Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem ze wspomaganiem

Układ kierowniczy
ODPOWIEDZ
Zyepek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2016, 23:20
Lokalizacja: Chorzów

Problem ze wspomaganiem

Post autor: Zyepek » 09 paź 2016, 23:29

Witam, z racji tego, że jestem nowy na forum to proszę o wyrozumiałość :)
Mój problem zaczął się w kwietniu kiedy kupiłem ten fantastyczny samochód czyli moje wymarzone audi a6 c5 2.4 benzynka, mianowicie nie satysfakcjonowało mnie działanie wspomagania kierownicy (nie satysfakcjonowało czyli działało ze straszliwym oporem) Pojechałem do mechanika, ten stwierdził, że to pompa. Po wymianie pompy na nową ORYGINALNĄ za którą zapłaciłem kupę kasy kompletnie nic się nie zmieniło, mechanik oddał maglownicę do regeneracji ale to również nie pomogło, oczywiście przy każdym składaniu zalewał olej do przekładni febi zielony. Teraz kiedy temperatury spadły poniżej 10 stopni, ku mojemu zdziwieniu rano odpalając samochód wspomaganie działa jak bajka ale tylko przez jakieś 10-15 sekund, po tym czasie znów pojawia się opór. Dodam jeszcze, że gdy pojawia się opór to nie jest to aż taki opór jak na zgaszonym silniku. Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 10 paź 2016, 07:19

wiem, że to wróżenie z fusów ale sprawdziłbym wszystkie węże. Jeżeli stara pompa się zmieliła to mogła pozostawić mnóstwo opiłków w układzie co przełożyłoby się na śmierć drugiej pompy, jednakże skoro po wymianie pompy nie ma różnicy a przekładnia jest zregenerowana to popatrz na wszystkie połączenia ciśnieniowe - czy przewód nie ma szkodzeń, czy nie jest przyszczypany, stary itp. Wspomaganie to dosyć prosty układ w którym wymieniłeś najważniejsze rzeczy. Można sprawdzić też samą kolumnę kierowniczą bo to za jej pomocą przecież kręcisz tym ustrojstwem :)

Zyepek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2016, 23:20
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Zyepek » 10 paź 2016, 22:12

Dodam jeszcze, że po odkręceniu korka ze zbiorniczka płynu do wspomagania płyn bulgocze. Mechanik sprawdzał jeden wąż, a nawet dla pewności go wymienił, ale to też nie pomogło. Powiedział, że został jeszcze jeden wąż, ale żeby do niego się dostać należy zdemontować połowę rozrządu i klimatyzację. Jego zdaniem są dwie możliwości, właśnie ten trudno dostępny wąż lub nieoryginalne wahacze. Ma to jakiś sens ? proszę o pomoc ;)

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 11 paź 2016, 09:28

zmień mechanika....od tego bym zaczął . Wahacze wpływają na działanie układu wspomagania? hm....grubo

Damolka89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 14 kwie 2016, 18:13
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Damolka89 » 12 paź 2016, 21:15

Witam. Sprawdź tą kolumnę kierowniczą jak kolega wyżej napisał no i gdzieś się zapowietrza po tym bulgotaniu w zbiorniczku. No i zmień mechanika,bo naciąga Cię na kasę i mówi jakieś bajki o wahaczach. Daj znać jak rozwiążesz problem z tym.Pozdrawiam <luzik>
Jak samochód, to tylko Audi;)

Zyepek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2016, 23:20
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Zyepek » 13 paź 2016, 19:23

Dzisiaj z rana przy niskiej temperaturze odpaliłem samochód i wspomaganie znowu działało super i postanowiłem je przetestować, odkręciłem kierownicę maksymalnie w lewo i wróciłem do prostych kół, było ok, powtórzyłem to, dalej było ok, ale jak tylko skręciłem delikatnie w prawo to poczułem opór i wspomaganie znowu zaczęło ciężko pracować, jak myślicie źle zregenerowana maglownica ?

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 14 paź 2016, 08:35

Zyepek pisze:Dzisiaj z rana przy niskiej temperaturze odpaliłem samochód i wspomaganie znowu działało super i postanowiłem je przetestować, odkręciłem kierownicę maksymalnie w lewo i wróciłem do prostych kół, było ok, powtórzyłem to, dalej było ok, ale jak tylko skręciłem delikatnie w prawo to poczułem opór i wspomaganie znowu zaczęło ciężko pracować, jak myślicie źle zregenerowana maglownica ?

na moje to się zapowietrza gdzieś i pompa mieli powietrze a co za tym idzie nie ma ciśnienia

Damolka89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 14 kwie 2016, 18:13
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Damolka89 » 15 paź 2016, 20:35

Kolego sprawdź wszystkie połączenia przewodów na maglu i do zbiorniczka oraz od pompy na bank gdzieś Ci się zapowietrza, może to być drobniutka dziurka.
Jak samochód, to tylko Audi;)

macko21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2017, 06:07
Lokalizacja: Rymanów

Post autor: macko21 » 02 mar 2017, 09:26

Witam . Chyba nie ma sensu tworzyć nowego tematu wiec odświeżę ten ;) . A mianowicie problem pojawił się może z 2 dni temu a mianowicie mam wrażenie że wspomaganie nie chodzi tak jak trzeba tzn ciężej obojętnie w która stronę skręcę kierownice pompa nie wyje wycieków brak . Pomocy ;/// 2 dni temu chodziło jak trzeba a teraz mam wrażenie ze stawia opór . ktoś coś ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga