Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Klimatronik świruje - wszystkie możliwe błędy czujników -VAG

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Agd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2016, 14:27
Lokalizacja: Bytom

Klimatronik świruje - wszystkie możliwe błędy czujników -VAG

Post autor: Agd » 01 gru 2019, 18:51

Witam. Przyszła zima a ogrzewania nie ma. Samochód pięknie nagrzewa się do 90 stopni a ogrzewanie nawet delikanie nie grzeje. Wszystkie regulacje na klimatroniku działają ale nie zmienia to temperatury . Cały czas zimne powietrze. Podłączyłem komputer i się zaczęło. Program miał problem poprawnie połączyć się z modułem klimatyzacji. Chyba z 8 razy musiałem ponawiać połączenie. Wyskakiwał komunikat ZBYT WIELE BŁĘDÓW KOMUNIKACJI. Dodam inne moduły czy silnik bez problemu mogłem sprawdzić. Ale dalej. Jak udało się odczytać błędy to zasypało mnie dosłownie wszystkimi możliwymi błędami z klimatronika.
Obrazek


Przesyłam zdjecie ze wszystkimi błędami. dotyczy to dosłownie każdego czujnika i rzeczy odpowiadającej za klime. Czy problem będzie z samym modułem? Co proponujecie na początek zerknąć? Kasacja błędów nic nie dała, po chwili dalej to samo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Audi 2.7T obecnie 450KM 550nm :)))

michal_sk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2017, 00:39
Lokalizacja: JC

Re: Klimatronik świruje - wszystkie możliwe błędy czujników

Post autor: michal_sk » 03 gru 2019, 07:02

Agd pisze: Przesyłam zdjecie ze wszystkimi błędami. dotyczy to dosłownie każdego czujnika i rzeczy odpowiadającej za klime. Czy problem będzie z samym modułem? Co proponujecie na początek zerknąć? Kasacja błędów nic nie dała, po chwili dalej to samo.
Pewnie uwalony jest któryś potencjometr lub czujnik, dlatego sypie wszystkimi błędami.
U mnie po poszukiwaniach okazał się czujnik nasłonecznienia. Po odłaczeniu skasowały się wszystkie błędy i został tylko od niego.

Agd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2016, 14:27
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agd » 27 gru 2019, 00:17

Zastanawiam się czy może być problem z samym modułem klimatyzacji ponieważ są problemy z połączeniem się z nim przez programy diagnostyczne. wyskakuje często komunikat . Brak możliwości połączenia ze względu na dużą ilość błędów komunikacji.

[ Dodano: 2019-12-08, 10:18 ]
Już znalazłem winowajcę. Moduł klimatyzacji padł. Po wymianie i komunikacja z programami przepływa płynnie oraz brak błędów .Tylko ,że auto nadal nie grzeje.... <wnerw> Biore się za czyszczenie układu chłodzenia oraz jego odpowietrzenie

[ Dodano: 2019-12-27, 00:17 ]
Mam pytanie. Walczyłem dalej z brakiem ogrzewania. I mam problem proszę o pomoc.Wąż który płynie do nagrzewnicy jest ciepły, w drugą strone był zimny. zatem zgodnie z tym co pisało na forum delikatnie sciągłem gumowy wąż ,żeby wypuścić powietrze z nagrzewnicy. Jakie moje zdziwienie było, ze pomimo pracy silnika sciągłem wąż gumowy wylotowy z nagrzewnicy a tam zero wody, praktycznie suchy. Dodam ,że wąż doprowadzający wode do nagrzewnicy jest ciepły. Czy w układzie doprowadzającym wode przezd nagrzewniczką znajduje się jeszcze jakiś elektrozawór? Czy tak zapchana nagrzewniczka? Proszę o pomoc.
Audi 2.7T obecnie 450KM 550nm :)))

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DLHA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 27 gru 2019, 10:02

I może być zapchana i powinien być elektrozawór.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 27 gru 2019, 12:10

w c5 nie ma elektroozaworu przecież <mysli>

Agd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2016, 14:27
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agd » 27 gru 2019, 17:18

bendzji pisze:w c5 nie ma elektroozaworu przecież <mysli>
To jest tam ten elektrozawór czy nie ma. Pytam, bo nie chce czegoś tam uszkodzić jak podłącze sobie do kroćców z nagrzewnicy, zewnetrzna pompe do wody, żeby przepchać ją. Nie chciałbym czego uszkodzić.
Audi 2.7T obecnie 450KM 550nm :)))

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7154
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 27 gru 2019, 21:04

W nagrzewnicy jest ciągły obieg płynu

Agd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2016, 14:27
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agd » 02 sty 2020, 20:40

To biore się dzisiaj do pracy. Podłącze pompe zanurzeniową do wiadra z wodą i postaram się to przecisnąć

[ Dodano: 2020-01-02, 20:40 ]
NAgrzewnica przeciśnieta pompą ogrodową . Ale jest następny problem. Zobaczcie fimik. Czyżby pompa wody do wymiany? Czy na biegu jałowym bez gazowania woda nie powinna caly czas leciec?

Zerknijcie:
Audi 2.7T obecnie 450KM 550nm :)))

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga