Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Brak sygnalizacji alarmu przy zamykaniu

Elektryka
ODPOWIEDZ
tyriad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2019, 08:56
Lokalizacja: PL

Brak sygnalizacji alarmu przy zamykaniu

Post autor: tyriad » 09 wrz 2019, 09:16

Witam. Nietypowy problem. Auto nie sygnalizuje mi zamknięcia.
Dowiedziałem się, że podobno przy zamykaniu mrugało raz, potem coś się zepsuło i raz mrugało, raz nie. Kolejny etap to samoczynne włączanie się alarmu, które usunął elektryk (podobno wywoływany alarm był poprzez zamek maski).Niestety nie wiem co dokładnie zostało "naprawione".

Teraz przy otwieraniu mam mrugnięcie, przy zamykaniu nie mam go w ogóle. Alarm się uzbraja - jak się "zamknę w środku" to po chwili alarm "wyje". Oczywiście na początku mruga szybko, potem się uzbraja i dioda mruga co ileś sekund. Drzwi fizycznie się zamykają, klapa także. Po otwarciu z pilota i braku reakcji przez około minutę auto także się zamyka. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia tego zamknięcia i nie wiem jak w to uderzyć.

Pomyślałem o jakimś kodowaniu tych funkcji, ale samo by się "odkodowywało"? Znalazłem ten opis: https://a6klub.pl/a6-c5-kodowanie-vagie ... vt8789.htm jednak mam pytanie. Załóżmy, że mam liczbę 12865 to, jak to odkodować? Jadąc od "tyłu" jakby odejmując to zgodnie z tą listą:
https://a6klub.pl/viewtopic.php?t=60338

Auto jest z USA, więc pewnie ma:
+ 8192 - SAFE Function Inactive

Przy okajzi chciałbym doposażyć się w domykanie szyb pilotem. Podejrzewam, ze jako auto z USA jest też:
+ 2048 - Window Regulator Logic
czyli mam to odjąć, aby aktywować funkcję, czy dodać:
+ 64 - Comfort Closing via Remote Control

czy + 2048 - Window Regulator Logic dotyczy przycisku w drzwiach?

Mogę dodać sobie to:
+ 1024 - Anti Theft Confirmation via Horn
razem z "błyskaniem"?

Czy ten interfejs będzie ok:https://allegro.pl/oferta/najlepszy-int ... 7200310087

Jestem także wyposażony w nowy zamek maski - widzę, że czujnik to jakiś mikrostyk, który zapewne po zamknięciu maski jest wciskany przez taką blaszkę nad nim. Czy da się "zasymulować"nowym zamkiem zamknięcie klapy w taki sposób, że otworzę maskę, wypnę czujnik i w nowym zamku "wcisnę" mikrostyk i nacisnę zamykanie pilotem? W ten sposób wyeliminuję problem z zamkiem maski, mam taka nadzieję. .

Co jeszcze może być przyczyną braku sygnalizacji? Czy mogę gdzieś podejrzeć nie wiem, stan zamków po naciśnięciu zamykania? Druga rzecz na jaką wpadłem to fakt, że obwód w jakiś sposób nie widzi zamknięcia i dlatego nie ma sygnalizacji. Ale czy wtedy alarm by się prawidłowo uzbrajał?

PS: Czy jak spisze sobię tę wartość z kodowania przed zmianami i coś nabroję to mogę potem wpisać starą i będzie ok? To raczej pierwsze próby z takimi zabiegami ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga