Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wyłączająca sie klima bez reguły

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Danielo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:27
Lokalizacja: Żory

Wyłączająca sie klima bez reguły

Post autor: Danielo » 31 lip 2014, 23:59

Witam.

Panowie, problem polega na tym ze ciągle wyłącza mi sie sprężarka. tj. Sprawa wygląda tak, po zapaleniu silnika czasem klima na auto startuje a czasem nie, wentylator z klimy startuje ale nie chłodzi powietrza a często zdarza sie ze od startu chłodzi jak powinna.Kolejne sytuacje to jazda w trasie, potrafi przestać chłodzić podczas jazdy , czasem pomaga wcisnieniecie econ i znów startuje a czasem trzeba mocno przyspieszyć żeby zaczęło działać. Najczęściej w korkach, bez obciążenia się wyłącza, ale na to pomaga rzadko ale jednak wyłączenie zupełne nawiewu i wystartowanie na auto. Nie ma reguły na jej działanie, czasem 80km chłodzi, czasem po 2km się wyłącza. Nie wiem gdzie szukać problemu bo tak jak pisałem, wentylator działa, czynnik jest bo jak zacznie chłodzić to chce łeb urwać, wiem ze był wymieniany czujnik ciśnienia oraz sprzęgło na sprężarce przez poprzedniego właściciela.

Pomysły?

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 01 sie 2014, 18:56

Czujnik temperatury - może pokazywać pierdoły i sterownik nie startuje sprężarki bo nie 'widzi' potrzeby. Druga sprawa - sprzęgło do sprawdzenia, może są zaśniedziałe styki gdzieś i nie zawsze się załącza - o ile samo sprzęgło jest sprawne.

Danielo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:27
Lokalizacja: Żory

Post autor: Danielo » 01 sie 2014, 19:13

Sprzęgło zmieniane przez poprzedniego wlasciciela wg ksiazki no i czujnik cisnienia. Który czujnik temperatury?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 sie 2014, 20:02

Czujnik temperatury wewnętrznej znajduje się w panelu klimatronika - w tej kratce umieszczonej w nim. Współpracuje z wentylatorkiem umieszczonym na tylnej ściance klimatronika.
Przyjrzał bym się jeszcze czujnikowi ciśnienia klimatyzacji G65 - jest przy chłodnicy klimy pod maską, w okolicach lewego klosza stojąc przodem do auta, przez niego najczęściej sterowanie głupieje, i od niego zależy działanie klimy.

Podepnij Vaga i zobacz czy są jakieś błędy. Jeśli padł G65 to na pewno Vag wskaże. <okok>
Lektor.

Danielo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 17:27
Lokalizacja: Żory

Post autor: Danielo » 01 sie 2014, 20:27

NIestety bledow niet, output test wszystko przechodzi pikobelo. Czujnik temp wewn. to jakis trop, tylko czemu startuje po przyspieszeniu lub czasem po wzbudzeniu przez econ on/off ?

Jeszcze sprawdze kostke tego czujnika <mysli>

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2596
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 01 sie 2014, 20:38

Danielo, sprawdź kabel i wtyczkę samej sprężarki. Coś mi się wydaje że tam będzie problem, jakieś przetarcie kabla które będzie robić zwarcie, albo będzie przerywać połączenie we wtyczce która może być niedociśnięta, <mysli>
Lektor.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga