Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AKN 2.5 150 KM] Czy ta przepustnica powinna się ruszać na

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
MIKU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Łódzkie

[ AKN 2.5 150 KM] Czy ta przepustnica powinna się ruszać na

Post autor: MIKU » 13 wrz 2013, 12:50

Na fotce widać o którą przepustnicę chodzi. Ta z gruszką już przed samym kolektorem dolotowym . Mianowicie na biegu jałowym przy dodawaniu nie widać żeby cięgienko się poruszało. Znalazłem już czym to jest sterowane. Jakiś elektrozaworek z podciśnieniem . Jak się ręką ruszy cięgnem to wzrastają lekko obroty silnika. I moje pytanie czy to jest prawidłowe że to samo się nie porusza na biegu jałowym przy dodawaniu gazu ? Bo może dopiero coś tam się otwiera przy większych prędkościach ? Bo jak się nie rusza wcale to po cholere to tam jest ? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mateuszsta20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa/Utrecht

Post autor: mateuszsta20 » 13 wrz 2013, 13:04

To jest klapa gaszaca.

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 13 wrz 2013, 14:04

mateuszsta20 pisze:To jest klapa gaszaca.
Tutaj raczej się ni popisałeś&#8230;. <zalamka> Kolega ÂŁukasz na pewno użył określenia zaczerpniętego z katalogu ETKA i tam pojawią się określenie tej części, jako PRZEPUSTNICA. Poza tym nie pytał jak się to nazywa tylko, do czego to służy.


MIKU, <luzik>
Jakieś problemy masz z klapą gaszącą czy to tylko Twoja ciekawość, bo jeżeli wszystko OK to proponuje nie wtykać tam palców - chyba, że bardzo chcesz przeprowadzić gruntownie czyszczenie całego dolotu z zalegającego tam mazutowego gó&#8230;..na.

Klapa ma chodzić płynnie nie może się przycinać jej zamknięcie ma wpływ na łagodne płynne wyłączenie silnika poza tym tam ciśnienie pojawia się tylko w momencie wyłączenia silnika i to na kilka sekund - wtedy się zamyka przy następnym uruchomieniu i pracy silnika jest już otwarta gdyby była zamknięta lub gdyby się przycinała nie uruchomiłbyś motoru.

Pozdrawiam.

mateuszsta20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa/Utrecht

Post autor: mateuszsta20 » 13 wrz 2013, 15:03

Nazwa sama mowi za siebie!!!

MIKU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 08 sie 2013, 12:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: MIKU » 13 wrz 2013, 23:05

Nie jestem specem ani znawcą :) Dla mnie to wyglądało jak przepustnica. Problemy są z autem. Szarpie na wolnych obrotach czasami, czasami sam gaśnie. Podczas jazdy jest troche lepiej. Szukam przyczyny ... myślałem że to może przez to bo coś się zamyka i powietrze nie dochodzi. Silnik tak jakby co jakiś czas się trzęsie i czasami zgaśnie czasami nawet tego nie czuć. Sprawdzałem już pompe , turbo , N75 i inne rzeczy o których mi już pisali koledzy na innym temacie. A co do nagaru w tej rurze to sprawdzałem ją tak samo jak i rure przy turbinie - zero nagaru i syfu. Wszystko czyściutkie aż za idealnie.

I skoro to jest klapa gasząca to być może to jest przyczyną mojego problemu. Ponieważ przy szarpnięciu silnika słychać takie "tyk" w tej części silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga