Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wymiana kola pasowego ze sprzeglem klimy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
TrAnc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2015, 20:13
Lokalizacja: Wlkp

Wymiana kola pasowego ze sprzeglem klimy

Post autor: TrAnc » 16 maja 2022, 20:46

Witam
Mam pytanie czy jest możliwość wymiany całego kola pasowego z łożyskiem i sprzęgłem na aucie bez demontażu klimy ?
Od paru dni chciałem użyć klimy jednak w ogóle nie było słychać ze się załącza , wiec zanurkowałem pod auto i okazało się ze z przodu brakuje tego dekla sprzęgła co by załączało klimę. Skojarzyłem fakt ze około 3 miesiące temu jechałem i coś tak jakby odleciało i przeturlało się pod autem , zatrzymałem się patrze wszystko OK i tyle . Teraz okazało się ze właśnie odpadło to sprzęgło od klimy . Wcześniej miałem objaw ze jak wyłączałem klimę to było słychać takie terkotanie , cichło pod dodaniu gazu lub po włączeniu klimy .
Załączam fotki co mi zostało a czego brakuje :) Wkręciłem śrubkę w ośkę sprężarki z wieloklinem i kreci się lekko ręką wiec sprężarka raczej nie zatarta , pewnie kolko się odkręciło . Czy jest tez możliwość zostawienia tego co mam i dokupienie reszty która mi brakuje ? czy da to rade zrobić na aucie czy kompresor trzeba demontować i na stole to zrobić.
auto to A6 C5 , 1.9 TDI , 130KM AVF , 2003/2004 rok .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2669
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Wymiana kola pasowego ze sprzeglem klimy

Post autor: Doc » 21 maja 2022, 04:02

TrAnc, popraw, wyświetl twój profilu z twoim imieniem, autem itd. Ps: tutaj możesz popatrzeć na ten starszy tekst: klimatyzacja-c5/kompresor-klimatyzacji- ... 81718.html
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Re: Wymiana kola pasowego ze sprzeglem klimy

Post autor: Pieterb » 21 maja 2022, 19:16

TrAnc pisze:
16 maja 2022, 20:46
. Czy jest tez możliwość zostawienia tego co mam i dokupienie reszty która mi brakuje ?
da się, urwałeś zabierak taki. Koszt z 50 zł i nie trzeba wyciągać nic. Musisz tylko sobie śrubkę 8 kupić i podkładki.
O takie coś https://www.google.com/search?client=fi ... kytIwVaWsM
Te sprzęgła padają jak muchy, nawet te z Aso, ja w b6 średnio raz w roku takie cudo wymieniam.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga