Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Błąd skrzyni w Audi S6 4.2 2001rok+ tryb awaryjny

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
MateuszS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2012, 21:08
Lokalizacja: Żary

[ TIP+Q] Błąd skrzyni w Audi S6 4.2 2001rok+ tryb awaryjny

Post autor: MateuszS6 » 12 lut 2014, 22:22

Witam. Stałem się posiadaczem Audi S6,auto zakupione z "uszkodzoną skrzynią",pojechałem po nie lawetą choć właściciel twierdził,że jeździ z tym uszkodzeniem od 5 dni i nic sie nie dzieje poza tym,że nie ma TIPTRONIKA i wskakuje tryb awaryjny-OK. Uszykowałem się na kosztowną naprawe,auto odpowiadało mi,jest w świetnym stanie,więc mówię skrzynie naprawie. Około 3h temu zjechała z lawety i nie mogłem powstrzymać się przed jazdą próbną toteż moje zdziwienie,skrzynia zmienia biegi idealnie(miałem juz S6), zaraz po odpaleniu jest ok,po tym jak przesunę lewarek na pozycje D podświetlają się wszystkie literki jakby tryb awaryjny i nie ma możliwości jazdy na Tiptroniku,ponadto wszystko działa. Podłączyłem VAGa i ukazuje się błąd 18161 czyli jak wyczytałem jakiś magnes,czujnik położenia lewarka?

Może mi ktoś przybliżyć temat,kto to przerabiał? Jak zweryfikować i gdzie kupić taki cud?

kenez
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 11 wrz 2009, 21:52
Lokalizacja: Trzcianki/Lubelskie

Post autor: kenez » 13 lut 2014, 19:02

Witaj
Moim zdaniem masz uszkodzony pozycjoner - czujnik F 125 ( różne nazwy).Miałem dokładnie to samo szczególnie jak wrzucałem bieg wsteczny - wówczas zapalały się wszystko na czerwono ( tryb awaryjny ).Jak jechałem do przodu , to wszystko w porządku.Możliwe,że tylko wtyczkę masz uszkodzoną - zalaną,musisz wejść pod samochód i sprawdzić.Pozycjoner znajdziesz po lewej stronie skrzyni ( od kierowcy).
kenez

MateuszS6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2012, 21:08
Lokalizacja: Żary

Post autor: MateuszS6 » 13 lut 2014, 19:16

a móglbyś wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe? Jutro będę miał auto na kanale. Jaki koszt czujnika,gdzie go dostałeś?

Maciej8891
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 01 maja 2010, 23:17
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Maciej8891 » 14 lut 2014, 06:19

Kolego borykam się z podobnym problemem i tutaj masz mój temat viewtopic.php?t=64921 odnośnie tego przełącznika gdzie się znajduję i jak go sprawdzić a koszt tej części bynajmniej do mojej skrzyni to... 1278zł boli
Ten który Cię zdenerwował zdobył nad Tobą władzę !!

robertneo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2013, 16:26
Lokalizacja: Klembów

Post autor: robertneo » 15 lut 2014, 19:48

magnes lewarka jak mi się zdaje jest w kabinie zaraz pod obudową lewarka, może się tylko odkleił

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga