Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Rozładowany akumulator

Elektryka
ODPOWIEDZ
Karol-A6C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 08 mar 2016, 10:05
Imię: Karol
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: W-M

Post autor: Karol-A6C6 » 29 lis 2018, 20:58

mietek69 pisze:
Karol-A6C6 pisze:ten z przodu po prawej listwa czarna bezpiecznik nr 10 a z tyłu bezpiecznik nr 2.

A czy możesz spr. jedną rzecz. Auto zamknięte z centralnego zamka, po około 15 min. wszystko się usypia trójkąt od awaryjnych gaśnie. Czy jak wciśniesz na klapie przycisk jej otwierania to czy zaświeci się trójkąt awaryjnych?
U mnie trójkąt też się zapala, tak ma być:)
Dzięki.

Zauważyłem jedną prawidłowość, jak były wyjęte na dwa dni te dwa bezpieczniki od mmi ( opisane wyżej) rozładowywania aku nie ma teraz. Ewidentnie wina leży po stronie mmi a raczej jego softu ( po rozłączeniu coś się resetuje chyba). Musze zmienić soft - od razu zrobię spolszczenie.

Sidro
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2019, 23:54
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Sidro » 22 sty 2019, 22:07

Co do rozładowującego się akumulatora, w moim przypadku moduł komfortu mimo zamknięcia auta, uśpienia itd, pobierał prąd rzędu 0,10-0,11a - klikał regularnie przekaźnikiem. Po dojściu który pin za co jest odpowiedzialny i sprawdzeniu wyposażenia auta doszedłem do tego iż w pozycji włączonej lampek przy osłonie słonecznej(odsłonięte lusterko) pobór spadał do blisko zera i moduł komfortu przestawał klikać. Nie była to wina żarówek a włącznika tych lampek - w zasuwce lusterka.

Może komuś się przyda bo przeryłem pół auta a problem nadal był, miałem ochotę już je spalić :)

mat1324

Aaaa i najważniejsze - serdeczne podziękowania dla tego Pana ;) Bez niego nie doszedłbym do rozwiązania problemu :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Sidro, łącznie zmieniany 1 raz.

Glober3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2017, 20:34
Lokalizacja: Polskie

Post autor: Glober3 » 28 sty 2019, 19:48

Cześć chciałbym odswieżyć temat z rozładowanym akumulatorem który już poruszałme w tym dziale wcześniej ponieważ dalej borykam się z problemem, mechanik twierdzi że niby wszystko jest ok i że za mało jeżdżę ale czy to normalne żebym po każdym odpaleniu samochodu jeździł minimum 30 minut żeby przy następnym razie kontrolka akumulatora się nie pokazała, mam diesel ale przy takim jeżdżeniu bez powodu żeby tylko podładować akumulator to ja majątek wydaje na paliwo, chyba nie powinno tak być. ALternator jest od środka cały wymieniony tylko obudowa stara została, regulator napięcia nie pokazuje błędów jedynie to niby nawigacja albo antenka albo napęd może to ona ciagnie mi prąd tylko że jej nie używam ehh, mechanik mówi że moduł komfortu ma błąd ale powiedział że to może być wszystko jak to sprawdzić, a i jeszcze mechanik mówił że audi dopiero po 4 minutach od włączonego silnika zaczyna normalnie ładować akumulator a przez pierwsze 4 minuty uruchamia jakieś swoje urządzenia ehhhh najgorsza bolączka mojego samochodu to ten akumulator :/

pawlogen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 sie 2017, 12:40
Lokalizacja: Różnówka

Post autor: pawlogen » 29 sty 2019, 23:48

Glober3 pisze:Cześć chciałbym odswieżyć temat z rozładowanym akumulatorem który już poruszałme w tym dziale wcześniej ponieważ dalej borykam się z problemem, mechanik twierdzi że niby wszystko jest ok i że za mało jeżdżę ale czy to normalne żebym po każdym odpaleniu samochodu jeździł minimum 30 minut żeby przy następnym razie kontrolka akumulatora się nie pokazała, mam diesel ale przy takim jeżdżeniu bez powodu żeby tylko podładować akumulator to ja majątek wydaje na paliwo, chyba nie powinno tak być. ALternator jest od środka cały wymieniony tylko obudowa stara została, regulator napięcia nie pokazuje błędów jedynie to niby nawigacja albo antenka albo napęd może to ona ciagnie mi prąd tylko że jej nie używam ehh, mechanik mówi że moduł komfortu ma błąd ale powiedział że to może być wszystko jak to sprawdzić, a i jeszcze mechanik mówił że audi dopiero po 4 minutach od włączonego silnika zaczyna normalnie ładować akumulator a przez pierwsze 4 minuty uruchamia jakieś swoje urządzenia ehhhh najgorsza bolączka mojego samochodu to ten akumulator :/
Wyłącz MMI i zobacz co się bedzie działo (aku zakodowany prawidłowo?)

[ Dodano: 2019-01-29, 23:48 ]
Bezpiecznik lewa strona nr 16 5A telefon z prawej chyba 12 5A (telkomunikation) zmieniarka, odłączając którykolwiek z nich pada MMI (brak "loopa" pętli w swiatłowodzie, trzeba zakupić tzw pętlę światłowodową końcówka żenska). Później znaleźć np telefon pod nogami kierowcy, wypiąć światłowód i w zasil światłowodu wpiąć pętlę.

Jeżeli MMi zostało zalane należy wymontować, MMI i wzamcniacz rozkręcić wyczyścić ścieżki za pomocą pędzelka i alkoholu propylowego (coś do czyszczenia elektroniki)

Jeżeli po około 20 min nie wyłącza się symbol świateł awaryjnych problem z keyless chyba trzeba w dzrzwiach odłączać lub cholera wie gdzie

Pozdrawiam :>

MA9cin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2021, 13:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Re: [A6 C6] Rozładowany akumulator

Post autor: MA9cin » 07 sty 2024, 12:26

Witam, ja w swojej A6 C6 również miałem słabe ładowanie, plusowy "bolec" pod maską był strasznie gorący, nawierciłem, wkręciłem grubszego wkręta i ładowanie powróciło. Pierwotnie miałem tylko 13.35V, myślałem że poprostu alternator już pada, ale po zabiegu ładowanie wynosi 14.51V i trzyma. Wcześniej skakało 13.35V na 13.50V i tak ciągle. Dlatego polecam ten zabieg każdemu. Widocznie ten typ tak ma i w tym miejscu po latach zrobił się słaby "styk". Na wiosnę chcę to sobie dobrze zakuć na nowo 😊 pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga