Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c4] Dmuchawa słabo dmucha

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Iroxxx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:30
Lokalizacja: Jordanów

[a6 c4] Dmuchawa słabo dmucha

Post autor: Iroxxx » 25 lis 2010, 17:51

Koledzy mam problem, mam klimatronic w swojej A6 i nawiew/ ogrzewanie bardzo słabo dmucha. Nawet przy ustawieniu maksymalnego nadmuchu trzeba przylożyć ręke bardzo blisko kratki żeby poczuć że coś wieje. Dodam że podczas regulacji siły nawiewu słychać że wentylator zwieksza/zmniejsza predkość.

krs2919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:02
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: krs2919 » 25 lis 2010, 19:30

LECHUto nie filtr, miałem taki sam objaw w swojej niuni na początku, potem działał jak chciał raz dmuchał raz nie. Trzeba było rozebrać wyciągnąć i co się okazało??? szczotki ok. 1,5-2mm, czyli do wymiany. Dorwałem szczotki od Agregatu AB-4 (wojskowy) , trochę doszlifowałem i pasują jak ori. Przylutowałem i złożyłem. Teraz chodzi rewelka, aż chce go wyrwać przy tych obrotach. Pozdro

Awatar użytkownika
mati_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 21 lis 2009, 00:47
Lokalizacja: Żary

Post autor: mati_A6 » 25 lis 2010, 19:59

Ja postawiłbym tu na filtr kabinowy. Jakiś czas temu miałem podobny objaw i do tego bardzo szyby mi parowały. Wymieniłem filtr i pomogło, było czuć że dmucha oraz szyby przestały nadmierne parować. Cena takiego filtra to jakieś 60zł :-)

sevenfifty

Post autor: sevenfifty » 26 lis 2010, 10:08

Filtr moim zadaniem też ma mało do rzeczy musiałby być zawalony na maxa... Jak masz parowanie to sprawdź nagrzewnicę może cieknie, a wymiana filtra tylko troche przystopowała wdmuchiwanie wilgotnego powietrza do środka samochodu. U siebie wymieniałem wszystkie filtry i nadal wieje słabo też stawiam na szczotki czy jak to tam zwał w dmuchawie samej. Tylko, zapału mi brak, żeby się tym zająć...

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 26 lis 2010, 10:24

Też miałem swego czasu problem z nawiewem w C4. Po ustawieniu pokrętła nawet na maxa silnik nagrzewnicy nie rozwijał się do prawidłowych obrotów czyli po prostu nie kręcił się tak szybko jak powinien i stąd nawiew był słaby. Wymontowałem silnik z nagrzewnicy i okazało się, że komutator był bardzo zabrudzony i nie było dobrego połączenia elektrycznego pomiędzy nim a szczotkami silnika. Wyczyściłem go kawałkiem papieru ściernego i problem więcej się nie powtórzył. W moim przypadku zdarzało się też, że silnik nagrzewnicy potrafił czasem zmniejszać obroty aż do całkowitego zatrzymania i to akurat zimą, brak nawiewu/ogrzewania = masakra!

Jak słusznie zwrócił uwagę krs2919 to jak najbardziej mogą być też zużyte szczotki - efekt podobny, sprężynki odpowiednio nie dociskają już za krótkich szczotek do powierzchni komutatora i silnik nie rozwija prawidłowych obrotów albo w ogóle nie rusza.

Proponuję wymontować z nagrzewnicy silnik i wszystko będzie jasne <ok>

mortech
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:06
Lokalizacja: Gniezno

Re: [a6 c4] Dmuchawa słabo dmucha

Post autor: mortech » 30 lis 2010, 20:42

Iroxxx pisze:Koledzy mam problem, mam klimatronic w swojej A6 i nawiew/ ogrzewanie bardzo słabo dmucha. Nawet przy ustawieniu maksymalnego nadmuchu trzeba przylożyć ręke bardzo blisko kratki żeby poczuć że coś wieje. Dodam że podczas regulacji siły nawiewu słychać że wentylator zwieksza/zmniejsza predkość.

Sprawdź, czy nie czujesz podmuchu przy wszystkich wylotach, czy tylko przy jednym. Jeśli nigdzie nie dmuch zauważalnie to pewnie coś z wentylatorem, ale ja stawiam na problem z silniczkiem przestawiania klapy.

bartas86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 26 lis 2010, 12:30
Lokalizacja: Bristol(uk)/Głogów

Post autor: bartas86 » 05 gru 2010, 17:24

zgadzam sie z kolega krs2919 szczotki do wymiany, tez mialem ten problem i akurat ja kupilem nowy wiatrak i smiga jak zle;)
srebrna strzala

Domel88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 03 kwie 2010, 10:13
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: Domel88 » 05 gru 2010, 20:33

To ja się podłączę pod temat. Po prostu silnik po osiągnięciu 90 stopni nie dmucha mi ciepłem nawet po ustawieniu 29 stopni. Leci letnie powietrze, dopiero po 30km dmucha gorąco. Jak mówicie termostat??

krzysiek 1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:54
Lokalizacja: wrminsko -mazurskie

Post autor: krzysiek 1981 » 28 sty 2011, 00:23

witam koledzy. mam problem .mam połamaną cała obudowe nadmuchu -zapewne ktoś stukał w nią bo wetylator sie zacinał zatrzymywał sie.mi juz całkiem stanoł.musze zdemotować cały wetylator itd.bo sie wszystko rozsypał normalnie masakra. powiecie mi koledzy jak trzeba i w jaki sposub to zdemontować wszystko.musowo jest rozbiurka w srodku autka aby to całe ustrojstwo wysunoc na zewnotrz?? zalezy mi na czasie. prosze o pomoc. a moze ma namiary na takie cześći do a 6 c4 25 tdi z klimatronikiem?

[ Dodano: 2011-01-28, 00:25 ]
witam koledzy. mam problem .mam połamaną cała obudowe nadmuchu -zapewne ktoś stukał w nią bo wetylator sie zacinał zatrzymywał sie.mi juz całkiem stanoł.musze zdemotować cały wetylator itd.bo sie wszystko rozsypał normalnie masakra. powiecie mi koledzy jak trzeba i w jaki sposub to zdemontować wszystko.musowo jest rozbiurka w srodku autka aby to całe ustrojstwo wysunoc na zewnotrz?? zalezy mi na czasie. prosze o pomoc. a moze ma namiary na takie cześći do a 6 c4 25 tdi z klimatronikiem
Cześć wszyskim klubowiczom.

ryba80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:10
Lokalizacja: warm-maz Działdowo okolice

Post autor: ryba80 » 28 sty 2011, 21:02

axidix to robił i jemu się to udało może i tobie się uda poczytaj tu a6-c4-25-tdi-ael-wymiana-wentylatora-vt27012.htm

mati1988k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2013, 19:46
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: mati1988k » 07 sie 2015, 09:39

Odgrzeje kotleta!

Czy ktoś podpowie jak wyciągnąć nawiew klimy z audi A6 c4. Przestał mi dmuchać, najpierw dmuchał dobrze, potem załączał się dopiero po wjechaniu na nierówność a teraz w ogóle nie działa. Mam nadzieję że to szczotki bo samochód ma już 20 lat a nie wiem czy ktoś wymieniał nawiew :).

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga