Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Stuki w przednim zawieszeniu

Zawieszenie
mateusz071984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:17
Lokalizacja: Złotoryja/ Wrocław

Post autor: mateusz071984 » 16 mar 2013, 12:11

Witam

Panowie od pewnego czasu zauważyłem u siebie głuche stuki z lewej strony na przodzie występują głównie przy powolnych skrętach na kostce brukowej.
Prośba o pomoc jeżeli ktoś już miał taki przypadek i udało mu się to zdiagnozować bo u mnie po badaniu technicznym wskazuje, że wszystko jest ok podnosiłem na kanale i sprawdzałem każdy z wahaczy i też nic nie widać a stukanie dalej występuje. :(

Z góry dzięki za wszelkie informacje w tym temacie.

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 30 kwie 2013, 06:49

Witam, Problem zaczął się gdy wjechałem na Polskie drogi, jeżdżąc po Niemczech cisza, tak mi się wydawało.....
Gdy wróciłem do domu stwierdziłem ze jednak cos od czasu do czasu sobie puknie na większych poprzecznych nierównościach.
Wazne , mowa jest o stukach na malych predkosciach max 40 kmh jadac szybciej nic sie nie dzieje przynajmniej nic nie slychac.
No to czytam na Forum Wahacze górne, ok wymieniam, przy ściągnięciu Oryginalnych okazało się ze nie maja luzów, gumy są nie popękane, ino sworzeń lekko chodzi, ba skoro mam nowe wstawiamy !!! przebieg 167000 km, niezły osiąg jak na Oryginalne wahacze, no tak ale jeżdżone nie po Kraju w którym się urodziłem :-). Oczywiście nic to nie dało jak stukało tak stuka :-)
Dodam ze na szarpakach to ze 5-6 razy bylem nikt nic nie znalazł. Co to może być, drapie się w głowę????
Poduszki amortyzatora wyczytałem na Forum, ok wymieniamy no ale Amorki tez, przy tym przebiegu nie zaszkodzi.
Auto prowadzi się jak nowe, stuki się wyciszyły, ale niestety nie na dobre.
Następnie wymieniłem Stabilizatory, końcówki drążków kierowniczych, no i niby cisza, złudna jak się okazuje wjeżdżam na "drogi Testowe" Dolny ÂŚląsk - Test Failed, znaczy sie stuka. wwrrrrrr......
nic nie pozostało innego jak przekładnia kierownicza..... właśnie ja jadę wymienić, dodam ze Nowka zadna regeneracja.
Na Końcu dodam ze to stukanie, jest głuche delikatne i nie zawsze, bywa ze Auto trzęsie się jak galareta jadać do dziurach i nic,
specyficzne poprzeczne duże nierówności typu kocie łby zaczyna się jazda Stereo zaz z lewej raz z prawej.
stuknie sobie raz stuknie sobie 2 i cisza.... jakaś masakra mogłoby walić przy najmniej wiedziałbym gdzie.
No nic innego pomysłu nie mam została tylko maglownica.
Pozdrawiam.

kozik0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 18 gru 2008, 15:12
Imię: Kozik
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: śląsk

Post autor: kozik0 » 30 kwie 2013, 13:41

Panowie ja również miałem problem z głuchymi stukami oraz pływaniem samochodu. Przerabiałem wymiany górnych wahaczy, wymianę amortyzatorów i wkońcu doszedłem, iż mam wybite tuleje sanek pod silnikiem!!! 250tyś wytrzymały :) tak więc radzę je zbadać u mnie pomogło prowadzi się pewniej i jest cicho ze stukami.

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 02 maja 2013, 16:16

U mnie Auto nie pływało, mechanik sprawdzał tez kołyski prowadziło się jak nowe.
Wymiana Maglownicy Pomogła Cisza nastała ! :-)
Stuknięcia "klup-klup" dosłownie Taki cichy dÂźwięk był zawsze słyszalny przy wjeżdżaniu na krawężnik z mała prędkością 5-10 kmh na skręconych kolach
Na drogach kupa dziur, seria i nic cisza, aauto sie trzesie jak galareta nic nasluchujesz nic.....
przejeżdżasz jeszcze raz ta sama droga te same dziury i "klup" i znowu cisza.
Dlatego było to tak trudne do wyłapania, a ze u mnie musi być wszystko na 101% to mnie szlak trafiał.
Suma summarum mam teraz nowe wahacze Górne, nowe poduszki amortyzatora, nowe amortyzatory, nowe łączniki, no i nowa maglownice, która udało mi się wygrać na aukcji za nie duże pieniądze. no i najważniejsze mam teraz swój spokój :-)
A jeśli chodzi o różne numery maglownic , wszystkie pasują.....

lechu168
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 242
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:35
Imię: Lech
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: lechu168 » 05 maja 2013, 13:30

podepne sie do tematu bo nie chce zaczynac nowego watku.od wczoraaj cos mi zaczelo dzwonic przy pokonywaniue nierownosci dzwiek dochodzi z prawego kola przedniego lub lewego ale raczej prawego.na prostej niczego nie slychac cichutko.tylko na nierownosciach ma ktos moze pomysl co to moze byc?

adamlem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:02
Lokalizacja: Niedersachsen

Post autor: adamlem » 05 maja 2013, 21:18

zacznij od sprawdzenia Górnych Wahaczy i lacznikow stabilizatora u mnie cichutkie spontaniczne głuche stuki to byla niestety przekladnia kierownicza, pytanie jaki to jest dzwiek metaliczny???

lechu168
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 242
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:35
Imię: Lech
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: lechu168 » 05 maja 2013, 21:30

to dzownienie na nierownosciach mi przeslo samo pewnie jakis kamyk albo diabel wiec.mam takie cos ze pod czas jazdy czy to na prostym czy na wchodzeniu w zakrety niezaleznie co jakis czas slychac taki dzwiek cos jakby piłowanie takie gluche wczesniej mialem to rzadko teraz sie pojawia czesciej

Driv3er
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zawieszenie

Post autor: Driv3er » 22 maja 2013, 18:25

wojoo pisze:
Dany1107 pisze:Podpinam się. Mam podobny problem. Tyle ze mi coś stuka podczas skręcania,ale tylko przy bardzo małej prędkości np.podczas cofania.Z kabiny wydaje się jak by to było pod podłogą a dokładnie pod przednimi fotelami.Miał ktoś podobny problem.
_________________
Mam dokładnie to samo :) ale ja to słyszę w lewym kole

Panowie znaleÂźliście przyczynę??, mam to samo stuknięcie tak jakby pod fotelem kierowcy przy małej prędkości.
Na szarpakach nic nie mogą znaleÂźć. :(

kondor55
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2013, 20:16
Lokalizacja: Bournemouth/UK

Post autor: kondor55 » 29 cze 2013, 21:33

Witam wszystkich,podpinam sie pod temat,jestem po wymianie zawieszenia cala prawa strona (wersja Angielska) i po wizycie w Angielskim ASO. Stukanie nadal nie ustapilo i nawet najlepsi fachowcy niemoga zdiagnozowac co jest nie tak.auto ma przebieg 120 tys.mil.pukanie wystepuje na poprzecznych nierownosciach i przy chamowaniu.technik powiedzial mi ze podpial mikrofon do gurnej czesci zawieszenia i ze to puka poduszka amortyzatora,ale jak joz pisalem wymienilem joz wszystko z wyjatkiem przekladni kier. i poduszek na kolysce.Pozdrawiam i prosze o jakas podpowiedz co jeszcze sprawdzic bo szczeze brakuje mi joz cierpliwosci.

Driv3er
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Driv3er » 16 lip 2013, 22:45

u mnie był stuk pod fotelem kierowcy, wymiana poduszek kołyski pomogła.

yarek_1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 08 mar 2010, 14:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: yarek_1 » 18 wrz 2013, 12:23

Koledzy,

Podepnę się pod temat.

Mam podobne stuki jak kolega @STraits.

Z tym, że u mnie jest zawieszenie pneumatyczne. Czy w nim też są takie poduszki amortyzatota u góry między kielichem a mocowaniem do nadwozia? Co tam może tłuc?

Wrzucam rysunek z ASO może ktoś coś pomoże.

Dzieki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
------
Pozdrawiam,
Jarek.

dankan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: dankan » 01 paź 2013, 12:22

Witam
doszliście co to stuka?
MOTOR ASB
TURBO GTB 2562
315PS 655NM

wojtas570
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 07 lip 2013, 00:58
Lokalizacja: dolnyśląsk

tye pukania to jakas masakra

Post autor: wojtas570 » 10 paź 2013, 23:13

Dzisiaj bylem na dwoch stacjach diagnostycznych- szarpaki, brecga, 4 kolesi i ......nic! CZARNA MAGIa - amory ok - wymieniłem łączniki stab., gumy na stabilizatrze bo kiedyś w a8 mnie już tak zrobily w konia i wymienilem pol zawieszenia ale dalej nic |:_( wahacze ok - amory ok.

masakra jakas.....

dankan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:58
Lokalizacja: Białystok

Re: tye pukania to jakas masakra

Post autor: dankan » 11 paź 2013, 19:43

wojtas570 pisze:Dzisiaj bylem na dwoch stacjach diagnostycznych- szarpaki, brecga, 4 kolesi i ......nic! CZARNA MAGIa - amory ok - wymieniłem łączniki stab., gumy na stabilizatrze bo kiedyś w a8 mnie już tak zrobily w konia i wymienilem pol zawieszenia ale dalej nic |:_( wahacze ok - amory ok.

masakra jakas.....
Jeśli ci stuka gdy hamujesz i wjeżdżasz w dziurę to masz to samo co u mnie wybita guma łącząca amortyzator z miechem aluminiowym tak przypuszczam
ps.tylko zestawu naprawczego nie znalazłem samych gum tez bo podobno takich tam nie ma zostaje kupować używki amortyzatory pneumatyczne komplet i liczyć na dobre gumy w nich !
to takie moje gdybanie bo nie rozbierałem i nie znalazłem nic na forach poza C5.
MOTOR ASB
TURBO GTB 2562
315PS 655NM

przeworski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2011, 18:43
Lokalizacja: kraków

Post autor: przeworski » 22 gru 2013, 22:56

Witam
Mam podobny problem jak koledzy, z tym tylko że u mnie stuk (z prawej strony) występuje wyłącznie na poprzecznych nierównościach. Wymienione amorki (pneumatyka), wachacze, łącznik stabilizatora. Czy macie jeszcze jakiś pomysł (przebieg 60000 ) .
Pozdrawiam
przeworski

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga