Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ubytek płynu i biały dym

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
ArturA6

Ubytek płynu i biały dym

Post autor: ArturA6 » 08 sty 2015, 15:44

Witam,
Mam problem, bo zauważyłem ubytek płynu chłodniczego (z połowy skali między min i max do trochę nad min). Narazie uzupełniłem i będę obserwował, ale po odpaleniu zimnego silnika dymi na biało. Co prawda jest zimno i nie mam filtra DPF. Najgorsza opcja to oczywiście UPG, ale zbiorniczek wyrównawczy i olej czysty. Dla pewności będę musiał zrobić test na obecność CO2. Temperatura silnika w normie (90-92), ale raz w trasie spadło mi na chwilę do 85 i wróciło. Olej w silniku wymieniany jakieś 7 tyś. temu i dolałem teraz około 200 ml. Zastanawiam się nad chłodniczką spalin, bo słyszałem, że potrafi się rozszczelnić <mysli> Miał ktoś może z tym problem?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 08 sty 2015, 16:46

Żadnych plam pod autem?
Masz webasto?
Sprawdź czy wykładzina nie jest zawilgocona przy nogach kierowcy lub pasażera.

Pozdrawiam

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 08 sty 2015, 16:55

Możesz mieć nieszczelności na łączeniach wężyków albo jakieś małe pęknięcie. W czasie jazdy ubywa niewielka ilość i kapie na rozgrzany silnik i po prostu odparowuje. Zrób sobie próbę ciśnieniową układu.

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 08 sty 2015, 17:28

WSGarage pisze:Żadnych plam pod autem?
Masz webasto?
Sprawdź czy wykładzina nie jest zawilgocona przy nogach kierowcy lub pasażera.

Pozdrawiam
Żadnych plam pod autem nie zauważyłem. Chociaż trzy dni temu przed wyjazdem włączyłem z pilota webasto i po 20 minutach ruszyłem, to pod autem była okrągła plama z suchym kołem wewnątrz. Nie sprawdziłem co to, bo mogła woda kapać, ale ten kształt plamy był dziwnie regularny. Tak jak wspomniałem webasto mam i wydaje mi się, że zanim go nie używałem to wszystko było ok. Rozumiem, że tam też coś się może rozszczelnić?Ponadto jak zaczęły się tylko pierwsze chłodne dni, to miałem biały dym spod maski (przyjąłem, że webasto, bo mam automatyczne dogrzewanie). Temat zawilgoconej wykładziny przerabiałem, bo miałem uszkodzoną chłodniczkę nagrzewnicy i kapało przy środkowym tunelu, więc to mogę wykluczyć.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WSGarage
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2010, 23:13
Lokalizacja: Okolice ZS

Post autor: WSGarage » 09 sty 2015, 12:21

Pytałem o webasto, ponieważ sam mam dokładnie taki sam problem tyle że w C5.
U mnie czasami kapie, czasami miesiąc nic się nie dzieje - z króćca przykręconego do pompy. Plastik po tylu latach dostał już w kość i nawet uszczelnienie nic nie dało.

Nie wiem na ile to jest podobne, ale mógłbyś się w okół tego zakręcić i dokładnie to sprawdzić :]

Pozdrawiam

ArturA6

Post autor: ArturA6 » 09 sty 2015, 21:34

Dzięki Kolego za wskazówki <luzik> Muszę teraz trochę pojeździć i zobaczę co będzie się działo ;) Chociaż dzisiaj przy temperaturze około +5 nie było za dużo dymu, więc może to była tylko kwestia niskiej temperatury <mysli>

Awatar użytkownika
Hipo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 217
Rejestracja: 31 mar 2013, 09:07
Lokalizacja: :)

Post autor: Hipo » 01 lut 2015, 06:40

ja mam podobnie, żadnej plamy a płynu ubywa.
jak jadę delikatnie np. wakacje ok 3000km nic nie ubyje, jak jadę ostrzej 200km potrafi ok 1cm w zbiorniczku zniknąć. webasto jest.
płyn czysty, olej czysty, bez masła.
Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga