Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Car Audio
ODPOWIEDZ
Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 16 sty 2022, 20:31

Edddisz pisze:
16 sty 2022, 20:20
Widzę, że chyba w pierwszej kolejności powinniśmy usystematyzować wersje car audio itp. bo widzę spore rozbieżności co do tego co kto ma i ciężko wtedy porównywać.

Ja nie sprawdziłem fizycznie czy mam wzmacniacz Bose, ale sugerowałem się kodem wyposażenia 9VD i grafiką która została umieszczona w innym temacie na forum i z której wynika, że jeżeli z tyłu z lewej strony w półce(Sedan) jest subwoofer i mam głośnik aktywny to powinienem mieć wersję download/file.php?id=24278 ze wzmacniaczem gdzieś w okolicy schowka.
Tutaj jest też grafika z systemem Bose download/file.php?id=24279
Przy czym z tego co ja rozumiem.

Posprawdzam co z tym zielonym menu, mam wrażenie, że jakoś w to wszedłem, ale mam problem z identyfikacją wersji MMI, bo jak sprawdzałem to podane jest tylko RMC_EU_PL_P11096.
I te grafiki w takim układzie mogą być niepełne, bo jeżeli dobrze patrzę w ETCE to owszem mam 9VD, ale przy RMC chyba nie ma wzmacniacza...
Mam polifta 9vd Ass bez wzmacniacza info stąd
car-audio-c7/audi-sound-system-t83727-15.html

Raczej wszyscy się zgadzają z tym że wszystkie systemy audio w a6 c7 zbierają niepochlebne opinie tu temat dotyczy głośników które pozwolą nam ulepszyć audio w aucie i jak na moje głośniki AS słabo się w to wpisują nikogo nie namawiam co i jakie elementy nagłośnienia powinien wymienić dlatego specjalnie nie podałem tu marki głośników które zamontowałem w drugim aucie moja opinia jest taka że budżetowa seria AS nie wyróżnia sie niczym specjalnym a nawet wypada słabo piekielny bas okazał się tylko słabym pukaniem nie tego oczekiwałem od głosników w tej cenie miały z powodu impedancji 3ohm grać pod samym radiem i wyszła kicha chcąc wymienić głośniki przetrzepałem cały internet gdzie nie pytałem nikt nie polecał AS raczej Focale i Morele ja zdecydowałem się dać szansę AS i niestety poległy na starcie tyle z mojej opini

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 150
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0TDi CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Edddisz » 16 sty 2022, 22:33

ralen pisze:
16 sty 2022, 18:09

Edddisz były chyba dwa rodzaje audi sound system. Jeden miał tylko głośniki w drzwiach, drugi zaś miał głośniki w drzwiach, wzmacniacz i subwoofer. Z tego pierwszego rzeczywiście może być problem coś wycisnąć, ale jak przeczytałem czego oczekujesz (basu) przy niższej głośności, to może będę wiedział jak Ci pomoc.

Brak basu przy niskiej głośności = mały GAIN podawany na głośniki z radia. Jak masz MMI 3GP i odblokowane zielone menu, to można to poprawić.

W zielonym menu wchodzisz kolejno: audimanagement -> inputgainoffset

Tutaj masz listę źródeł dźwięku. W zależności czy używasz BT czy AMi, zwiększasz poziom dla tego którego używasz. Więcej opisałem na forum A4klub pod linkiem poniżej.

https://a4-klub.pl/topic/416120-kodowanie-radia/page/2/
Odlbokowałem zielone menu, ale niestety w tym moim RMC w audiomanagement nie znalazłem regulacji gainu, są tam jakieś regulacje tonów, ale ogólnie bieda i bez efektu.
Miałem też cichą nadzieję, że ogarnę choć temat tego kodowania radia, ale niestety nie mogę wejśc na kanał 56, może to wynika z tego, że u mnie jest kanał 5F? a tam jest zupełnie inne kodowanie...

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 17 sty 2022, 11:16

@Eddiasz
te grafiki trzeba czytać ze zrozumieniem bo ten koleżka co to opublikował, trochę zakręcił temat i wstawił chyba grafikę z A6 C8 w dziale A6 C7 i tam była bzdura.
Nas dotyczy ta grafika: download/file.php?id=24279
Przy czym ona jest chyba do przedlifta czyli MY2011-MY2014 bo z tego co udało mi się ustalić wcześniej, w poliftach przy klasycznym nagłośnieniu (bez bose, bez BO), wzmacniacz w bagażniku w ogóle nie występuje. Wszystko jest zasilane z jednostki centralnej MMI zarówno w wersji BASIC jak i ASS.

Więc tak:
Jeżeli masz BOSE / BangOlufsen to powinieneś mieć blędy głośników z grawerem odpowiednim do tego nagłośnienia.
Jeżeli masz klasyczne plastikowe blendy, to znaczy że masz albo nagłośnienie BASIC (4 drzwi) albo ASS(Drzwi+Wzmacniacz i Subwoofer).
Ustal czy masz subwoofer w bagażniku, wtedy będziesz wiedział które masz nagłośnienie. <okok>

Z tego co piszesz, to twoja jednostka to RMC. Informacja dotycząca ustawienia Gain w zielonym menu dotyczyła MMI 3GP. Być może w RMC też to gdzieś jest, ale nie mam RMC żeby się pobawić więc nie podpowiem. <bezradny>
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 150
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0TDi CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Edddisz » 17 sty 2022, 11:54

To ta grafika też cały czas jest niepełna.
Mam przedlifta w sedanie.
W kodach wyposażenia mam głośnik centralny 9VD i radio LOW II 8DP, ale ta grafika sugeruje, że w lewym schowku powinienem mieć jakieś radio/wzmak, ale mam tam pusto i sam subwoofer mam w półce z tyłu ale po lewej a nie po prawej stronie jak na grafice :)

W każdym razie u mnie raczej ASS + RMC i jak szukam to nikt nigdzie tego chyba nawet nie próbował rozpracowywać pod kątem kodowania itp.

Dla RMC niestety jest wersja green menu 1.1 która jest mega okrojona. Podobno jest szansa aby ODIS'em zrobić parametryzację dla kanału 5F i może wtedy pojawiłyby się nowe opcje w tym menu, ale póki co jeszcze nie doszedłem jak to znaleźć :)

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 19 sty 2022, 19:15

Edddisz pisze:
15 sty 2022, 21:09
Zauważyłem, że gra trochę lepiej od serii, ale przy głośności przynajmniej około ~15 oczek (czyli połowa skali). Problem w tym, że kompletnie nie tego oczekuję.
Mam tu Audi Sound System MMI 3G, a w a4 radio Concert II i tam nawet przy niskich poziomach głośności dźwięk jest stosunkowo klarowny i czuć przyjemny basik.
Tutaj gdy gra cicho to jest wrażenie, że basu nie ma wcale i dźwięk idzie tylko z deski rozdzielczej.
Nie wiem, może to wina braku średnich tonów?
Zastanawiam się co zmodyfikować, bo może to po prostu wina radia i wtedy nic nie zrobię, ale jakby wsadzić jakiś niedrogi wzmacniacz typu https://allegro.pl/oferta/crunch-gpx100 ... 4786238654 to byłaby znacząca poprawa dźwięku? Czy ktoś ogarnia CarAudio na tyle aby pomóc w kierunku w którym warto tu iść?

U mnie jest tak że im ciszej tym mocniej gra subwoofer w bagażniku jest jeszcze parę kwesti nad którymi się zastanawiam a mianowicie jeżeli odpalę audio i bas na subwooferze w MMI mam ustawiony na max wydaję mi się że jednostka sama automatycznie dostosowuje moc na suba po cofnięciu o kilka kresek ustawienia basu w MMI i ponownym ustawieniu na max subwoofer gra dopiero z pełna mocą trochę to zawiłe ale u mnie tak to działa

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Edddisz pisze:
17 sty 2022, 11:54
To ta grafika też cały czas jest niepełna.
Mam przedlifta w sedanie.
W kodach wyposażenia mam głośnik centralny 9VD i radio LOW II 8DP, ale ta grafika sugeruje, że w lewym schowku powinienem mieć jakieś radio/wzmak, ale mam tam pusto i sam subwoofer mam w półce z tyłu ale po lewej a nie po prawej stronie jak na grafice :)

W każdym razie u mnie raczej ASS + RMC i jak szukam to nikt nigdzie tego chyba nawet nie próbował rozpracowywać pod kątem kodowania itp.

Dla RMC niestety jest wersja green menu 1.1 która jest mega okrojona. Podobno jest szansa aby ODIS'em zrobić parametryzację dla kanału 5F i może wtedy pojawiłyby się nowe opcje w tym menu, ale póki co jeszcze nie doszedłem jak to znaleźć :)
Tak jak pisałem żadne kombinowanie z tym systemem nie przyniesie rezultatów

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 150
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0TDi CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Edddisz » 19 sty 2022, 23:37

W sumie skutecznie mnie przekonałeś do montażu suba w bagażniku i później przesieniu tweeterów w inne miejsce.
Jeszcze co prawda nie wiem co i jak, ale płyta MDF do rzeźby już czeka w bagażniku :)

Wiesz, wydaje mi się, że czysto teoretycznie jednak dałoby się coś poprawić systemowo, ALE musiałby się znaleźć ktoś kto raz, że ma subskrypcje na sprzęt do modyfikacji softa, a dwa, że będzie w ogóle wiedział co i gdzie zrobić z tym audio... szanse na znalezienie kogoś takiego są bliskie zeru, a jakby się udało to pewnie cena takiej usługi byłaby na tyle wysoka, że bardziej by się opłacało dołożyć kolejny wzmacniacz...

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 20 sty 2022, 00:00

Edddisz pisze:
19 sty 2022, 23:37
W sumie skutecznie mnie przekonałeś do montażu suba w bagażniku i później przesieniu tweeterów w inne miejsce.
Jeszcze co prawda nie wiem co i jak, ale płyta MDF do rzeźby już czeka w bagażniku :)

Wiesz, wydaje mi się, że czysto teoretycznie jednak dałoby się coś poprawić systemowo, ALE musiałby się znaleźć ktoś kto raz, że ma subskrypcje na sprzęt do modyfikacji softa, a dwa, że będzie w ogóle wiedział co i gdzie zrobić z tym audio... szanse na znalezienie kogoś takiego są bliskie zeru, a jakby się udało to pewnie cena takiej usługi byłaby na tyle wysoka, że bardziej by się opłacało dołożyć kolejny wzmacniacz...
Może i coś by z tego wyszło chociaż przy tym systemie wątpię łatwiejszą drogą do poprawy dźwięku jest montaż subwoofera ,przeniesienie lub modyfikacja tweeterów w podszybiu montaż dobrych głośników w przednich drzwiach innego sposobu nie widzę suba możesz zrobić z żywicy i na przód dać płytę MDF trochę rzeźby ale do zrobienia ja mam tak u siebie i i jest ok

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 150
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0TDi CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Edddisz » 20 sty 2022, 00:07

Gdzieś chyba mi się rzuciło w oczy, że brałeś sygnał remote do wzmacniacza z gniazda zapalniczki.
Nie myślałeś aby wziąć może z anteny czy coś?
Jak jest z zapalniczki to bez włączonego zapłonu sub chyba nie zagra?

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 20 sty 2022, 00:11

Edddisz pisze:
20 sty 2022, 00:07
Gdzieś chyba mi się rzuciło w oczy, że brałeś sygnał remote do wzmacniacza z gniazda zapalniczki.
Nie myślałeś aby wziąć może z anteny czy coś?
Jak jest z zapalniczki to bez włączonego zapłonu sub chyba nie zagra?
No nie zagra o to mi chodziło żeby na postoju przy wył. zapłonie nie doić akumulatora.

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 21 sty 2022, 11:37

Nowe wzmacniacze High input mają tak, że mają remote wbudowane w Input. Wzmacniacz włącza się gdy na wejściu wykryje napięcie. Jest to o tyle dobre, że nie doi akumulatora, ale zagra też na wyłączonym zapłonie, wystarczy ze MMI się uruchomi.
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 21 sty 2022, 20:35

ralen pisze:
21 sty 2022, 11:37
Nowe wzmacniacze High input mają tak, że mają remote wbudowane w Input. Wzmacniacz włącza się gdy na wejściu wykryje napięcie. Jest to o tyle dobre, że nie doi akumulatora, ale zagra też na wyłączonym zapłonie, wystarczy ze MMI się uruchomi.
Zainstalowałem wzmacniacz bez HI Input sygnał puściłem przez konwerter sygnału i zdaje to egzamin bardziej chodziło mi o to ze na wyłączonym zapłonie mam wyłączony wzmacniacz który pobiera prąd z aku wszystko gra tyle ze bez subwoofera

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 24 sty 2022, 13:49

Generalnie jeżeli masz chęci to możesz złapać za miernik i poszukać +12 nie po zapłonie, a gdzieś w okolicach jednostki MMI. Być może znajdziesz tam miejsce gdzie pojawia się +12 w momencie gdy uruchamiasz jednostkę (bez zapłonu). Zaletą wzmacniaczy High Input jest właśnie Remote wbudowane w linią Input. Gdy wzmacniacz wykryje że na wejściu zaczyna dostawać wysokonapięciowy sygnał audio, automatycznie się uruchamia. To bardzo duża zaleta :)
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 24 sty 2022, 14:11

ralen pisze:
24 sty 2022, 13:49
Generalnie jeżeli masz chęci to możesz złapać za miernik i poszukać +12 nie po zapłonie, a gdzieś w okolicach jednostki MMI. Być może znajdziesz tam miejsce gdzie pojawia się +12 w momencie gdy uruchamiasz jednostkę (bez zapłonu). Zaletą wzmacniaczy High Input jest właśnie Remote wbudowane w linią Input. Gdy wzmacniacz wykryje że na wejściu zaczyna dostawać wysokonapięciowy sygnał audio, automatycznie się uruchamia. To bardzo duża zaleta :)
Źle mnie zrozumiałeś jak słucham muzyki na postoju z wyłączonym zapłonem nie chce aby chodził wzmacniacz który ciągnie prąd prosto z akumulatora pod wzmacniacz mam podpięty tylko sub i on wtedy nie działa reszta głośników gra normalnie a zrobiłem tak dlatego że już raz auto wylądowało w serwisie audi na wgranie nowego oprogramowania nie uwierzysz przez co a mianowicie spaliła się dioda w klamce na zew.jak mnie poinformowano doszło do zwarcia i uwaliło program w aucie przestał działać asystent świateł i wyświetlał błąd wspomagania kierownicy choć wspomaganie działało normalnie za to światła już nie dlatego też wolę nie mieć już problemów z elektryką tyle dobrego ze auto było jeszcze na gwarancji dokupionej u dealera Audi

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 24 sty 2022, 15:52

Jeżeli takie było założenie to masz OK :) Chociaż związku z ewentualnym rozładowaniem akumulatora tu nie widzę :P
Tak informacyjnie - A6 C7 (przynajmniej MMI3GP), auto informuje gdy akumulator jest na wyczerpaniu. U mnie audio z subem gra bez zapłonu i jak dotąd tylko raz się zdażyło że rozładowałem aku - na podwórku podczas sprzątania auta <figielek>
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Ivan1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 11 lis 2020, 01:28
Imię: Artur
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdzieś Tam

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Ivan1977 » 24 sty 2022, 15:56

ralen pisze:
24 sty 2022, 15:52
Jeżeli takie było założenie to masz OK :) Chociaż związku z ewentualnym rozładowaniem akumulatora tu nie widzę :P
Tak informacyjnie - A6 C7 (przynajmniej MMI3GP), auto informuje gdy akumulator jest na wyczerpaniu. U mnie audio z subem gra bez zapłonu i jak dotąd tylko raz się zdażyło że rozładowałem aku - na podwórku podczas sprzątania auta <figielek>
Tak informuje ale takie miałem założenie po tym incydencie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga