Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Quattro ustawianie zbieżności kół

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Pedross86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 07 gru 2013, 12:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Quattro ustawianie zbieżności kół

Post autor: Pedross86 » 21 lut 2015, 17:46

Tak jak w temacie mam pytanie jak powinno wyglądać prawidłowe ustawienie wszystkich kół. Zmieniałem sanki z tyłu i byłem na ustawianiu zbieżności po tej akcji auto jakoś dziwnie się zachowuje. Na zakręcie w lewo czuć jakby drgania na tylnym prawym kole czyli na tym co jest obciążone. Jest jeszcze gorzej jak się załaduje auto w 4 osoby to te drgania jeszcze bardziej wyczuwać przy dodawaniu gazu....
Jestem pewien że za bardzo nie mieli pojęcia jak usatwić te koła mimo że sprzęt był profesionalny to mechanik nie miał pojęcia za bradzo. Słyszałem że takie auto powinno się ustawiać pod obciążeniem czyli tak jakby było załadowane i wtedy ustawia się całą zbieżność.... Zaznaczę że sam jak jade jest prawie idealnie ale jak załaduję 2 -3 osoby już czuć te drgania na tylnym zawieszeniu zwłaszcza przy armotyzacji gdy auto na dziurach opada niżej. Dodaje gazu czuć drgania a po popuszczenu znikają.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 21 lut 2015, 19:04

Na jakim urządeniu to ustawiali ? Pojedź na jakąś dobrą laserówkę i sprawdź. Z reguły takie urządzenia dodatkowo sprawdzają geometrię auta - będziesz wtedy miał pewność, że koła są względem siebie równo ustawione. Ja zbieżność zwykle ustawiałam na pusto i nie było później różnicy po załadowaniu auta.
Pedross86 pisze:Dodaje gazu czuć drgania a po popuszczenu znikają.
Po wymianie sanek napęd na pewno dobrze został zamontowany ?

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 21 lut 2015, 21:24

Jedź najlpeiej do autoryzowanego serwisu, ustawienie zbierzności i geometri w quattro to nie taka prosta sprawa :( na tyle musisz mieć ustawione odpowiednio kąty i zbiezność następnie ustawia się przód i trzeba tu coś obliczać ( rozmawiałem z gościem który pracuje w aso bo tez będę wymieniał sanki i wahacze z tyłu) i nie jest to tak że ustawia się wszytko na 0* wręcz przeciwnie <uoee>

Pedross86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 07 gru 2013, 12:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pedross86 » 23 lut 2015, 12:07

po wymianie sanek na pewno było wszystko skręcone jak trzeba bo jeden mechanik mi usatwił zbierzność i nie było problemu, Jeździłem tak pół roku aż miałem przygode z dzikiem i musiałem wymienić wachacz tylnu dolny jeden i drugi. Po tej akcji kolejny mechanik na sprzęcie Bosch i tak mi ustawił że koła się rozeszły w czasie jazdy jak się załadowałem w 5 osób. Tragedia. No tak serwis ale ile w serwisie skasują za taką usługę i mam też kawałek do najbliższego.

Awatar użytkownika
Mazdomania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3333
Rejestracja: 06 sie 2013, 09:16
Imię: Gosia
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Łęczna/Puławy

Post autor: Mazdomania » 23 lut 2015, 12:15

Jak Ci się koła rozeszły :| A pozostałe wahacze, tuleje i półosie na pewno są dobre ? Może warto pojechać tam gdzie pierwszy raz robiłeś geometrię. <mysli> W serwisie to jak za mokre zboże Cie skasują (300zł za oś). Ja mam jeden warsztat, który to dobrze robi i ustawianie przód + tył + wydruk ze zbieżności i geometrii to 120zł.

Awatar użytkownika
Frugo1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 28 paź 2011, 21:20
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów/Tyczyn

Post autor: Frugo1 » 23 lut 2015, 13:34

Mi powiedzieli 350 zł za całość tj obie osie, geometrie, zbieżność.

Pedross86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 07 gru 2013, 12:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pedross86 » 25 lut 2015, 15:17

No normalnie rozeszly sie tylne kola. Zaladowalem sie i po drodze sie rozeszly. Nie byly dokrecone te sruby od zbieznosci i to w warsztacie Bosch takie rzeczy... Pojade na ten co bylem kiedys. Tez mialem kartke z wydrukiem po calym ustawieniu.

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 25 lut 2015, 17:49

to żę się rozeszło to wynik nie zastosowania nowych śrub mimośrodowych .
(60 zł /1szt x4szt) i zniszczenia przetłoczeń na sankach ustalających te śruby
tak jest jak rozmowę się zaczyna za ile pan ustawi ??
zaczyna się od pyt czy jest pan w stanie poprawnie ust geometrię -ale to i tak nic nie daje bo 95% diagnostów nie potrafi ogarnąć wielowachacza a6 a w szczególności kąta tzw.x

Pedross86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 07 gru 2013, 12:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pedross86 » 26 lut 2015, 11:51

Masz racje co przetloczen ze sa zniszczone na wachaczu dolnym. Szukam wlasnie drugiego i jak juz bede mial to przygotowane podjade tam gdzie bylem za 1 razem bo autko zachowywalo sie normalnie po ustawieniach u noch tylkp koerownica delikatnie skrecona byla ale to tez przypilnuje tym razem

[ Dodano: 2015-02-26, 11:51 ]
Jeszcze jedno czy wszystkie wersje quattro maja takie same wachacze ? Czy np diesel 2.5 bedzie mial to samo co 4.2 ?? Wygladaja mi na takie same

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga