opony aut
Sklep internetowy
Sklep
Sklep
auto gamma
sportwheels.pl
Tarcze, hamulce
Części aut

części samochodowe

Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Car Audio
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 04 wrz 2022, 22:21

Witam
odgrzeje troche kotleta. Ja rowniez biore sie za poprawe audio w mojej c7. Na poczatek wygluszylem wszystkie drzwi i zamontowalem tweetery w trojkaty od lusterek JL audio i musze powiedziec ze widze bardzo duza poprawe. Do tego mam zmienione radio na to z androidem i nawet po zmianie radia zauwazylem ze jest glosniej, czysciej i przyjemniej i moge znacznie wiecej rzeczy poustawiac dodatkowo przez androida w jego ustawieniach oraz w programach do muzyki np. Powerampa. Reasumujac jest juz przyzwoicie. Na poczatku myslalem nad zmiana glosnikow na cos lepszego ale po wymianie radia i wygluszeniu drzwi gra to duzo lepiej i chyba odpuszcze glosniki w drzwiach, Zastanawiam sie jednak nad wymiana subwoofera. Mam Avanta, ale przestrzen bagazowa jest mi czesto potrzebna i nie chce jej ograniczac skrzyniami. Wymyslilem wiec ze wymienie subwofer wbudowany w kolo zapasowe (glosnik 16.5cm) na ten z Bose (glosnik 20cm) i dam tam lepszy przetwornik. Kupilem juz puszke Bose, czekam teraz na glosnik niskotonowy i wzmacniacz. Glosnik przyjdzie dopiero za tydzien wiec chcialem zamontowac Bose i sprawdzic czy jest jakas roznica, ale wiem ze glosnik Bose mial impedencje 2Ohm, a z tego co mi sie wydaje Audio system 4Ohm wiec boje sie ze spale radio, ale na youtube trafilem na ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=ImANz0B4olk
Gosciu mowi ze w A7 glosnik w subwuferze tez jest 2 Ohm co by oznaczalo ze w A6 rowniez. Ktos to sprawdzal? Macie jakies info na ten temat? Bo w drzwiach raczej mam 4Ohm, a w standardowym naglosnieniu nie ma wzmacniacza wiec jak subwoofer mialby miec 2Ohm?

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Imię: Łukasz
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Skrzynia: Multitronic

Post autor: ralen » 04 wrz 2022, 23:21

Nie sądzę aby producent mieszał impedancje. Jak zestaw jest 4ohm, to wszystko jest na 4ohm. Jak bose, to wszystko jest na 2 OHM. ;)
Zmierzyłeś sobie dokładnie puszkę bose na głębokość ? Tam Cię pewnie trochę rzeźby opalarką czeka żeby tunel bass reflex podmodelować.
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: daro992 » 05 wrz 2022, 15:15

Tak mierzyłem i wiem że czeka mnie trochę roboty. To ze w bose jest impedencja 2ohm To wiem ale wydaje mi się ze w standardowym nagłośnieniu raczej jest 4ohm wszędzie. Było by to trochę dziwne. Tym bardziej że wszystko jest napędzane bez wzmacniacza.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: ralen » 05 wrz 2022, 16:08

Ja mam zrobione tak, że ze wzmacniacza bose wychodzę po 2OHM na HiGH Input do aftermarketowego wzmacniacza Phoenix Gold który pracuje na 4OHM i z niego dopiero wychodzę na głośnik basowy (4OHM, wzmacniacz w mostku). Z modelowaniem puchy bose jest trochę zabawy, ten tunel trzeba naprawdę dobrze dogrzać. Rób to w rękawicach, inaczej się poparzysz. Trzeba trochę siły włożyć w modelowanie, ale finalnie temat siada. Zanim włożysz głośnik, polecam puszkę bose okleić od zewnątrz matą butylową, a od wewnątrz pianką akustyczną (na ile Ci się uda). :)

Obrazek
Jest A6 C7 <faja>

daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: daro992 » 06 wrz 2022, 19:04

Dzieki tak wlasnie mialem zrobic, glosnik plynie juz z za oceanu. Wzmacniacz dzisiaj dotarl. Jak oceniasz teraz bass u siebie? Znalazlem takie cos i myysle ze chyba zmienie swoja koncepcje i kupie te dedykowana obudowe na suba:
https://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit- ... ikowa.html

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: ralen » 11 wrz 2022, 11:45

Testowałem przez chwilę obudowę do głośnika(zamkniętą) - wrzuconą luźno do bagażnika i w mojej ocenie grało gorzej. W obudowie fabrycznej od Bose gra lepiej bo jest bass reflex.
U mnie bassu jest tyle, że jak go odkręcę na full to urywa mi głowę ;)

Łap, oceń sobie sam. Nagranie telefonem nie odda 100%, ale będziesz miał pogląd.

https://www.youtube.com/watch?v=l0uVosOSw2w

Bass ustawiony na połowę w MMI.
Jest A6 C7 <faja>

daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7

Post autor: daro992 » 12 wrz 2022, 15:04

Dzieki kolego. Moja koncepcja sie troche zmienila. Drzwi juz wygluszone do nich ida focal ps165fxe i rockford fosgate t2652s. Jeszcze nie zdecydowalem ktore na przód ktore na tyl. Zamiast boxa bose znalazlem w dobrych pieniadzach bang& olufsen. Idzie on w to samo miejsce co Bose ale ma glosnik w innym miejscu i wejdzie tam praktycznie wszystko bez modelowania boxa. Glosnik do niego juz mam jest to Polk Audio MM842DVC. Mam nadzieje ze pojemnosc boxa nie bedzie dla niego zamala, ale okarze sie w praniu. Do suba idzie focal fds 1.350 (poczatkowo mial byc rockford fosgate R2 1200x1, ale chyba troche za duzy jak na glosnik 300W 2Ohm) a do glosnikow na przód i tyl Helix P six DSP mk2. Tweetery będę musiał zrobić kierunkowe z tych kratek co są w nich oryginały. Wszystko to powinno dać mi fajny efekt końcowy.

[Edit]
Jednak zostanie Rockford Fosgate Prime R2 1200x1, focal, ktorego kupilem nie mial wejscia low input i nie chcialem kombinowac z konwerterami, wiec bedzie Rockford Fosgate

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”