Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dziwne tarcie

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Bartek86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2016, 18:27
Lokalizacja: Bolesławiec

Dziwne tarcie

Post autor: Bartek86 » 02 lip 2016, 11:26

Witam
Mam nadzieję że podobny temat sie pojawił i ktoś pokieruje mnie na niego. Nie znam sie za bardzo na autach wiec piszę ten post.
Otóż od niedawna jestem posiadaczem A6 i wczoraj jadąc do pracy usłyszałem przy małej prędkości a wręcz toczeniu się dźwięk tarcia z przednich kół. Na parkingu patrząc na hamulce zauważyłem że klocki stykają się z tarczami i to we wszystkich kołach.
Moje pytanie brzmi co może być powodem tego czy mógł sie ręczny nie całkiem odblokować czy jrst inna przyczyna i jak dałbym sobie z nia radę. Czy wystarczyło by odpowietrzyć układ czy będę zmuszony wymienić hamulce?
Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Moreno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:54
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Dziwne tarcie

Post autor: Moreno » 03 lip 2016, 14:54

Bartek86 pisze: Mam nadzieję że podobny temat sie pojawił i ktoś pokieruje mnie na niego.
Czy chcesz powiedzieć, że świadomie pogwałciłeś regulamin nie starając się poszukać podobnego tematu?
Bartek86 pisze: wczoraj jadąc do pracy usłyszałem przy małej prędkości a wręcz toczeniu się dźwięk tarcia z przednich kół. Na parkingu patrząc na hamulce zauważyłem że klocki stykają się z tarczami i to we wszystkich kołach.
Każdy klocek powinien stykać się z tarczą. To normalne. ...chyba nie myślałeś, że odstają o milimetr czy pół centymetra?
Bartek86 pisze: Moje pytanie brzmi co może być powodem tego czy mógł sie ręczny nie całkiem odblokować czy jrst inna przyczyna i jak dałbym sobie z nia radę.
"Jak dałbym sobie z nia radę." ...yyyy, co to za dziwne pytanie? Skąd ktokolwiek ma wiedzieć czy sobie poradzisz z tym problemem czy nie?
Na początek sprawdź wygląd wszystkich tarcz, czy nie noszą śladów tarcia podstawy klocka. ...zawsze możesz zrobić zdjęcia i wrzucić je tutaj.
Możesz też przejechać się kilka km na spokojnie bez agresywnego hamowania i potem sprawdź dłonią temperaturę każdej felgi w okolicach śrub. Jeśli któraś z nich będzie sporo gorętsza, wtedy będziesz wiedział w którym miejscu szukać przyczyny problemu. ...podpowiedź: tylne felgi powinny być chłodniejsze od przednich.

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 23 sie 2016, 12:49

Bartek86 pisze: Na parkingu patrząc na hamulce zauważyłem że klocki stykają się z tarczami i to we wszystkich kołach
widziałeś tylko klocki zewnętrzne . a może tłoczek nie odbija i klocek wewnętrzny już się zużył i została sama blacha co ociera o tarcze .

Moreno
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 425
Rejestracja: 17 lis 2014, 00:54
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Moreno » 25 sie 2016, 00:23

rafal100 pisze:a może tłoczek nie odbija i klocek wewnętrzny już się zużył i została sama blacha co ociera o tarcze .
A zewnętrzny wygląda prawie jak nowy, tak?
Nie wiesz, że zacisk jest pływający?

Jakby nie było, trzeba zdjąć wszystkie koła, obejrzeć dokładnie każdy element układu hamulcowego.
Jarzma wyczyścić, prowadnice zacisków wyczyścić i nasmarować odpowiednim smarem, zaciski wyczyścić w miejscach styku z klockami i sprawdzić stan gumek oraz ruchliwość tłoczków, klocki sprawdzić, tarcze sprawdzić.
Jeśli któryś element podlega wymianie → NIE SKĄPIĆ - WYMIENIĆ.
Jeśli okaże się, że trzeba wyłożyć kase na komplet tarcz i klocków... lepsze to niż prostowanie przodu. <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga