Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5 ] Naprawa pękniętych ksenonów we Wrocławiu

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomkiewicz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:12
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Kontakt:

[Audi A6 C5 ] Naprawa pękniętych ksenonów we Wrocławiu

Post autor: tomkiewicz » 03 sty 2011, 14:03

Jakiś czas temu miałem akcję ze zwierzakiem na drodze. Na pierwszy rzut oka reflektorom nic się nie stało, wypięła się tylko wtyczka od ksenona, podpiąłem i pojechałem.

Później zauważyłem, że oba reflektory świecą w dół (równo, ale dają w nocy zasięg paru metrów). Próbowałem vagiem robić adaptację samopoziomowania - silniczki bzyczą, ale snop ani drgnie. Próbowałem regulować na stacji diagnostycznej - ręczna regulacja się kręci, ale światło też ani drgnie... Do tego w paru miejscach w środku są popękane, trzeba skleić.

W związku z tym pytanie: czy znacie we Wrocławiu jakiegoś magika, który by mnie uratował od wydania 1-2k na nowe reflektory? Ewentualnie w Lublinie, ale tutaj jestem tylko do pojutrza, więc musiał by być czasowy ;).

---

A jeżeli jednak się nie obejdzie bez zakupu nowych, to o czym muszę pamiętać, poza przełożeniem xenon-elektroniki do nowych i wykonaniem adaptacji vagiem?
Po przesiadce z Corsy 1.2 45KM

mateuszsta20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa/Utrecht

Post autor: mateuszsta20 » 03 sty 2011, 18:32

Jezeli caly osprzet ksenow jest OK, to radzie Ci kupic same lampy bez osprzetu, czyli: przetwornic i zarnikow.

Jak posklejasz nigdy nie masz pewnosci ze cos innego nie wyjdzie.

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 04 sty 2011, 02:18

Prwdopodobnie wypadła Ci soczewka z mocowania wieńca , jezeli tak jest naprawisz to sam za 0 zł :-)

Awatar użytkownika
tomkiewicz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:12
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomkiewicz » 04 sty 2011, 13:07

Soczewka? Chyba -jakieś- mocowanie lustra? Bo to ono w dół patrzy. A jeżeli chodzi o soczewkę, to ona też drży, ale mocowanie ma zdecydowanie pęknięte, więc bez klejenia lub wymiany się nie obejdzie. Ale jakby mi się udało poprawić mocowanie lustra w tym drugim reflektorze, to przynajmniej koszty by się zmniejszyły o połowę.

Problem mam tylko z wyciągnięciem tych świateł. Górne dwie śrubki to żaden problem, ta jedna przy błotniku już trochę tak (mogę włożyć tam śrubokręt i odkręcić, ale nie ma jak włożyć łapy, żeby ją wyciągnąć). No i jeszcze chyba gdzieś trzyma, pod spodem?

Czy poza plastikami dolotu powietrza trzeba coś zdejmować, żeby wyjąć te światła?
Po przesiadce z Corsy 1.2 45KM

mateuszsta20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa/Utrecht

Post autor: mateuszsta20 » 04 sty 2011, 17:08

Gdzies na forum widzialm cala operacje opisana i nawet ktos krotki filmik z opisem. Poszkuaj napewno znajdziesz.

Awatar użytkownika
Darek_v6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 327
Rejestracja: 26 lis 2008, 19:32
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Darek_v6 » 04 sty 2011, 17:34

tomkiewicz pisze:Soczewka? Chyba -jakieś- mocowanie lustra? Bo to ono w dół patrzy. A jeżeli chodzi o soczewkę, to ona też drży, ale mocowanie ma zdecydowanie pęknięte, więc bez klejenia lub wymiany się nie obejdzie. Ale jakby mi się udało poprawić mocowanie lustra w tym drugim reflektorze, to przynajmniej koszty by się zmniejszyły o połowę.

Problem mam tylko z wyciągnięciem tych świateł. Górne dwie śrubki to żaden problem, ta jedna przy błotniku już trochę tak (mogę włożyć tam śrubokręt i odkręcić, ale nie ma jak włożyć łapy, żeby ją wyciągnąć). No i jeszcze chyba gdzieś trzyma, pod spodem?

Czy poza plastikami dolotu powietrza trzeba coś zdejmować, żeby wyjąć te światła?
Ja nie dawno wymontowałem obie lampy.. poza tym plastikowym dolotem odkreciłem jeszcze 2 plastikowe osłony miedzy chłodnica, a zderzakiem. Po odkreceniu tych osłon zobaczysz jeszcze czwarta srube, która trzyma lampe. Ogólnie lampe trzymają 4 śruby -2 u góry, jedna przy błotniku i własnie ta czwarta o której napisałem. Ta śruba przy błotniku jest na torx -musisz mieć jakąś przedłuzke, żeby się do niej dostać.. żeby ją wyjać reką jest troche ciasno, ale dasz rade.

Awatar użytkownika
tomkiewicz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2009, 01:12
Lokalizacja: Lublin/Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomkiewicz » 05 sty 2011, 02:49

@mateuszsta20: mówisz o tym filmiku z instrukcją instalacji "ksenonów"? Na nim akurat moment wyciągania lamy jest pominięty, są tylko zdjęcia mocowań na wyjętym reflektorze.

@Darek_v6: mówisz o tych osłonach (po jednej na stronę) co są prostopadle do zderzaka, jakby kierują strumień powietrza w chłodnicę? A z dostaniem śrubokrętem tej śruby przy błotniku nie mam problemu (mam przedłużki) - tylko którędy tam rękę włożyć :/.

Jutro wykonam drugie podejście do tematu, skoro już wiem, że jednak zderzaka nie trzeba zdejmować ;).
Po przesiadce z Corsy 1.2 45KM

mateuszsta20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa/Utrecht

Post autor: mateuszsta20 » 05 sty 2011, 19:22

Jak odkrecisz te trzy sruby, lampa jest wtedy dosc luzna i moza ja wyciagnac bez odprecania tej czwartej co mocuje ja do pasa przedniego od strony chlodnic.

Ja za kazdym razem tak robie i lewa i prawa strone i nie mam z tym najmniejszego problemu. Jak mialbym chwile czasu napewno nakrecilbym filmik instruktarzowy, ale niestety brak wolnego czasu...

Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga