Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Układ hamulcowy
Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 27 mar 2023, 09:04

Cześć Wszystkim,
Mam problem z którym się ostatnio borykam i już ręce mi opadają <zalamka> Mianowicie moja a6 c6 długo ostatnio stała ale mniejsza o to..Zacząłem jeździć i....skończyły mi się klocki z przodu bo był problem z przednim zaciskiem prawym..przyrdzewiały te sworznie i zjechało wewnętrzny klocek..ok klocki wymienione na nowe...podczas dłuższej jazdy (po mieście nic) z prawego przedniego koła dobiega pisk...jak tylko lekko dotknę hamulec spokój..po czym znowu wraca...jak przyhamuje mocniej to cisza trwa dłużej.... :[ <nerwus> ok byłem u mechanika wymieniłem tarcze na nowe, wszystko wyczyszczone, przesmarowane...dzisiaj jadę i h.. piszczy dalej...i zaś wcisnę lekko hamulec spokój..klocki były przejechane papierem ściernym przed założeniem. Klocki i tarcze TRW. już ręce mi opadają...dzisiaj po trasie dotykałem wszystkich felg..wszystkie równo letnie... osłona nie obciera...już mi się pomysły kończą.. <zalamka>
Też sobie przypomnialem, że jak 3 lata temu jechałem z rodziną na Hel i do Łeby to było to samo...też klocki i tarcze były TRW...
Jak jeżdżę po mieście wszystko jest ok zero problemów..
Miał ktoś z czymś takim do czynienia?

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 27 mar 2023, 09:10

W pierwszej kolejności zmieniłbym mechanika bo jeżeli nie potrafi odnaleźć i wyeliminować przyczyny problemu to nie ryzykowałbym z powierzaniem mu napraw auta.

Na odległość nikt nie wskaże Ci konkretnego problemu ale na pewno jest to jakiś błąd w pracy układu hamulcowego. Klocki nie mają prawa dotykać tarczy podczas jazdy. Prawidłowo działający układ zachowuje szczelinę technologiczną na poziomie 5-6 mm czyli po około 3 mm na stronę. Powodów Twojego problemu może być wiele ale będzie to drobiazg. Byłeś przy wymianie? Te prowadnice, które skorodowały, co mechanik z nimi zrobił?
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 27 mar 2023, 09:25

Lewian pisze:
27 mar 2023, 09:10
W pierwszej kolejności zmieniłbym mechanika bo jeżeli nie potrafi odnaleźć i wyeliminować przyczyny problemu to nie ryzykowałbym z powierzaniem mu napraw auta.

Na odległość nikt nie wskaże Ci konkretnego problemu ale na pewno jest to jakiś błąd w pracy układu hamulcowego. Klocki nie mają prawa dotykać tarczy podczas jazdy. Prawidłowo działający układ zachowuje szczelinę technologiczną na poziomie 5-6 mm czyli po około 3 mm na stronę. Powodów Twojego problemu może być wiele ale będzie to drobiazg. Byłeś przy wymianie? Te prowadnice, które skorodowały, co mechanik z nimi zrobił?
Wiem, że na odległość nikt mi nic nie wskaże...tak byłem czyścił frezem oraz smarował te rowki w które wchodzi klocek oraz smarował....

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 27 mar 2023, 09:32

Co czyścił frezem? Prowadnice?
Smarował je?
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 27 mar 2023, 09:34

Lewian pisze:
27 mar 2023, 09:32
Co czyścił frezem? Prowadnice?
Smarował je?
Tak i smarował smarem miedzianym...

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 27 mar 2023, 09:36

No to się nie dziw, że piszczy. Jedź najlepiej do jakiegoś mechanika co zna się na temacie, niech Ci założy nowe zestaw jak należy a ten odwieź do tamtego człowieka i niech zwróci Ci pieniądze.

Po pierwsze to w systemie hamulcowym ATE prowadnic się nie smaruje, muszą pracować na sucho, po drugie smaru miedzianego nie używa się przy hamulcach, ciekawe gdzie jeszcze Ci go tam wpakował...
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 27 mar 2023, 09:38

Lewian pisze:
27 mar 2023, 09:36
No to się nie dziw, że piszczy. Jedź najlepiej do jakiegoś mechanika co zna się na temacie, niech Ci założy nowe zestaw jak należy a ten odwieź do tamtego człowieka i niech zwróci Ci pieniądze.

Po pierwsze to w systemie hamulcowym ATE prowadnic się nie smaruje, muszą pracować na sucho, po drugie smaru miedzianego nie używa się przy hamulcach, ciekawe gdzie jeszcze Ci go tam wpakował...
To w taki razie piszczeć powinna oba koła a nie jedno...idzie to jakoś wypłukać nie wiem np. na myjni?

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 27 mar 2023, 09:56

Nie, nie powinny oba. Może jedno, mogą dwa, może żadne - nie ma reguły. Układ hamulcowy masz złożony nieprawidłowo i to nie ma prawa działać. Jeżeli takich podstaw mechanik nie ogarnia to tylko czekać jak zaraz pojawi Ci się wibracja przy hamowaniu czy inny problem. Na żadnej myjni tego nie wypłuczesz, trzeba jechać do mechanika żeby to rozebrał i złożył na nowo ale tym razem zgodnie ze sztuką. Wypadałoby sprawdzić czy nie pojawiło się już wymycie na tarczach bo jeżeli tak to zaraz zaczną bić i będą do wyrzucenia.
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 27 mar 2023, 10:12

Lewian pisze:
27 mar 2023, 09:56
Nie, nie powinny oba. Może jedno, mogą dwa, może żadne - nie ma reguły. Układ hamulcowy masz złożony nieprawidłowo i to nie ma prawa działać. Jeżeli takich podstaw mechanik nie ogarnia to tylko czekać jak zaraz pojawi Ci się wibracja przy hamowaniu czy inny problem. Na żadnej myjni tego nie wypłuczesz, trzeba jechać do mechanika żeby to rozebrał i złożył na nowo ale tym razem zgodnie ze sztuką. Wypadałoby sprawdzić czy nie pojawiło się już wymycie na tarczach bo jeżeli tak to zaraz zaczną bić i będą do wyrzucenia.
Lewian, wcześniej też piszczało jak już pisałem i był to mechanik do którego jeżdżę od zawsze i nie mam najmniejszych problemów z czymkolwiek. Klocki były wymieniane w warsztacie w Płocku bo akurat tam mi się skończyły i musiałem je tam wymienić bo właśnie te prowadnice zardzewiały przed wymianą tarcz i smarowaniem też piszczało ale obstawiałem stare tarcze. Tarcze były wymienione w sobotę tj. 25.03.2023 i tu pojechałem do mechanika w swoim mieście którego znam bo mój nie pracuje w soboty. Poza tym jak może być 3mm luzu między klockiem a tarczą??? kurde aż samochody na parkingu w pracy przed chwilą obszedłem i żaden tyle nie ma.

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 27 mar 2023, 10:52

Gdyby usługa wykonana była prawidłowo problemu by nie było. Podałem Ci kilka możliwych przyczyn, pozostaje sprawdzić i usunąć problem.
Wskazałem Ci też jakie błędy popełnił mechanik, więcej na odległość nie jestem w stanie zrobić.

Jeżeli chcesz to zapraszam do naszego serwisu, sprawdzimy to i pokażemy dokładnie palcem gdzie leży problem.

Co do 3 mm to moja pomyłka z pośpiechu. Chodziło oczywiście o dziesiąte części milimetra.
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 27 mar 2023, 17:30

Lewian pisze:
27 mar 2023, 10:52
Gdyby usługa wykonana była prawidłowo problemu by nie było. Podałem Ci kilka możliwych przyczyn, pozostaje sprawdzić i usunąć problem.
Wskazałem Ci też jakie błędy popełnił mechanik, więcej na odległość nie jestem w stanie zrobić.

Jeżeli chcesz to zapraszam do naszego serwisu, sprawdzimy to i pokażemy dokładnie palcem gdzie leży problem.

Co do 3 mm to moja pomyłka z pośpiechu. Chodziło oczywiście o dziesiąte części milimetra.
Dziekuje Ci bardzo za zaproszenie ale troche do Was mam a w tygodniu to tez slabo z czasem..co do tych prowadnic to i tutaj ja musze wyprostowac...bo ich nie smarowal tylko jarzmo...teraz wracalem z pracy(jazda w miescie) i cisza...pewnie dlatego ze co chwile gaz i hamulec..felgi wszystkie zimne a jechlem okolo 10km...zastanawialem sie nad łożyskiem ale nie sadze gdyz wystarczy ze tylko leciutko dotkne hamulec to pisk znika..

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
I frezem to czyscil jarzmo a nie prowadnice tez źle napisalem...prowadnice byly czyszczone druciakiem za szlifierce

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 27 mar 2023, 23:32

Prowadnice czyści się drobnym papierkiem jeżeli mają tylko nalot, jak mają wżery to do wymiany, koszt to kilka zł. No i obowiązkowo przy każdej zmianie klocków wymiana tulejek gumowych prowadnic, one odpowiadają za cofanie się zacisku.
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Masuka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2012, 23:16
Lokalizacja: FSW

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Masuka » 29 mar 2023, 22:03

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo mam praktycznie identyczny problem... tyle, że u mnie piski z przedniego koła dobiegają również w mieście niezależnie od prędkości. Klocki i tarcze wymienione na nowe, w warsztacie czyścili wszystko dokładnie, stawali na głowie...piski nie ustępują. Stwierdzili, że jest to prawdopodobnie łożysko. Tyle, że zastanawiam się, jak to jest możliwe, że piski ustępują przy delikatnym naciśnięciu hamulca lub gdy układ jest mokry (kilka km po wyjeździe z myjni)? Nie piszczy też przy jeździe do tyłu. Częstotliwość pisków wzrasta z prędkością, dźwięk jest przeraźliwie uciążliwy i doprowadza mnie do szewskiej pasji. Myślicie, że rzeczywiście wymiana łożyska pomoże?

Awatar użytkownika
Lewian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 11 kwie 2012, 22:20
Imię: Adam
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BiTDI 313KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Lokalizacja: Kleczew
Kontakt:

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Lewian » 29 mar 2023, 22:54

Skąd jesteś? :) Chętnie podejmiemy się diagnozy.
LEWIAN - HAMULCE
Wszystko związane z hamulcami, zapraszamy !

Gwarancja najniższej ceny - znalazłeś taniej ? pisz !

http://hamulcesklep.pl
507-857-074

Stalin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 19:54
Lokalizacja: Internet

Re: Pisk w prawym przednim kole podczas dłuższej jazdy

Post autor: Stalin » 31 mar 2023, 19:07

Mnie to juz szlag trafia z tym piskiem...oszalec mozna..felga zimna...tylko obydwie tylne rowno cieple..u mnie nawet w deszczu piszczy...

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Mam tak samo tylko musne noga hamulec i pisk ustaje po czym zara wraca z powrotem...jak depne bardziej to na dluższa chwile jest spokoj...pptem zas...podczas jazdy jak macham kierownica to pojawia sie i znika...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga