Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 4.2 przymulona?filmik

Silniki benzynowe
Cinekk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2014, 22:41
Lokalizacja: Głogów

A6 4.2 przymulona?filmik

Post autor: Cinekk » 06 maja 2014, 18:34

Witam.Niedawno kupilem zadbany model a6 c5 4.2.Wydaje mi sie jednak ze jest troszeczke przymulona.Na dole zamieszczam filmik.Wina slabszego buta moze byc nieszczelny uklad wydechowy?Na koncu filmiku wyswietla sie tez jakies ostrzezenie wydaje mi sie ze to informacja o slabych hamulcach.Prosze o opinie :)

http://w896.wrzuta.pl/film/8qzf6Izaea4/2014-05-06-1333

Awatar użytkownika
BiLu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 02 sty 2010, 18:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BiLu » 06 maja 2014, 19:27

0-100 wychodzi chyba normalnie, bardziej niedomagania obnażyłoby przyspieszenie np. 80-160 km/h
ad błąd na FISie - dolej płynu hamulcowego.
A6, S6, A6, S6, S8, A4, V8, S4, A6&A7 ... zawsze quattro :)

Awatar użytkownika
Jaceny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 205
Rejestracja: 25 paź 2008, 13:16
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Jaceny » 06 maja 2014, 19:34

Wbrew opiniom że im głośniej tym szybciej - dziurawy układ wcale nie dodaje koni mechanicznych wręcz przeciwnie.
Napraw układ wydechowy , sprawdz czy nie ma żadnych błędów w ECM i TCM , ewentualnie pomiar mocy na hamowni.
AUDI - Przewaga dzięki technice

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 06 maja 2014, 23:15

Poza tym co mówią koledzy - wymiana filtra powietrza - może jest tak zadbany że aż skamieniał ;) Sprawdź filtr paliwa.

No i oczywiście autko pod kompa jak koledzy piszą.

Cinekk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2014, 22:41
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Cinekk » 07 maja 2014, 17:11

wymienilem filtr powietrza bo oraz znalazlem przewod prawdopodobnie od egra ktory byl pekniety.usteka naprawiona i auto mam wrazenie ze stalo sie nieco zwawsze :)

długas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 346
Rejestracja: 01 sie 2012, 19:48
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: długas » 07 maja 2014, 19:13

Gdzie znalazłeś ten przewód od egr? <lol> Jak w puszce filtra powietrza to jest przewód od pompy powietrza wtórnego i nie ma on wpływu na osiągi.4.2 w avancie i na dodatek w automacie nie jest takie żwawe jak by się wydawało.mnie rozczarowało,choc silnik doprowadziłem do stanu niemal idealnego(wymieniłem co się dało-MAF,ezektor,przewody podciśnienia,zawór ciśnieniowy odmy itp.,)to jednak z upływem czasu nie wydaje się już taką rakietą jak był na początku jak go kupiłem.
Audi A6 forum w Polsce - https://a6klub.pl

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2597
Rejestracja: 21 mar 2013, 17:21
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 07 maja 2014, 19:30

długas pisze:to jednak z upływem czasu nie wydaje się już taką rakietą jak był na początku jak go kupiłem.
Bo to jest tak jak z motocyklem, przyzwyczaiłeś się do mocy i chciałbyś czegoś więcej <lol>

Na moje oko esa z tematu zbiera się tak jak powinna <mysli> Tutaj bez logów można wróżyć i wymieniać wszystko po kolei, a może to być niepotrzebne. Cinekk, na Twoim miejscu zrobiłbym porządny komplet logów, na Forum znajdziesz co i jak, no i może z ciekawości odwiedził bym hamownię <okok>

No i widzę że auto ma już prawie 280 tyś km, więc... kilka koników ma już prawo biegać po Niebiańskich preriach <luzik> ;)
Lektor.

Cinekk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2014, 22:41
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Cinekk » 07 maja 2014, 19:37

Po lewej stronie za puszka blizej podszybia.wydaje mi sie ze to od egr poniewaz byl w srodku jakby wypalony-okopcony czyli chyba od spalin.Ktos wczesniej juz uwalil ten przewod i byl lączony za pomoca rurki i dwuch opasek jednak rurka skorodowala i pękła dlatego oba byly obok siebie.Bede przy aucie to zrobie zdjecie.A rakieta to wiedzialem ze to nie bedzie ale jest wygodna ,pakowna,rodzinna a do tego jest czym bezpiecznie wyprzedzac :)a wiekszosc aut ze swiatel i tak zostaje w tyle :))

[ Dodano: 2014-05-07, 19:37 ]
Cinekk pisze: Bo to jest tak jak z motocyklem, przyzwyczaiłeś się do mocy i chciałbyś czegoś więcej <lol>

Na moje oko esa z tematu zbiera się tak jak powinna <mysli> Tutaj bez logów można wróżyć i wymieniać wszystko po kolei, a może to być niepotrzebne. Cinekk, na Twoim miejscu zrobiłbym porządny komplet logów, na Forum znajdziesz co i jak, no i może z ciekawości odwiedził bym hamownię <okok>

No i widzę że auto ma już prawie 280 tyś km, więc... kilka koników ma już prawo biegać po Niebiańskich preriach <luzik> ;)
Racja :)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 14:27 przez Cinekk, łącznie zmieniany 1 raz.

uszoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 wrz 2013, 17:19
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: uszoo » 08 maja 2014, 00:19

Co do mocy to mam sposób jak to sprawdzić :) po prostu musimy stanąć na światłach we 3 Razem z Piotrem i start :D:D

mrporpoise

Post autor: mrporpoise » 08 maja 2014, 00:41

Haha to jak szwagier mój. Kupił A8 z tym silniczkiem... i biadoli że słabo, że myślał że mocniej... zmierzony czas do 100 ... 7 sekund niecałe (stoperem ręcznym ;) ) Jak porównaliśmy z moim 2.4 to w ogóle bez porównania hehe... choć u mnie odczucia jakby mocniejsze, ze względu na mniejsze odcięcie od świata zewnętrznego (mniej wyciszeń).
Ja jak wsiadłem to stwierdziłem że fajnie, no ale wiadomo, już po chwili człowiek chciałby V10 biturbo zakute na 1000 kucy ;P

Cinekk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2014, 22:41
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Cinekk » 08 maja 2014, 14:32

uszoo pisze:Co do mocy to mam sposób jak to sprawdzić :) po prostu musimy stanąć na światłach we 3 Razem z Piotrem i start :D:D
Mozna kiedys sprawdzic ;)Skad jestes? :) W glogowie jest fajna miejscowka do sciganka :) Czesto tam latalismy jeszcze jak jezdzilem Vectra B z silnikiem od omegi Mv6 i z malym programem ;) Edytowałem (szalony)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 14:48 przez Cinekk, łącznie zmieniany 1 raz.

długas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 346
Rejestracja: 01 sie 2012, 19:48
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: długas » 08 maja 2014, 15:07

mrporpoise pisze:Haha to jak szwagier mój. Kupił A8 z tym silniczkiem... i biadoli że słabo, że myślał że mocniej...
Spokojnie,nie biadole <lol> tylko z biegiem czasu człowiek się przyzwyczaja i nie jest to już takie jarające i chciał by coś więcej,tyle że przy wyprzedzaniu nie ma problemu,a być pierwszym spod świateł mi przeszło :)
szalony pisze:Bo to jest tak jak z motocyklem, przyzwyczaiłeś się do mocy i chciałbyś czegoś więcej
tutaj dokładnie opisane o co chodzi <lol> (znam z autopsji)
Audi A6 forum w Polsce - https://a6klub.pl

uszoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 wrz 2013, 17:19
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: uszoo » 08 maja 2014, 20:14

Mozna kiedys sprawdzic ;)Skad jestes? :) W glogowie jest fajna miejscowka do sciganka :) Czesto tam latalismy jeszcze jak jezdzilem Vectra B z silnikiem od omegi Mv6 i z malym programem ;) Edytowałem (szalony)

Jestem z Polkowic :) a co z miejscówka w Głogowie ?

Cinekk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 19 kwie 2014, 22:41
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Cinekk » 08 maja 2014, 20:31

Jest juz to praktycznie na wyjezdzie z Głogowa w strone huty kolo fabryki steropianu :)tzw strefa.Nowa nawierzchnia,kawalek prostej i praktycznie zero ruchu :) Mozna sie zgadac z czystej ciekawosci jak autka wypadna :)A Ty czasem nie robisz na Rudnej Głownej?Bo czesto widze tam bardzo podobny model lub to wlasnie ten ;)

uszoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 92
Rejestracja: 20 wrz 2013, 17:19
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: uszoo » 08 maja 2014, 21:32

Nie nie, ja pracuje w Lubinie :)

tą drogę znam.. do sprawdzenia aut pojedziemy kiedyś ekipą do Szprotawy na lotnisko :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga