Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Car Audio
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 04 wrz 2022, 22:21

Witam
odgrzeje troche kotleta. Ja rowniez biore sie za poprawe audio w mojej c7. Na poczatek wygluszylem wszystkie drzwi i zamontowalem tweetery w trojkaty od lusterek JL audio i musze powiedziec ze widze bardzo duza poprawe. Do tego mam zmienione radio na to z androidem i nawet po zmianie radia zauwazylem ze jest glosniej, czysciej i przyjemniej i moge znacznie wiecej rzeczy poustawiac dodatkowo przez androida w jego ustawieniach oraz w programach do muzyki np. Powerampa. Reasumujac jest juz przyzwoicie. Na poczatku myslalem nad zmiana glosnikow na cos lepszego ale po wymianie radia i wygluszeniu drzwi gra to duzo lepiej i chyba odpuszcze glosniki w drzwiach, Zastanawiam sie jednak nad wymiana subwoofera. Mam Avanta, ale przestrzen bagazowa jest mi czesto potrzebna i nie chce jej ograniczac skrzyniami. Wymyslilem wiec ze wymienie subwofer wbudowany w kolo zapasowe (glosnik 16.5cm) na ten z Bose (glosnik 20cm) i dam tam lepszy przetwornik. Kupilem juz puszke Bose, czekam teraz na glosnik niskotonowy i wzmacniacz. Glosnik przyjdzie dopiero za tydzien wiec chcialem zamontowac Bose i sprawdzic czy jest jakas roznica, ale wiem ze glosnik Bose mial impedencje 2Ohm, a z tego co mi sie wydaje Audio system 4Ohm wiec boje sie ze spale radio, ale na youtube trafilem na ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=ImANz0B4olk
Gosciu mowi ze w A7 glosnik w subwuferze tez jest 2 Ohm co by oznaczalo ze w A6 rowniez. Ktos to sprawdzal? Macie jakies info na ten temat? Bo w drzwiach raczej mam 4Ohm, a w standardowym naglosnieniu nie ma wzmacniacza wiec jak subwoofer mialby miec 2Ohm?

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 04 wrz 2022, 23:21

Nie sądzę aby producent mieszał impedancje. Jak zestaw jest 4ohm, to wszystko jest na 4ohm. Jak bose, to wszystko jest na 2 OHM. ;)
Zmierzyłeś sobie dokładnie puszkę bose na głębokość ? Tam Cię pewnie trochę rzeźby opalarką czeka żeby tunel bass reflex podmodelować.
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 05 wrz 2022, 15:15

Tak mierzyłem i wiem że czeka mnie trochę roboty. To ze w bose jest impedencja 2ohm To wiem ale wydaje mi się ze w standardowym nagłośnieniu raczej jest 4ohm wszędzie. Było by to trochę dziwne. Tym bardziej że wszystko jest napędzane bez wzmacniacza.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 05 wrz 2022, 16:08

Ja mam zrobione tak, że ze wzmacniacza bose wychodzę po 2OHM na HiGH Input do aftermarketowego wzmacniacza Phoenix Gold który pracuje na 4OHM i z niego dopiero wychodzę na głośnik basowy (4OHM, wzmacniacz w mostku). Z modelowaniem puchy bose jest trochę zabawy, ten tunel trzeba naprawdę dobrze dogrzać. Rób to w rękawicach, inaczej się poparzysz. Trzeba trochę siły włożyć w modelowanie, ale finalnie temat siada. Zanim włożysz głośnik, polecam puszkę bose okleić od zewnątrz matą butylową, a od wewnątrz pianką akustyczną (na ile Ci się uda). :)

Obrazek
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 06 wrz 2022, 19:04

Dzieki tak wlasnie mialem zrobic, glosnik plynie juz z za oceanu. Wzmacniacz dzisiaj dotarl. Jak oceniasz teraz bass u siebie? Znalazlem takie cos i myysle ze chyba zmienie swoja koncepcje i kupie te dedykowana obudowe na suba:
https://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit- ... ikowa.html

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 11 wrz 2022, 11:45

Testowałem przez chwilę obudowę do głośnika(zamkniętą) - wrzuconą luźno do bagażnika i w mojej ocenie grało gorzej. W obudowie fabrycznej od Bose gra lepiej bo jest bass reflex.
U mnie bassu jest tyle, że jak go odkręcę na full to urywa mi głowę ;)

Łap, oceń sobie sam. Nagranie telefonem nie odda 100%, ale będziesz miał pogląd.

https://www.youtube.com/watch?v=l0uVosOSw2w

Bass ustawiony na połowę w MMI.
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 12 wrz 2022, 15:04

Dzieki kolego. Moja koncepcja sie troche zmienila. Drzwi juz wygluszone do nich ida focal ps165fxe i rockford fosgate t2652s. Jeszcze nie zdecydowalem ktore na przód ktore na tyl. Zamiast boxa bose znalazlem w dobrych pieniadzach bang& olufsen. Idzie on w to samo miejsce co Bose ale ma glosnik w innym miejscu i wejdzie tam praktycznie wszystko bez modelowania boxa. Glosnik do niego juz mam jest to Polk Audio MM842DVC. Mam nadzieje ze pojemnosc boxa nie bedzie dla niego zamala, ale okarze sie w praniu. Do suba idzie focal fds 1.350 (poczatkowo mial byc rockford fosgate R2 1200x1, ale chyba troche za duzy jak na glosnik 300W 2Ohm) a do glosnikow na przód i tyl Helix P six DSP mk2. Tweetery będę musiał zrobić kierunkowe z tych kratek co są w nich oryginały. Wszystko to powinno dać mi fajny efekt końcowy.

[Edit]
Jednak zostanie Rockford Fosgate Prime R2 1200x1, focal, ktorego kupilem nie mial wejscia low input i nie chcialem kombinowac z konwerterami, wiec bedzie Rockford Fosgate

Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 30 wrz 2022, 19:25

Witam ponownie. Czy ktos z was wie moze ktore piny w kostkach co idą do drzwi przednich i tylnych odpowiadaja za glosniki? Pytam bo musze poprowadzic sygnal do helixa i z Helixa do glosnikow. Bez sensu jest prowadzic je z drzwi skoro moge podpiac sie w odpowiednie piny tych kostek. Zwrotnice, zwlaszcza na przod rowniez dal bym przed tymi kostkami i w ten sposob bez problemu pod jedna zwrotnice podepne i midbas i tweeter ktory jest na podszybiu.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 04 paź 2022, 09:18

Jeżeli masz polifta (a tak wnioskuję z danych które wypełniłes w profilu), to schematy dla Audi Sound System znajdziesz w tym temacie: car-audio-c7/car-audio-wymiana-calego-n ... 81-15.html
Żeby było prościej, wrzucam cytat jego wypowiedzi. <okok>
KKgg pisze:
22 sty 2022, 19:22
W poliftach nie ma pieca przy podstawowym systemie audio. Głośniki są zasilane z jednostki (tak "subwoofer" też).
Schemat przodu:
Obrazek
Tył:
Obrazek

Dodano po 11 minutach 5 sekundach:
Przy okazji. Jakiś czas temu wymieniłem głośniki na polecane tu focale ale nic mi nie urwały i pomyślałem o dołożeniu wzmacniacza. Chciałem pociągnąć z kostki kable hi level do tyłu (prawym progiem), tam podłączyć do pieca i tą samą drogą wrócić do quadlocka... Ale z tego co czytam to nienajszczęśliwszy pomysł. Co z tym fantem? Wystarczy dorzucić konwerter hi-low i już? A może konwerter hi-low -> spdif i cyfrowo do wzmacniacza (tam raczej drugi konwerter i do wzmacniacza bo nie chcę inwestować w procesor)? Będzie opóźnienie dźwięku? Jakie są jeszcze opcje? Może zamiast tego mały wzmacniacz w klasie D żeby sam przód napędził?
Ogólnie jak już zabierasz się za demontowanie tapicerki drzwi i grzebiesz przy głośnikach, jeżeli nie masz schematów do swojego audio, to dobrze jest sobie te kolory gdzieś przy okazji spisać i zachować "na później" ;)
Zobacz czy kolory Ci się zgadzają. :]

Pozdr,
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 06 paź 2022, 21:15

Dzieki kolego. Za tydzien najprawdopodobniej sie za to wezme i dam znac jak poszlo

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: KKgg » 07 paź 2022, 10:51

Koledzy, mam szybkie pytanie. Planuję dołożenie wzmacniacza zewnętrznego żeby napędzić głośniki w drzwiach i subwoofer. Piec będzie w boczku bagażnika, jak fabryka wymyśliła. Mam już wzmacniacz, mam nawet oryginalny stelaż na niego od zestawu Bose. Ciekawi mnie którędy fabrycznie idą kable? Lewym progiem? Prawym? Tunelem?
Za konsolą/MIBem planuję wstawić konwerter high-low, do niego sygnał podam z rozciętych kabli wyjściowych na głośniki ze złącza quadlock. Tam też wepnę się w oryginalną wiązkę nowymi kablami głośnikowymi od wzmacniacza. Stworzyłem sobie już wiązkę z kabli RCA i głośnikowych o długości 6m (więc dojedzie do bagażnika spokojnie) tylko pytanie którędy to puścić. Macie jakieś wskazówki?
Przy okazji pytanie do fascynatów car audio... Moja wiązka to puszczone razem kable RCA i głośnikowe, ale może to nie jest najlepszy pomysł? Może będą jakieś zakłócenia? Niby czytałem, że do 8-10m nie ma znaczenia bo zakłócenia nie powinny wystąpić ale może to tylko teoria. Czy powinienem rozważyć puszczenie RCA jednym progiem a powrót drugim? A może mój plan jest zupełnie poroniony i jakoś inaczej trzeba to zrobić? Wszelkie wskazówki mile widziane.
PS: wzmacniacz to Alpine X-A90V. Pieciokanałowy, klasa D. Subwoofer też sobie pod niego podepnę ale z tym już łatwiej bo drugi konwerter Hi-Lo będzie w bagażniku, a sygnał subwoofera wezmę z fabrycznej wiązki. W tej sposób będę miał sterowanie głośnością subwoofera z poziomu MIBa, jak w oryginale.
Reszta klocków:
Wygłuszone drzwi przód, głośniki przód audio system x200em evo2, kable RCA Klotz YI205, kable głośnikowe Klotz LY215, konwertery hi-lo Hollywood HLC-4 (drzwi przód, tył) i HLC-3 (sub), przerobiony oryginalny subwoofer - wstawiony głośnik Ground Zero GZIW 165X-II (choć tu rozważam jeszcze zmiany). Wiem, że to nie high-end ale sądzę, że mi wystarczy ;).

Edit: i żeby była jasność. Wiem, że fabrycznie do wzmacniacza idzie sygnał światłowodem. Ale jakoś kable wracają na przód auta więc chciałbym wiedzieć którędy :)

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 07 paź 2022, 17:58

Dokładałem kiedyś Bose od zera w A4 B6. Tam też ciągnąłem całe wiązki które sam sobie robiłem. Ogólnie fabrycznie kable sygnałowe w A4 szły razem z głośnikowymi, ale były ekranowane właśnie przeciw zakłóceniom.
Ponieważ wiązki robiłem sam, olałem temat ekranowania i puściłem kable sygnałowe razem z głośnikowymi bo nie chciało mi się całego auta pruć. Nie było zakłóceń. Wydaje mi się że potencjalne zakłócenia zależne są nie od długości, a od mocy którą chcesz tamtędy puścić. Zależy jaki prąd popłynie na tych kablach, wtedy wytwarza się pole elektromagnetyczne. Nie powiem Ci gdzie jest granica :p

Co do kabli które chcesz poprowadzić, nie wiem na ile zależy Ci na robieniu tego "jak fabryka przykazała", ale ja bym poleciał najkrótszymi drogami.
Sygnał z MMI do wzmaka i możesz pojechać tunelem środkowym pod tapicerką i wyjść na tylną kanapę
Głośniki też jechałbym po najmniejszej linii oporu. Lewa strona lewym progiem, prawa strona prawym progiem, strony schodziły by się na tylnej kanapie i wchodziły do bagażnika do wzmacniacza.
Jeżeli sygnałowy zdecydowałbyś się też puszczać progiem, to polecałbym chyba prawym. Mniej rozbierania na froncie, wyciągasz tylko schowek i masz dostęp. <mysli>

Zastanowiłbym się nad pociągnięciem sygnału HI z MMI do bagażnika i tam dopiero upchnąłbym konwerter HI-LOW. W przypadku jakiejś awarii będziesz miał go pod ręką obok wzmacniacza i nie będziesz musiał dłubać przy konsoli. <okok>
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
KKgg
Moderator
Moderator
Posty: 522
Rejestracja: 19 gru 2018, 15:32
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Radom

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: KKgg » 07 paź 2022, 18:20

Dzięki za opis. Najkrótsza droga spoko ale wiązałoby się to z rozbieraniem konsoli środkowej a tego chcę uniknąć (spooooro dłubania). W mojej wersji nie muszę też rozbierać obu progów bo wszystko pójdzie jednym w związku z tym że kable od wzmacniacza ciągnę do oryginalnej instalacji za MIBem. Jestem leniwy więc proste rozwiązania wygrywają 🤣😜.

Awatar użytkownika
daro992
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:46
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: London

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: daro992 » 09 lut 2023, 19:57

Panowie powiedzcie mi gdzie w drzwiach umieszczaliscie zwrotnice? Bo niestety boczka nie moge zalozyc, zwortnice sa dosc duze. Mam focale

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 337
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ollyon86 » 12 lut 2023, 18:35

Co myślicieo tych głośnikach STEG MA8C + STEG MA32A + oczywiście wygłuszenie drzwi . System obecnie to AAS czyli bez dodatkowegp wzmacniacza mozliwie w planach rozbudowa o niego + zabudowa subwoofera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga