Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9 tdi ] kompresor i wiatrak klimy nie załącza

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
transporter735
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2010, 21:51
Lokalizacja: UK

[A6 C5 1.9 tdi ] kompresor i wiatrak klimy nie załącza

Post autor: transporter735 » 12 cze 2010, 23:35

Może ktoś mi podpowie co mam sprawdzić w pierwszej kolejności kiedy nie załącza się kompresor klimy i wiatrak też nie chodzi. System był w połowie pełny tak więc napełniłem go gazem i nie wykryłem żadnych przecieków. Kiedy włączam funkcje na automat nawiew w kabinie wchodzi na wysokie obroty ale nie dostaje zimnego powietrza bo kompresor nie zaskakuje :?: Może problem z przekaźnikiem od kompresora i gdzie powinienem go znaleźć :-( za wszelkiego rodzaju podpowiedzi będę wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów
Ostatnio zmieniony 13 cze 2010, 00:03 przez transporter735, łącznie zmieniany 1 raz.

jurekgrz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2009, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jurekgrz » 13 cze 2010, 08:01

mam dokładnie to samo.
ja sprawdziłem bezpieczniki - 3 na tablicy i jeden pod kierownicą.
sprawdziłem napięcie dochodzące na wentylator klimy - łatwiejsze od dostania się do bezpiecznika pod kierownicą, dlatego możesz od tego zacząć (jest pod pokrywą zbiornika do wspomagania, ten z dwoma przewodami )
u mnie wentylator nawet na krótko nie chce ruszyć, a więc do wymiany.

możesz próbować na krótko spreżarkę ale w tym Ci nie podpowiem.

kori
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 15 sie 2009, 12:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kori » 13 cze 2010, 09:40

Musicie sprawdzic najpierw napiecie czy dochodzi a potem szukac dalej, przekaźnik może pyka przy włączaniu ?
jurekgrz pisze:u mnie wentylator nawet na krótko nie chciał ruszyć, a więc do wymiany.
Nie do końca śmietnik, u mnie też nie ruszał na krótko wyciągnąłem go przedmuchałem z pyłu rozruszałem wirnik bo miał pionowy luz i czasem tylko zaskakiwał, teraz lata.
Z przekaźnikiem też coś miałem nie tak bo klime załączał ciągle nie wiem który to ale nieoczekiwanie sam zaczoł dobrze pracowac jak go rozebrałem.

jurekgrz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2009, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jurekgrz » 13 cze 2010, 09:56

Jakiś przekaźnik pyka, ale nie mogę go zlokalizować który to.

Wentylator - fakt do póki nie wyjmę nie sprawdzę do końca.Zaglądałem tylko na parkingu a więc trudno dostać się do niego np od spodu. Muszę wejść na kanał, może zdarzyć się że np kabel jest przetarty itp. Same łopaty obracają się lekko.
Podobnie jest z dostępem do sprężarki. Może jest gdzieś wyprowadzenie łatwiej dostępne?

Zastanawiam się czy awaria wentylatora może spowodować że nie startuje sprężarka, np jakiś czujnik ciśnienia?

kori
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 15 sie 2009, 12:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kori » 13 cze 2010, 10:15

jurekgrz pisze:Zastanawiam się czy awaria wentylatora może spowodować że nie startuje sprężarka, np jakiś czujnik ciśnienia?
Nie u mnie wentylator nie chodził a klima tak tyle że prąd był podawany

transporter735
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2010, 21:51
Lokalizacja: UK

przekaźnik do klimy

Post autor: transporter735 » 13 cze 2010, 19:06

może ktoś mi podpowie gdzie mogę szukać przekaźnika od klimy i który to ? I ile jest bezpieczników z klimą związanych ( mam na myśli czy wszystkie są w srodku kabiny) Pozdrawiam

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 17 cze 2010, 14:26

witam, u mnie wczoraj zaglądnołem do wiatraka bo nie byłem pewny czy działa(a na forum wyczytałem że po włączeniu klimy powinien). Po wyjęciu i rozebraniu silniczka okazało się, że szotki już się skończyły. Więc kupilem 4 szczotki za 40 PLN polutowałem i hula aż miło. Można też wymienić cały wiatrak ale po co?
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 15 lip 2010, 23:15

cacek66 pisze:witam, u mnie wczoraj zaglądnołem do wiatraka bo nie byłem pewny czy działa(a na forum wyczytałem że po włączeniu klimy powinien). Po wyjęciu i rozebraniu silniczka okazało się, że szotki już się skończyły. Więc kupilem 4 szczotki za 40 PLN polutowałem i hula aż miło. Można też wymienić cały wiatrak ale po co?

witam chcę odnowić temacik u mnie też sam wiatrak nie chodzi a klima działa, na kostce przy zbiorniczku z płynem wspomagania w gnieździe dochodzi prąd natomiast w wtyczce po sprawdzeniu miernikiem nie ma przejścia tak więc albo jak u ciebie szczotki się skończyły albo po drodzę gdzieś kabelek się przetarł,zatarty raczej nie jest bo jak sie go przekręci to leciutko chodzi, słyszałem że silniczek jest nierozbieralny? ale piszesz że wymieniałeś szczotki, zastamawiam się teraz czy zabierać się do robierania bez nowego silniczka,
i mam pytanie co trzeba rozebrać żeby jak najłatwiej dostać się do silniczka wiatraka od klimy

dodam że na panelu klimatronika nie ma żadnych błędów, jest 00 00

[ Dodano: 2010-07-15, 23:44 ]
kolega doradził mi też coś takiego żeby przy samym silniczku wiatraka od klimy wbić dwie igły (w oba przewody dochące do wiatraka) i sprawdzić miernikim przejście, jeżeli przejscie bedzie tzn że szczotki są ok(silnik wiatraka ok) a gdzieś po drodze kabelek jest przetarty-urwany?
i pytanie czy po drodze do wiatrak jest jeszcze jakaś kostka za ta przy zbirniczku z płynem wspomagania? :?: :roll:

jurekgrz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2009, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jurekgrz » 16 lip 2010, 08:42

"i pytanie czy po drodze do wiatrak jest jeszcze jakaś kostka za ta przy zbirniczku z płynem wspomagania? :?: :roll:"


nie - od tej złączki biegnie kabel bezpośrednio do wiatraka. Schodzi w dół i na wysokości dołu chłodnicy.
Tak jest u mnie.

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 16 lip 2010, 11:00

jurekgrz, miałem nadzieję ale nadzieja matka głupich:P dziś wbiłem dwie igły w przewody przy samym wiatraczku klimy, styki na wtyczce zwarłem blaszka i pokazuje na mierniku że jest przejście wiec przewody od wtyczki do wiatraka są ok

natomiast na igłach nie ma przejścia, i jestem już pewien że silniczek wiatraka jest padnięty prawdopodobnie szczotki

dopiero w środę będę miał czas by się za to zabrać i wyjąc silniczek tylko czy on jest rozbieralny? ktoś tu pisał że jest i są 4 szczotki w sumie koszt 40 zł ale niestety jest dużo rozbierania by się tam dostać :-/

jurekgrz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2009, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jurekgrz » 16 lip 2010, 11:28

pawelx pisze:jurekgrz, tylko czy on jest rozbieralny? ktoś tu pisał że jest i są 4 szczotki w sumie koszt 40 zł ale niestety jest dużo rozbierania by się tam dostać :-/
nie próbowałem tego rozbierać - miałem drugi gratis z demobilu więc szybko zamieniłem.

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 16 lip 2010, 12:17

jurekgrz, a powiedz jak wygląda sprawa z wyciągnięciem wiatraczka? dużo trzeba rozbierać ? żeby wydostać ten silniczek ? i skąd miałeś silniczek do wiatraczka z a6 czy z innego auta słyszałem że podobno taki sam jest w większości aut grupy VAG

jurekgrz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2009, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jurekgrz » 16 lip 2010, 21:08

mocowanie wiatraka -
wkręt u góry wiatraka i przekręcenie całości o kilka stopni ( jak otwarcie słoika) i masz go luzem. Ja zdemontowałem osłonę rozrządu i wlot powietrza. Później odginając go w lewą stronę udało mi się wyjąć do góry.
i teraz miałem trochę łatwiej. wiatrak jest od VW passata. znajomy kupił kompletną chłodnicę i został mu wiatrak tyle że z obciętymi kablami. Ja też obciąłem swoje, dzięki temu nie musiałem dostawać się od spodu bo tamtędy biegną kable do złączki.
całość połączyłem na wsuwki .
pochłonęło to 30-40 min i udało się :-D

bosman213
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2010, 11:18
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: bosman213 » 16 lip 2010, 21:45

witam, też mam problem z wiatrakiem, tyle że innej natury. Sprawdzałem miernikiem napięcie na kostce i nie podaje prądu na wentylator. Moje pytanie, gdzie mieszczą się wszystkie bezpieczniki związane z klimą?
Ważne byśmy byli zadowoleni

Awatar użytkownika
pawelx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 06 mar 2010, 10:21
Lokalizacja: Białystok-Podlaskie

Post autor: pawelx » 16 lip 2010, 22:40

bosman213, jesteś w lepszej sytuacji niż ja bo nie musisz wymontowywać wiatraka, a jeżeli chodzi o wszystkie bezpieczniki od klimy to już ten temat był poruszany na forum, poszukaj a na pewno znajdziesz, gdyby u mnie był ten problem napisał bym ci gdzie szukać ale u mnie na kostkę napięcie dochodzi wiec nie zagłębiałem się w bezpieczniki

jurekgrz, dzięki za wskazówki co do wydostania silniczka wiatraka, szczerze mówiąc to liczyłem się z tym że trzeba będzie zdejmować cały zderzak i chłodnice ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga