Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] przekaźnik/i dmuchawy?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
Darek...
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 07 gru 2008, 20:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Darek... » 19 lut 2013, 08:23

jak dostać się do tego modułu ??

Awatar użytkownika
524b
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: 524b » 23 lut 2013, 14:06

Musisz rozebrać obudowę po stronie pasażera, 3 śrubki po otwarciu schowka + 2 pod schowkiem (pod nogami pasażera). Po prawej będziesz miał wentylator. Na lewo od wentylatora (mniej więcej między nogami) zobaczysz czarną skrzyneczkę. Odkręcasz jedną śrubę i wyciągasz. Obudowa plastiku trzyma z 2 równoległych stron więc podważasz jedną i masz moduł otwarty. Plastik jest dość miękki więc raczej go nie połamiesz. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
otor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 16 mar 2014, 07:55
Lokalizacja: siedlce

Post autor: otor » 01 paź 2014, 09:04

nawiązując do tematu u mnie było to samo dmuchawa wariowała wlaczała się i wyłaczała kiedy chciała , podmieniałem rezystor , wiatrak , moduł komfortu i panel klimatyzacji w różnych konfikuracjacj i nic!! <mysli> dopiero po przeczytaniu tutaj co i jak okazało się ze wadą był owy felerny przekaznik :[ dz za pomoc mir 17 <okok> pozdro dla Ciebie

diabeelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 616
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:04
Imię: Filip
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: diabeelek » 03 lis 2015, 13:47

Podepne się... U mnie problem jest podobny ale np. jak wcisne przycisk auto to kompresor się załącza. Niestety dmuchawa i tak nie rusza... Czy to wskazuje na uszkodzony przekaźnik czy co innego... Od czego zacząć? Dodam że ostatnio przy włączaniu dmuchawy trochę wyla... Elektronik ze mnie żaden a z chęcią znalazbym przyczyne. Od czego zacząć? Ten przekaźnik 385 wyciągalem i jest czysty, styki nie są zasnieziale.

[ Dodano: 2015-10-19, 17:57 ]
Dzisiaj mimo braku odpowiedzi zabrałem sie za robote.
Wyciągnąłem filtr przeciwypyłkowy i delikatnie dotknąłem wiatrak(od strony maski) - ruszył od razu...
Ale mimo to postanowiłem rozebrać schowek i zobaczyć co tam może być nie halo...
Po rozebraniu i wyciągnięciu regulatora "jeża", ukazał mi się taki widok...
Dlaczego kable na wtyczce są w jakimś zielonym nalocie i takie popalone? Z chęcią dorobiłbym taka wtyczkę tylko nie wiem czy da się z tej co jest wyciągnąć kable czy uciąć i zarobić od nowa...
Oczyściłem trochę styki regulatora....
Podłączyłem i działa.
Ale wiatrak trochę buczał, więc (nie wiem czy dobrze ) podkusiło mnie aby dać kropelkę oleju na...no właśnie nie wiem jak to się nazywa. Podniosłem klapę zaznaczoną na czerwono na ostatnim zdjęciu i ujrzał mi się widok takiego jakby zwoju miedzianego który się kręci wraz z wiatrakiem, dałem tam dosłownie kroplę oleju (10W15 Motula - innego nie miałem) i teraz wiatrak chodzi ciszej i jakby lepiej dmuchał - czy ten olej nie zaszkodzi...?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Z góry dzięki za odpowiedzi.

[ Dodano: 2015-10-21, 20:46 ]
Podłączyłem i wiatrak ładnie wystartował ale po chwili znowu stanął.
Miernikiem pomierzyłem i do wtyczki do jeża dochodzi napięcie miedzy 1-2 oraz 1-3 pinem(miedzy grubym a cienkim kablem). Między 2-3(miedzy dwoma grubymi) pinem nie ma żadnego napięcia... Nie wiem czy tak ma być.
Natomiast nie dochodzi żadne napięcie do wtyczki wpinanej do dmuchawy.
Dmuchawa podłączona na krótko ładnie się kręci...
Czy to wskazuje na walniętego jeża?

[ Dodano: 2015-11-03, 13:47 ]
Jeż przelutowany, przekaźnik bez zimnych lutow itp. A jednak dmuchawa dzisiaj się zalaczyla zaraz się wylaczyla i po czasie znowu włączyła... Nie mam sił juz na ten samochód...

mmaaat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2014, 18:54
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mmaaat » 21 sty 2019, 09:54

diabeelek pisze:...

[ Dodano: 2015-10-21, 20:46 ]
Podłączyłem i wiatrak ładnie wystartował ale po chwili znowu stanął.
Miernikiem pomierzyłem i do wtyczki do jeża dochodzi napięcie miedzy 1-2 oraz 1-3 pinem(miedzy grubym a cienkim kablem). Między 2-3(miedzy dwoma grubymi) pinem nie ma żadnego napięcia... Nie wiem czy tak ma być.
Natomiast nie dochodzi żadne napięcie do wtyczki wpinanej do dmuchawy.
Dmuchawa podłączona na krótko ładnie się kręci...
Czy to wskazuje na walniętego jeża?

[ Dodano: 2015-11-03, 13:47 ]
Jeż przelutowany, przekaźnik bez zimnych lutow itp. A jednak dmuchawa dzisiaj się zalaczyla zaraz się wylaczyla i po czasie znowu włączyła... Nie mam sił juz na ten samochód...
Mam dokładnie ten sam problem, wentylator załącza się na chwilę po od razu wyłącza, czasem podczas jazdy włączy się dosłownie na 1 - 2 s
Udało ci się znaleźć przyczynę?

Padzi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2024, 18:11
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.5 V8 520KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: DSG
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubań

Re: [A6 C5] przekaźnik/i dmuchawy?

Post autor: Padzi » 18 sty 2024, 22:59

Witam serdecznie. Odkopię trochę temat...
Kupiłem ostatnio moduł świateł dziennych 30% świateł długich. Szukając plusa po stacyjce, miernikiem dotykając czarno żółty kabel coś strzeliło jak by bezpiecznik..
Bezpiecznik cały, wg nie ma na nim napięcia. Nie pojawia się po stacyjce.. Nawiew nie działa, po podaniu 12+ wszystko działa.

Skąd idzie kabel do gniazda nr25 30A?
Możliwe że upaliłem jakiś przekaźnik? Główny bezpiecznik?
Proszę o pomoc w lokalizacji tego kabla..
Leżałem już pod skrzynkami, ale pogoda nie pomaga

A chcialbym kupić nowy przekaźnik czy bezpiecznik duży..

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga