Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 3.0 TDI '05 Quattro S-line

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Bartko98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:23
Lokalizacja: Skopanie

A6 C6 3.0 TDI '05 Quattro S-line

Post autor: Bartko98 » 16 kwie 2017, 13:12

Cześć. Chciałbym się przywitać i pokazać wam moją księżniczkę.
Mam na imie Bartek, mam 18 lat, a Audi to moje drugie autko. Poprzednie jakim jeździłem przez niecały rok był Lexus IS250. Nie przypadł mi do gustu, więc zdecydowałem się zmienić. Przechodząc do meritum:
5 miesięcy temu zakupiłem Audi A6 C6 z 2005 roku w 3.0 TDI i oczywiście w Quattro :). Autko w pełnym S-line zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Wnętrze czarne w półskórze, z czarną podsufitką, z aluminiowymi dekorami i szyberdachem. W serii Audiolka legitymowała się mocą 225KM, jednak 2 tygodnie temu wpadł wirus na 270KM. Przy okazji został wyłączony EGR i klapy kolektora ssącego. Ostatnio zaktualizowałem system i wgrałem mapy z 2017 roku. Z modyfikacji byłoby na tyle. Po zabiegach dynamika silnika zdecydowanie poprawiła się, a i spalanie spadło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby nie było tak kolorowo, auto miało swoje humorki. Miesiąc po zakupie wymieniłem alternator, bo nie doładowywał. Od początku na FISie świeci mi błąd doświetlania zakrętu. Najprawdopodobniej do wymiany jest silniczek w lampie odpowiedzialny za to. Przeszło tydzień temu rozszczelniła mi się nagrzewnica. Całe szczęście nie było potrzeby drzeć deski. Nagrzewnica wymieniona, przez tydzień czasu było w porządku - do wczoraj. Znów zauważyłem płyn chłodniczy na dywaniku, tym razem w większej ilości. Muszę rozebrać znów wszystko i w jakiś sposób uszczelnić łączenia przewodów z nagrzewnicą. Na 99% w tym momencie stamtąd wydobywa się płyn. Skrzypiała mi też czasem kolumna kierownicza, jednak po nasmarowaniu porządnie wszystkich łączeń, irytujący dźwięk ustał.

Plany:
- Naprawa w/w elementów - nagrzewnica i doświetlanie zakrętu
- Podłączenie Yanosika pod zapłon
- Montaż świateł dziennych LED w kratce jak w S6
- Wymiana oleju w skrzyni biegów Tiptronic

Tu pojawia się również pytanie do was. Pod co mogę podłączyć Yanosika, żeby po włączeniu zapłonu pojawiło się stałe napięcie? Próbowałem podłączyć pod bezpiecznik z lewej strony deski rozdzielczej, jednak urządzenie włącza się tylko na moment podczas rozruchu silnika, a później gaśnie.

Czekam na wasze opinie i pomoc :]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bouli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 01 lut 2017, 15:07
Lokalizacja: Ossów / Warszawa

Post autor: Bouli » 18 kwie 2017, 09:22

Fajne autko :) zazdroszczę czarnej podsufitki <lol> <okok>

co do podpięcia Yanosika to sam niedługo będę z tym walczył bo chce wpiąc kamerę i planuje to zrobić poprzez baypass bezpiecznika ale od strony pasażera. Masz tam kilka pozycji które powinny zapalać się po zapłonie np
Listwa nr 1 (czarna), pozycja 7 - szyberdach 20A
Listwa nr 1 (czarna), pozycja 9 - ogrzewanie przednich siedzeń 30A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 1 - pompa paliwa 20/30A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 7 - parktronic 5A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 8 - Gateway (nie wiem czy masz) 5A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 10 - poducha 5A

A jakby ktoś się pytał to baypass bezpiecznika wygląda tak
Obrazek
Dedykowany bezpiecznik zostaje a na nowe wyprowadzenie masz oddzielny bezpiecznik :)

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: maciekpkow » 18 kwie 2017, 09:41

Faaajna.

Co do podłączenia yanosika czy kamerki to ja w prawym boczku wykorzystałem zasilanie do nivo , mam tam podłączony rejestrator i dvd na zagłówek i działa jak należy po zapłonie.

Bartko98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:23
Lokalizacja: Skopanie

Post autor: Bartko98 » 18 kwie 2017, 20:53

Bouli pisze:Fajne autko :) zazdroszczę czarnej podsufitki <lol> <okok>

co do podpięcia Yanosika to sam niedługo będę z tym walczył bo chce wpiąc kamerę i planuje to zrobić poprzez baypass bezpiecznika ale od strony pasażera. Masz tam kilka pozycji które powinny zapalać się po zapłonie np
Listwa nr 1 (czarna), pozycja 7 - szyberdach 20A
Listwa nr 1 (czarna), pozycja 9 - ogrzewanie przednich siedzeń 30A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 1 - pompa paliwa 20/30A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 7 - parktronic 5A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 8 - Gateway (nie wiem czy masz) 5A
Listwa nr 2 (brązowa), pozycja 10 - poducha 5A

A jakby ktoś się pytał to baypass bezpiecznika wygląda tak
Obrazek
Dedykowany bezpiecznik zostaje a na nowe wyprowadzenie masz oddzielny bezpiecznik :)
Dzieki wielkie! W najbliższym czasie coś będę kombinował i dam znać co i jak.
maciekpkow pisze:Faaajna.

Co do podłączenia yanosika czy kamerki to ja w prawym boczku wykorzystałem zasilanie do nivo , mam tam podłączony rejestrator i dvd na zagłówek i działa jak należy po zapłonie.
Pierwszy raz słyszę w ogóle o czymś takim jak NIVO. Jesteś w stanie powiedzieć, który to bezpiecznik?

maciekpkow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 840
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: maciekpkow » 20 kwie 2017, 20:10

Bartko98 pisze:
maciekpkow pisze:Faaajna.

Co do podłączenia yanosika czy kamerki to ja w prawym boczku wykorzystałem zasilanie do nivo , mam tam podłączony rejestrator i dvd na zagłówek i działa jak należy po zapłonie.
Pierwszy raz słyszę w ogóle o czymś takim jak NIVO. Jesteś w stanie powiedzieć, który to bezpiecznik?
Miałem na myśli regulację wysokości, nivo to pierwsze skojarzenie w opisie bezpieczników.
Dołączam fotkę skąd wziąłem zasilanie do rejestratora i dvd na zagłówku, działa pięknie po zapłonie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bartko98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2016, 21:23
Lokalizacja: Skopanie

Post autor: Bartko98 » 21 kwie 2017, 17:31

Dziękuję.

Wczoraj zrobiłem nagrzewnicę. Póki co nie widać żadnego wycieku, zobaczymy co będzie za kilka dni.

Edit:

22.04 - Z łączeń nagrzewnicy znów cieknie : ))))))))

Edit:

25.05 - Audi śmiga od dłuższego czasu aż miło. Mimo to, postanowiłem ją sprzedać.

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-3-0-tdi-quattro-pelny-s-line-full-prywatny-serwisowany-w-aso-ID6ySa4N.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga