Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Car Audio
ODPOWIEDZ
pilkozak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2016, 16:45
Lokalizacja: WR/CIN/WE

Post autor: pilkozak » 08 lip 2019, 20:54

wallace pisze:Jakie dystanse zamontować pod głośniki przód 165mm,nie mogę znaleźć modeli dedykowanych pod A6 C7.
te same co do a4 b8

[ Dodano: 2019-07-08, 20:54 ]
wallace pisze:Co myślicie o tych głośnikach w miejsce fabrycznych?
Audio System x200em evo,czy może lepiej Focal PS165FX?
te focale to taki wstęp do HI ENDu pewnie słyszałeś jak grają
odsłuch 165FX
nie ma nawet co ich porównywać z AS. Zwróć uwagę na jakość wykonania w focalach zwrotnicy, kosza, membrana z lnu :shock: , tweetery praktycznie te same które focal stosuje w domowych głośnikach po kilka tysięcy za sztukę np. aria 936
Za darmo nie dostały nagrody EISA <mysli>

Kulis88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2020, 01:14
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: Kulis88 » 02 lis 2020, 01:17

witam,

A ja z innym pytankiem, tak się złożyło że wpadły mi w ręce głośniki z Audi Q7 2007 z systemu Bose, i tak sobie myślałem że dało by radę wsadzić te głośniki w miejsce moich fabrycznych, mam zwykły system Audi w swojej a6, robił ktoś coś podobnego? Głośniki będą pasowały?

No i przede wszystkim poprawi to jakoś dźwięku w jakimkolwiek stopniu? Czy nie zawracać sobie głowy?

gramian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, 13:32
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: gramian » 02 lip 2021, 09:22

Witam,
Chciałem zapytać Was co wybrać do ulepszenia BOSE w sedanie? Na wstępie chcę wygłuszyć drzwi przednie i zmienić głośniki, i tu mam dylemat co wybrać:
- Focal 165 FE (Czułość (2.83V/1m): 91.5 dB , Pasmo przenoszenia: 60 Hz - 28 000 Hz)
czy jednak pójść w 200 mm :
- Audio System X200EM (Czułość (2,83V/1m) 94dB, Pasmo: 35Hz-24 000 Hz)
- Focal ISU 200 (Czułość (2,83V/1m): 93 dB , pasmo przenoszenia: 40 - 21 000 Hz)


Czy robił ktoś z Was wymianę głośnika w półce na cokolwiek co zagra lepiej bez dodawania drugiego wzmacniacza? Gdzieś wyczytałem, że musi być tam włożony głośnik 25 cm 2 ohmy ale i tak przeważnie to nie gra... Oczywiście wygłuszę też półkę...Szukałem na forach ale przeważnie robią skrzynkę+wzmak lub Free Air + wzmak. Podejrzewam, że jedno i drugie daje już wystarczającą różnicę, ale oba rozwiązania zabierają miejsce, a zabudowy wnęk dla A6 C7 w sprzedaży brak...

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: yarowsc » 02 lip 2021, 15:27

polecam AudioSystem X200EM, do tego wyklejenie wnętrza drzwi matą głuszącą i pianką akustyczną. po takiej modyfikacji zaczyna grać mega i dopiero czuć niskie tony. a to co jest zamontowane w drzwiach przednich przy systemie BOSE, nadaje się tylko do kosza
R1200GS ADV LC

gramian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, 13:32
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: gramian » 02 lip 2021, 22:25

Przepraszam, może to głupie pytanie ale jestem laikiem w temacie, ale ...czy trzeba usunąć puszkę, dać maskownice i dystans robiąc komorę z całych drzwi czy skorzystać z puszki w drzwiach+ dystans? Komora jest pewnie pod 165 i zastanawiam się czy 200 mm w to wejdzie...

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: yarowsc » 03 lip 2021, 10:17

wszystko wchodzi, sam montowałem w swojej C7. jak nie masz o tym pojęcia, zleć to komuś obeznanemu. 200mm, się mieści, ale jest ciasno. puszki z głośnikami BOSE wylatują, w to miejsce montujesz adaptery ze standardowego nagłośnienia audio (do kupienia w używce, 50pln./kpl.). do całości jeszcze potrzebne oczywiście dystanse pod 200mm. do tego maty i pianka. na koniec w kilku miejscach trzeba podszlifować od wewnętrznej strony maskownice głośników
R1200GS ADV LC

gramian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, 13:32
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: gramian » 03 lip 2021, 11:52

Nowe znalazłem po 113zl za sztukę, używek praktycznie brak a jedna na allegro jest droższa od nowej. Numery obudowy dla podstawowego systemu nagłośnienia
Audi A6 C7 NR OE: 4G0837103B i 4G0837103A
Poszukam jeszcze, ale zastanawiam się nad rozcięciem puszki bose czy na jedno by nie wyszlo

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: yarowsc » 03 lip 2021, 17:39

R1200GS ADV LC

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 14 lip 2021, 12:51

Przy wymianie głośników BOSE na Audio System te adaptery to konieczność jak dobrze zrozumiałem ?
Nie idzie przykręcić dystansów do gołej blachy grodziowej ?

Mam taką drobną uwagę przy wymianie tweeterów z BOSE na tweetery od Audio System.
W tym przypadku też (chyba) trzeba zastosować stelaże tweeterów ze standardowego nagłośnienia ponieważ te od BOSE, są chyba nie rozbieralne. Ogólnie jedzie do mnie cały sprzęt, ale prace nad zestawem zacznę dopiero w sierpniu z uwagi urlopu. Poniżej fotka tweetera BOSE. Jak widać jest on "lity" i nie ma jak zamontować nowego tweeta.

Obrazek Obrazek
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

gramian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, 13:32
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: gramian » 14 lip 2021, 17:45

W zestawie od audio system dodano adaptery pod tweety, trzeba je trochę dodciąć żeby pasował rozstaw na wkręty a sam tweeter objechać klejem na gorąco w adapterze . Po za tym potrzebowałem dłuższych śrub do zamocowania głośnika w dystansie , reszta szła normalnie bez przerobek. Czy jestem zadowolony? Na chwilę obecną nie, ale niech się wygrzeją te 30 h , choć rozglądam się już za skrzynką i wzmakiem bo jakoś nie wierzę w wielką różnicę. Oczywiście poszły maty i pianka a zwrotnice tylko na tweety.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Jeszcze może aktualizacja bose coś wyciągnie z tych głośników

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 15 lip 2021, 11:38

Widzisz, nie skminiłem że dodają do tego adaptery i zamówiłem na allegro klasyczne tweetery od ASS. Dużo nie straciłem bo udało mi się wyrwać po 25zł / szt więc luz.
Ja u siebie mam włozony głośnik Excursiona SHX-8S4 do oryginalnej puszki bose, który jest zasilany wzmacniaczem High-Input Phoenix Gold Z150.2 (spięty w mostek). Puszka bose wyklejona matami a w środku pianka.
Jak narazie bez wygłuszenia drzwi, no ale komplet już do mnie dojechał. W planach jest wygłuszenie drzwi Przód+Tył i wymiana głośników na AudioSystemy przód + tył.

Prace będę wykonywał gdzieś w okolicy początku sierpnia. Dam znać jak efekt po zmianie całego setu i wyciszeniu.
BOSE mam po aktualizacji.

Pozostaje jeszcze moje pytanie co powyżej:
Czy adaptery od standardowego nagłośnienia, po wyrzuceniu puszek bose od Mid-Bassów BOSE w drzwiach to konieczność, czy można kręcić dystanse do ścianki grodziowej ? Bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem <mysli>
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: darel » 15 lip 2021, 22:06

ralen pisze:
15 lip 2021, 11:38
Pozostaje jeszcze moje pytanie co powyżej:
Czy adaptery od standardowego nagłośnienia, po wyrzuceniu puszek bose od Mid-Bassów BOSE w drzwiach to konieczność, czy można kręcić dystanse do ścianki grodziowej ? Bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem <mysli>
Moim zdaniem te adaptery to konieczność, bo po puszkach BOSE zostaje spora dziura i trzeba to jakoś załatać, żeby odciąć to co jest z tyłu, żeby nie dochodziło do tzw. zwarcia akustycznego a najlepiej to zrobić właśnie montując te oryginalne zaślepki. Oczywiście na to kleisz wygłuszenie. Pamiętaj też o wygłuszeniu tego co jest w środku. Mam na myśli tę zewnętrzną ściankę drzwi. Trzeba się trochę nagimnastykować, żeby przez te dziury wykleić matą ale jak już robić to dobrze. To nie tylko spowoduje, że sprzęt lepiej zagra ale też generalnie będzie ciszej w aucie. Różnica jest na prawdę duża. Ja przykręciłem dystanse tymi samymi śrubami co tę zaślepkę w te same otwory. Pod dystanse przykleiłem sznur butylowy podobnie jak pod głośniki, żeby wyeliminować ewentualne rezonanse. np. taki. Nie zapomnij też przykleić piankę na obwodzie głośnika, żeby uszczelnić przestrzeń pomiędzy głośnikiem a tapicerką drzwi. Ja używałem takiej fajnej pianki STP Biplast 10mm z której ciąłem paski odpowiedniej szerokości. Genialny materiał <okok> A tweetery chcesz schować pod te oryginalne kratki? To będzie słabo grało, bo w zasadzie musisz liczyć na odbicie wysokich od szyby a to w przypadku wysokich częstotliwości jest słabe. Te jest jeden z powodów, że tak zamontowane tweetery tak słabo grają. Pomijam ogólnie ich fatalną jakość... <blee> Najlepiej gdyby były skierowane w słuchacza. Ja u siebie z oryginalnych kratek zrobiłem podpórki i można powiedzieć, że wyciągnąłem nowe tweetery nad poziom kratki kierując jednocześnie w moją stronę. Wrzucę jutro jakieś fotki to zobaczysz o co mi chodzi. To niestety jest trochę rzeźby ale efekt akustyczny rewelacyjny a i wygląda rasowo. Jak ktoś się nie boi zabawy z żywicą epoksydową to naprawdę warto.

Awatar użytkownika
darel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 12 kwie 2011, 18:21
Imię: Darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: darel » 16 lip 2021, 06:23

Obrazek
Tu największa rzeźba...
Obrazek
Na to szpachla epoksydowa z włóknem szklanym
Obrazek
Po wyszlifowaniu
Obrazek
A tu gotowe po oklejeniu skórą i z zamontowanym tweeterem

Awatar użytkownika
ralen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:54
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0.TDI 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: ralen » 16 lip 2021, 10:09

Kurcze fajnie Ci wyszły te tweetery. Ja nie mam niestetey takich umiejętności rzeźbienia <lol>. Gdybyś był gdzieś spod Warszawy to bym podjechał i byśmy ogarneli tweetery w podobny sposób bo z tym sobie sam nie poradzę. Z wyklejeniem drzwi raczej sobie poradzę. Zamówiłem towaru na wymiar drzwi i przemnożyłem przez 2 (wyklejenie zewnętrznego poszycia i wewnętrznej grodzi).

Dzięki za link do tej uszczelki butylowej. Szukałem czegoś takiego. Pewnie zamówię jak będę się zabierał za robotę :]
Było: A4 B6 =)
Jest A6 C7 <faja>

gramian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, 13:32
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jakie głośniki w miejsce fabrycznych?

Post autor: gramian » 16 lip 2021, 17:29

Tweety rewelacja !
Co do reszty prac to nie wykleiłem "tuby" pomiędzy tapicerką a głośnikiem. Nie widziałem tego ma filmikach. Muszę zamówić ten 10 mm materiał i poprawić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga