Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Programowanie sterownika bram garażowych(podsufitka)

Warsztat
Danielsnm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 103
Rejestracja: 25 gru 2010, 12:39
Lokalizacja: Nowy Sącz

[A6 C6] Programowanie sterownika bram garażowych(podsufitka)

Post autor: Danielsnm » 15 sty 2011, 21:46

Niektóre wersje Audi A6 oraz A1,A3,A4,A5,A7,A8,TT,Q7,R8 posiadają w wyposażeniu odpowiedni sterownik do obsługi bram. Na system składają się 3 przyciski w podsufitce, nieco niżej czerwona dioda oraz dwa czujniki jeden w przednim drugi w tylnym zderzaku. Niestety wielu użytkowników ma problem z ich odpowiednim zaprogramowaniem, dlatego zamieszczam zarówno link z filmem instruktażowym jak i odpowiednią instrukcję w PDF.

Link z filmem:
http://www.johnsoncontrols.co.uk/publis ... erung.html

Instrukcja:
http://www.eurohomelink.com/PDF-Downloa ... eitung.pdf

Niestety wszystko w języku angielskim.

W skrócie wygląda to tak:

1) Uruchamiamy auto

2) Przytrzymujemy jednocześnie przez ok. 20 sek pierwszy i trzeci przycisk na panelu w podsufitce aż dioda zacznie mrugać (ma to na celu zresetować dotychczasowe ustawienia)

3) Następnie przytrzymujemy wciśnięty pierwszy przycisk aż dioda zacznie powoli mrugać - teraz mamy 5min żeby wyjść z auta** i przyłożyć pilota od bramy do zderzaka w aucie*. Na pilocie przytrzymujemy wciśnięty przycisk którym otwieramy bramę. Jeżeli auto prawidłowo „odczyta” pilota od bramy, zamigoczą obie lampy jak w przypadku sygnałów awaryjnych .

* (w przypadku a6 C6 celujemy nieco poniżej lewej przedniej lampy czyli tej od strony pasażera)

**(Wcześniej pamiętamy o ręcznym ;) ! ! ! )

4) Jeżeli wszystko jest ok. to po naciśnięciu pierwszego przycisku z panelu w aucie i przytrzymaniu go dioda będzie się świecić bez przerw (migotania)

5) Teraz cieszymy się sterowaniem bramą z samochodu

Na koniec ciekawostki:

*Nie wiem jak w innych samochodach ale ja siedząc w aucie i mając bramę przed sobą mogłem ją tylko otwierać, dopiero gdy wjechałem do środka i brama była z tyłu pojazdu nacisnąłem ponownie przycisk i brama zamknęła się.

*Niektóre bramy nie będą chciały działać ponieważ wymagają wykrycia takiego kolejnego pilota którym jest w tym przypadku auto. Aby zsynchronizować auto z bramą należy nacisnąć i przytrzymać ok. 5sek środkowy guzik w samochodzie a następnie znaleźć w puszce z bramy guzik odpowiadający za programowanie kolejnego pilota. Wciskamy go raz a następnie wracamy do samochodu i ponownie wciskamy środkowy guzik w podsufitce, jednak tym razem trzy razy i bez przytrzymywania. Na wszystkie te czynności mamy ok. 30 sek.
Jeżeli synchronizacja się powiodła wszystko powinno działać jak u mnie :)

Pozdrawiam Daniel :)
fajnie mieć audi :)

TOMMY33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 28 lis 2010, 19:55
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: TOMMY33 » 15 sty 2011, 22:29

a jak jest w C5 modelu ja mam takie auto z USA istnieje mozliwosc zakodowania ??? :roll:

zymbion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2012, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Brama i automat

Post autor: zymbion » 24 kwie 2015, 22:13

Mam zamiar założyć automat w bramie przesuwnej i bramie garażowej.
Czy wszystkie automaty współpracują z pilotem w audi a6c6 czy tylko jakieś wybrane??

[ Dodano: 2015-04-24, 22:13 ]
Próbowałem zaprogramować pilota , wszystko zrobiłem jak podano wyżej nawet światła zamrugały ale brama się nie otwiera
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł??
było:
Audi 80 B2
Audi 80 B3
Audi 80 B4
Audi A4 B5
Audi Allroad C5
Audi A6C6
Teraz SQ5

Awatar użytkownika
Jaceny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 205
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:16
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jaceny » 24 kwie 2015, 22:45

Niestety tylko niektóre napędy bram współpracują z systemem "pilota" montowanym w Audi .
Wiele modeli pomimo prawidłowego "kopiowania" pilota do samochodu , brama nie będzie działała , ogólnie system Audi jest bezużyteczny .
AUDI - Przewaga dzięki technice

Awatar użytkownika
rigg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2016, 18:09
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kaszuby

Re: [A6 C6] Programowanie sterownika bram garażowych(podsufi

Post autor: rigg » 10 mar 2016, 18:31

Danielsnm pisze:
W skrócie wygląda to tak:

1) Uruchamiamy auto

2) Przytrzymujemy jednocześnie przez ok. 20 sek pierwszy i trzeci przycisk na panelu w podsufitce aż dioda zacznie mrugać (ma to na celu zresetować dotychczasowe ustawienia)

3) Następnie przytrzymujemy wciśnięty pierwszy przycisk aż dioda zacznie powoli mrugać - teraz mamy 5min żeby wyjść z auta** i przyłożyć pilota od bramy do zderzaka w aucie*. Na pilocie przytrzymujemy wciśnięty przycisk którym otwieramy bramę. Jeżeli auto prawidłowo „odczyta” pilota od bramy, zamigoczą obie lampy jak w przypadku sygnałów awaryjnych .

* (w przypadku a6 C6 celujemy nieco poniżej lewej przedniej lampy czyli tej od strony pasażera)

**(Wcześniej pamiętamy o ręcznym ;) ! ! ! )

4) Jeżeli wszystko jest ok. to po naciśnięciu pierwszego przycisku z panelu w aucie i przytrzymaniu go dioda będzie się świecić bez przerw (migotania)

5) Teraz cieszymy się sterowaniem bramą z samochodu

Na koniec ciekawostki:

*Nie wiem jak w innych samochodach ale ja siedząc w aucie i mając bramę przed sobą mogłem ją tylko otwierać, dopiero gdy wjechałem do środka i brama była z tyłu pojazdu nacisnąłem ponownie przycisk i brama zamknęła się.

*Niektóre bramy nie będą chciały działać ponieważ wymagają wykrycia takiego kolejnego pilota którym jest w tym przypadku auto. Aby zsynchronizować auto z bramą należy nacisnąć i przytrzymać ok. 5sek środkowy guzik w samochodzie a następnie znaleźć w puszce z bramy guzik odpowiadający za programowanie kolejnego pilota. Wciskamy go raz a następnie wracamy do samochodu i ponownie wciskamy środkowy guzik w podsufitce, jednak tym razem trzy razy i bez przytrzymywania. Na wszystkie te czynności mamy ok. 30 sek.
Jeżeli synchronizacja się powiodła wszystko powinno działać jak u mnie :)

Pozdrawiam Daniel :)
Witam
Pierwszy mój post, jeżeli jest , gdzieś powitanie, to zaraz tam będę :-) Póki co:
Wykonałem ww czyności i dioda nie mruga.... Mam też opcję z MMI, ale po kliknięciu "przypisz pilot" wyskakuje info, że opcja chilowo niedostępna ... Ktoś , coś??

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 10 mar 2016, 18:59

Jest jeden sposób aby wszystko grało ze sobą. Wystarczy dołożyć radioodbiornik uniwersalny np. Proxima do bramy którą chcemy sterować i jest duże prawdopodobieństwo że on wychwyci kod pilota audi. Ponieważ on odbiera piloty stało i zmienno kodowe.

Awatar użytkownika
rigg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2016, 18:09
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: kaszuby

Post autor: rigg » 10 mar 2016, 19:19

boluss pisze:Jest jeden sposób aby wszystko grało ze sobą. Wystarczy dołożyć radioodbiornik uniwersalny np. Proxima do bramy którą chcemy sterować i jest duże prawdopodobieństwo że on wychwyci kod pilota audi. Ponieważ on odbiera piloty stało i zmienno kodowe.
Mi chodzi o to, że nie mogę nawet "odpalić" tej funkcji w aucie... czasami nawet dochodziło do info "przytrzymaj przycisk pilota od bramy" , ale zaraz po : opcja chilowo niedostępna.

Awatar użytkownika
stefank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 294
Rejestracja: 04 gru 2015, 07:26
Imię: Stefan
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5 TDI R5
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: stefank » 14 maja 2016, 12:47

Chciałbym zwrócić tylko uwagę na to, że system w autach sprowadzanych z USA nie będzie działał z naszymi (EU) pilotami ponieważ różnią się odbieranymi częstotliwościami - w stanach do 20 MHz a w europie powyżej 400. Przerabiałem temat u znajomego - sam sterownik HomeLink-a ma ten sam numer różni się tylko wersją US / EU.

Olo1020
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2015, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olo1020 » 16 wrz 2016, 20:38

W c5 w ktorym miejscu w zderzaku powinno to byc i czy powinno byc to na jakims przewodzie ? Bo osoboscie w zderzaku zadnego odbiornika nie widzialem

TomV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:40
Lokalizacja: Lubin

Post autor: TomV8 » 25 mar 2019, 21:09

A ja mam pytanie w drugą stronę.
Miałem sterownie bramą garażową, ale przełożyłem środek z sline, czarna podsufitka w której nie było sterownia i teraz w vcds mam błąd. Jak i gdzie można wykodować Homelink

zymbion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2012, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: zymbion » 22 lis 2019, 22:03

Udało mi się zaprogramować przycisk ale zadziałał tylko raz, wychodzi z tego że są kody zmienne i teraz pytanie jakie radio obsłuży te przyciski z audi
było:
Audi 80 B2
Audi 80 B3
Audi 80 B4
Audi A4 B5
Audi Allroad C5
Audi A6C6
Teraz SQ5

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga