 11:01

marcin290890 pisze:Paski są calutkie, teraz po poście WSGarage zwróciłem uwagę na następującą sytuację, mianowicie na migającą kontrolkę od świec żarowych :-/ , czyli padł sterownik, lub odpukać pompa...
...albo jedynie zapowietrzony układ paliwowy ;-) . W przypadku, który opisywałem powyżej też kontrolka świec żarowych migała.

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 07 gru 2010, 11:32

mariusz_wierz pisze:
marcin290890 pisze:Paski są calutkie, teraz po poście WSGarage zwróciłem uwagę na następującą sytuację, mianowicie na migającą kontrolkę od świec żarowych :-/ , czyli padł sterownik, lub odpukać pompa...
...albo jedynie zapowietrzony układ paliwowy ;-) . W przypadku, który opisywałem powyżej też kontrolka świec żarowych migała.
Pamietam jak mialem zapowietrzony uklad - wtedy kontrolka u mnie nie migala, jedynie kontrolka od poziomu oleju.

Marcin, podlacz na spokojnie komputer pod auto i sprawdz. Jezeli wyskoczy
Ci blad : 1318 Sterownik pompy wtryskowej-J399 uszkodzenie - BÂŁÂĄD SPORADYCZNY, wtedy zaczynaja sie schody ze sterownikiem pompy. U mnie byl taki problem, jak otworzylismy sterownik, okazalo sie ze jedna z nozek rezystora sie "odlutowala", jednak poskladalismy to na nowym rezystorze i pompa przestala wywalac bledy. Koszt naprawy: 4zl rezystor + flaszka dla znajomego ktory w telefonach komorkowych siedzi i ma dobry sprzet do takiej zabawy :]

Sama pompa bledow nie wywala, ale z tego co czytalem - rzadko sie zdarza aby uszkodzila sie mechanicznie.. w wiekszosci przypadkow uszkodzeniu podlega wlasnie sterownik. Jezeli nie masz znajomosci ( tu. moj kolega od telefonow komorkowych ) to kosz naprawy poprzez allegro wychodzi srednio 200-300zl.. Jezeli to nie pomoze ( po sprawnym odpowietrzeniu ukladu ) - pozostaje jedynie regeneracja pompy i tu troszke to wiecej kosztuje : miedzy 800zl u Pana Tadzia w warsztacie a 2000zl w serwisie boscha ktory jest zdecydowanie bardziej polecany, bo Ci to odpowiednio wyreguluja i jeszcze dostaniesz na pompe gwarancje ( rok o ile sie nie myle ).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szula298
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:50
Lokalizacja: Poland

Post autor: Szula298 » 12 sty 2011, 21:49

Witam wracałem dzisiaj 2 godziny temu do domu z zakupów (w końcu mam urodziny) autostrada prędkość 130 i co nagle szarpło wymiana spojrzeń i zaczeło słabnąć to zjechałem na pobocze i jak tylko puściłem pedał gazu auto zgasło... no i pięknie oczywiście @#$%$%# papieros i odpalam auto kręci jak by trochę słabiej ale kręci lecz nie odpala .... laweta i 70 km na lawecie do servisu bosha bo u nich auto jest robione możecie mi napisać co mogło być przyczyną ? pompa sterownik od niej wtryski ?


Dodam że 2 tygodnie tem kupione nowe ako jak do stara takie mocne
7 tys km temu wymieniany kompletny rozrząd paski napinacze pompy świece itp...

[ Dodano: 2011-01-12, 21:57 ]
Naprawdę nikt nie może nic napisać czego mogę się spodziewać ?? :-? dziwne
Było
Audi 80 B3 1.8
Jest
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI
Audi A4 B5 1.9TDI
Bedzie
Audi TT 1.8T (dla żony)

Awatar użytkownika
Szula298
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 19 maja 2010, 22:50
Lokalizacja: Poland

Post autor: Szula298 » 13 sty 2011, 16:53

No i już wiem dzwonili do mnie z servisu i padła pompa wtryskowa ;-) tragedi nie ma
Było
Audi 80 B3 1.8
Jest
Audi A6 C5 2.5 V6 TDI
Audi A4 B5 1.9TDI
Bedzie
Audi TT 1.8T (dla żony)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga