Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Odpowietrzenie hamulcow - nie leci plyn

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
maciekpolanica
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 30 sty 2019, 22:21
Lokalizacja: Polanica Zdroj

Odpowietrzenie hamulcow - nie leci plyn

Post autor: maciekpolanica » 26 lut 2019, 23:24

Witajcie. Troche dziwna sprawa wiec mam do Was pytanie. Na poczatek uprzedze pytania i dodam ze mam doswiadczenie z odpowietrzaniem hamulcow:)
W przednim prawym kole byl pekniety wezyk - uciekl caly plyn z ukladu tego kola.
Zalozylem nowy wezyk, uzupelnilem plyn. Po probach pompowania nie leci plyn po odkreceniu odpowietrznika tego kola, rozkrecilem na laczeniu wezyka gumowego z rurka metalowa i tez nie leci plyn. Doslownie moze po wcisnieciu pedalu poleca z 2-3 kropelki. Z lewej strony jak odkrecilem odpowietrznik to leci duzym cisnieniem plyn po wcisnieciu pedalu. Spotkal sie ktos z czyms takim?? Moze trzeba komputerem jakies sekcje odpowietrzac zeby zaczelo leciec?? Odpowietrzalem kilka aut i nigdy czegos takiego nie mialem. Prosze o Wasze sugestie:)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 26 lut 2019, 23:35

Wygląda na zapowietrzoną sekcję pompy ABS. Poszukaj w VCDSie procedury odpowietrzania pompy, a potem odpowietrz wszystkie koła.

[ Dodano: 2019-02-26, 23:35 ]
Sprawdź nastawy podstawowe. Przeważnie jest to druga grupa, czyli 002. Pompa powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Nowszy VCDS powinien mieć opisaną procedurę, którą wystarczy wybrać.

maciekpolanica
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 30 sty 2019, 22:21
Lokalizacja: Polanica Zdroj

Post autor: maciekpolanica » 09 cze 2019, 22:48

Dzieki za szybka odpowiedz. Bede probowal:)

[ Dodano: 2019-05-26, 22:31 ]
Niestety nie udalo sie odpowietrzyc pompy. Probowalem u mechanika podcisnieniowo i nic nie ruszylo. W vcds w nastawach podstawowych nie da sie wejsc w grupe 002. Wybieram opcje "odpowietrzenie ukladu hamulcowego" klikam "idz" i wyskakuje mi komunikat: błąd, wymagana jest wartosc jedno, dwu lub trzy cyfrowa. Ktos wie co tam za wartosc trzeba wpisac?? Hamuje mi tylko LP i PT kolo:(( Prosze o porady

[ Dodano: 2019-06-09, 22:48 ]
Problem rozwiazany:) Okazalo ze "sztukmistrze" w DE pomiedzy wezyk a przewod hamulcowy wlozyli kawalek aluminiowej blaszki i tak skrecili zeby plyn nie lecial bo byl urwany gwint w odpowietrzniku zacisku hamulcowego/. Ale sie naszukalem i najezdzilem po fachowcach zeby to naprawili:))

pelonek1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 389
Rejestracja: 23 gru 2018, 14:50
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmia

Post autor: pelonek1 » 09 cze 2019, 23:05

To nieźle tam naprawiają samochody, 100% bezpieczeństwa, nie ma co :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga