Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Klimatyzacja działa jak chce

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
rdl111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2020, 11:54
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Biała Podlaska

Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: rdl111 » 01 lip 2020, 22:55

Witam. Od niedawna jestem "nie"szczęśliwym :] posiadaczem audi A6 C6 3.0 TDi. Mam taki mianowicie problem. W obecnym czasie jak pojawiają sie już upalne dni klimatyzacja działa jak chce. Raz chłodzi lepiej raz gorzej, nie jest do końca tak że jak chłodzi gorzej to dmucha ciepłym powietrzem, poprostu jest ono niewystarczająco zimne aby schłodzić auto. Zauważyłem iż momenty w których chłodzi dobrze zdarzają się najczęściej do prędkości około 80km/h, nie jest to zasada, ale wtedy najczęściej wraca jej pełna para. Wieczorem gdy temperatura na zewnątrz jest już poniżej tak około 22st to wtedy działa juz na pełnych obrotach (można zamarznąć w aucie <radocha> ). Dodam jeszcze że czynnik uzupełniony w dniu zakupu jakieś 3 tygodnie temu. Mechanik coś mówił że ta śmieszna maszyna do uzupełniania i testowania układu pokazuje jakieś złe ciśnienie w układnie. Zrzucił to na niesprawny kompresor i wciska mi że trzeba wymienić. Nie mówię że nie, ale wolałbym się upewnić czy nie wywalę pieniędzy w błoto. Dodam jeszcze że gdzieś mi się obiło o uszy że może być to wina niesprawnego osuszacza "może być zapchany". Czy jest to możliwe?
Moje pytanie brzmi, czy jeżeli klima działa w taki sposób jak opisałem i jest coś nie tak z tym ciśnieniem to jest pewne że kompresor jest do wymiany?
Mogę dostarczyć bardziej szczegółowych danych jeżeli trzeba, tylko poradźcie co trzeba sprawdzić.

Maciek7969
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2020, 12:32
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: kowalewo

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: Maciek7969 » 11 lip 2020, 13:51

Witam. Też jestem świeżo po rejestracji bo szukam od 4 lat odpowiedzi w podobnym problemie. Przeglądam fora, czytam łącze fakty i wyciągam wnioski, nie oczekuje jednoznacznej odpowiedzi bo takiej nie uzyskam ani ja ani Ty, chodzi głównie o wskazówki. U mnie wygląda to w następujący sposób. Przykładowo temp.zewnętrzna to 30st. klima ustawiona na minimum . Dwa termometry, jeden w kratce nawiewu drugi na podsufitce. I zaczyna się głupia zabawa. Temperatura na kratce spada do 8st, i rośnie, zachwilę jest 14st. 18, 22, 24. stoi. Temperatura na podsufitce tyle samo co na zewnątrz. Za chwile temp. na kratce spada 16st. 12, i znowu rośnie w aucie panuje duchota robi się nie przyjemnie i tak w kółko. Ogólnie powietrze leci raz ciepłe raz zimnie dla mnie nie jest to komfortowa sytuacja i po takim aucie spodziewałem się więcej. Teraz najciekawsze informacje. Klimatyzacja sprawdzana i nabijana przez te cztery lata 3 krotnie przez fachowców. Sprawna i szczelna. Póżniej znudzony magikami,auto zacząłem serwisować sam. 3krotnie czyściłem zawór nagrzewnicy bo gdzieś wyczytałem że to może być to. Niepotrzebnie bo wyglądały jak ze sklepowej półki no ale fachowcy radzili... Czyściłem też filterek przy zaworze wysokiego ciśnienia ale nie pomogło. Kupiłem sprzęt do samodzielnego nabijania klimatyzacji. Zrobiłem próżnie, wymieniłem olej nabiłem do 5bar nie chłodzi , 7 nie chłodzi 10 nie chłodzi 12 i 15 nic. Po ataku szału zacząłem odsysać gaz. Przy 4 barach klima ruszyła. Szaleństwo, wbrew logice. chodzi jak chodziła czyli jak jej się chcę. Vagiem zrobiłem adaptacje ze 4 razy i nic w/g VAGa wszystko ok. Szukam dalej .Sprawdziłem kompresor -ok,presostat-ok , posprawdzałem wszystko nawet jeśli o tym nie piszę. Gdzieś wyczytałem że tak jest i tak ma być bo niemiec jak projektował audi zrobił to dla Twojej wygody żebyś się nie przeziębił. Dlatego klimatyzacja schodzi do 10st poniżej temp. zewnętrznej. Nie wiem nikt tego nie potwierdził. Choć są ludzie na forach którzy lubią jak im leci raz ciepłe raz zimne powietrze.Tak chyba raczej nie powinno być bo częste zmiany temperatury sprzyjają tworzeniu się wilgoci co skutkuje dziwnym zapachem. Fachowcom się nie daj bo na pewno znajdziesz lepszy sposób na trwonienie pieniędzy. Jak znajdziesz rozwiązanie daj znać.

krs2919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:02
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: krs2919 » 16 lip 2020, 08:55

Ja miałem podobnie w A6 C4...wymieniłem czujnik temp. na podszybiu (pomimo, że błędów nie dawał), oraz w samym panelu klimatronika wyczyściłem czujnik wnętrza (rozebrałem na części pierwsze panel a potem złożyłem)...i było po problemie :]

zjerry3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2020, 16:24
Imię: Jerzy
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łobez

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: zjerry3 » 30 lip 2020, 08:26

Witam.Mam podobnie i zgłębiam temat.Nie jestem fachowcem ale może cos wniosę do tematu.Do kol. Maciek7969 jeżeli nabijasz z butli to butle stawiasz na wadze i wpuszczasz tyle gram ile jest zapisane na nalepce pod maską zazwyczj w audi 530+-20.Po drugie zanim wpuścisz nowy gaz powinieneś zrobić próżnie a oprócz tego dodac olej.a kiedy dędziesz miał nabity prawidłowo układ sprawdzasz na zegarach cisnienia na wysokim iniskim jak bedziesz miał to zrobione to mozna dalej rozmawiać.Do kolegi rdl111 w naszych autach jest sprężarka o zmiennej wydajności i jest w niej zawór sterujący który należałoby zdjagnozować.Najlepiej znalezc jakiegoś ogarniętego fachowca ale może być ciężko.Ja coś napisz na pr.to przez tel.bedzie mi łatwiej to wytłumaczyć.

compromis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2020, 10:50
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Sokółka

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: compromis » 04 sie 2020, 08:42

Witam

Ja bym sugerował wymianę osuszacza na nowy. Miałem to samo klima nabita a ciśnienie w układzie minimalne. Po wymianie osuszacza sprężarka dawała już idealne parametry na zegarach a klima mrozi i jest bardziej wydajna. No i ciszej w samochodzie bo nawiewy mogą słabiej dmuchać bo szybciej się auto schładza.

Pozdrawiam
Piotrek

A i dodam jeszcze o sprawdzeniu elektrozaworów od ogrzewania tych pod podszybiem. U mnie w A6 C6 były tak porysowane ze się zacinały. Rozebrać, wypolerować i testować. :)

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: januszm » 14 sie 2020, 13:45

cale szczescie kurde ze nie jestem sam z tym problemem.
mam tak od paru tygodni, klima swiezo nabita pare dni temu.
sprawdzalem cisnienie vcds i na zaplonie jest 6bar.
Po zapaleniu po chwili idzie na 13 i potem spada do 6-7bar.
i to czuc w nawiewie, jest na 13 bar to super chlodzi, spadnie na 6-7 i niechlodzi.
Zadnych bledow w pamieci.
wkurza mnie to bo stary polo corki 1.4 z 2001 lepiej chlodzi.
kurde to jakas masakra.

Awatar użytkownika
kasmar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 296
Rejestracja: 11 sie 2013, 14:48
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rymanów

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: kasmar » 15 sie 2020, 13:03

Miałem podobny problem w poprzednim samochodzie , sprawa była prosta i tania :)
Zawór elektromagnetyczny ogrzewania zamontowany na podszybiu od strony komory silnika.

NUMERY ORYGINALNE / ZAMIENNE / PORÓWNAWCZE:
4F1959617
4F1959617A
4F1959617B
Audi A6 C7 Stage 1 (Gregor10) 209,8 KM - jest
Audi A6 C6 2009 - 2017
Audi A4 B6 2006 - 2009
Audi A4 B5 2003 - 2006

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: januszm » 15 sie 2020, 17:33

z wszystkich nawiewow miales raz cieplo raz zimno?
bo u niektorych leci cieplo tylko z lewy/prawy a ze srodka w miare zimno

Inter12@wp.pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2020, 10:41
Imię: Lukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Elbląg

Dołączę się do tematu może ktoś pomoże

Post autor: Inter12@wp.pl » 19 sie 2020, 14:14

Witam może ktoś pomorze mam A6C6 klima mi żyje własnym życiem raz się włącza raz wyłącza kiedy chcę . Byłem w serwisie sprawdzili jest szczelna nabita , sprężarka ładnie bije . Podpięta pod kompa nie pokazuję żadnych błędów . Jak się już odpali ładnie chłodzi wiatraki chodzą słychać obciążenie na silniku , kiedy nie chłodzi nie ma żadnej reakcji ani wentylatory ani obciążenia . Ktoś doradził bezpieczniki ale jak był trafiony to nie działa by wcale .Sam nie wiem co już może być . Może ktoś miał podobny problem. Pod podszybiem wyczyszczone zaworki i wymienione bo był problem wcześniej z dmuchanie ciepła i zimna z wentylatorów

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: mat1324 » 19 sie 2020, 20:42

A w ogóle dmuchawa działa?

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: januszm » 09 wrz 2020, 21:44

bylem z moim autem w Audi, wymienili ten zasrany zawor elektromagnetyczny bo sie czasami zacinal, ale niestety wywalone 700EURO i kur... dalej to samo.
w internecie mozna kupic zawor regulujacy do kompressora
https://www.ebay.de/itm/Regelventil-Ste ... 2995117252
tak to wyglada mniej wiecej.
wymienial to ktos?

owczarek9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2021, 14:02
Imię: darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: owczarek9 » 30 lip 2021, 10:31

Witam,
Mam problem z klimatyzacją, która odpala się jak powinna, ale nie wiadomo kiedy przestanie działać. Czasem działa 10 minut, czasem 5. Potem przestaje , ale AC wskazuje na pracującą klimatyzację. Błędów nie ma... <bezradny>

Katolik1990
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 04 sty 2021, 12:59
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: Katolik1990 » 05 sie 2021, 13:00

W innym aucie miałem ten problem. W układzie było za dużo czynnika. Może warto sprawdzić? Podejrzewali wtedy także zabrudzony skraplacz. Niestety fachowcem nie jestem, tyle z doświadczenia...

owczarek9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2021, 14:02
Imię: darek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Klimatyzacja działa jak chce

Post autor: owczarek9 » 06 sie 2021, 14:07

Katolik1990 pisze:
05 sie 2021, 13:00
W innym aucie miałem ten problem. W układzie było za dużo czynnika. Może warto sprawdzić? Podejrzewali wtedy także zabrudzony skraplacz. Niestety fachowcem nie jestem, tyle z doświadczenia...
Dziękuję za podpowiedź. Zawsze jakiś trop :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga