Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Skrzypienie przy skręcaniu kół

Układ kierowniczy
LuQi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2011, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Skrzypienie przy skręcaniu kół

Post autor: LuQi » 17 sty 2013, 16:38

Witam.

Mam problem z dźwiękiem przypominającym otwieranie/zamykanie drzwi w starej szafie podczas skręcania kół w lewo. Dźwięk słychać tylko mniej więcej przy 1-1,5 obrotu. Przypatrując się skąd wydobywa się dźwięk słychać go w kabinie ale również na zewnątrz (wydaje mi się że koło środka samochodu a nie przy zawieszeniu). Dźwięku nie słychać kręcąc kierownicą w stronę prawą lub odkręcając ze skrętu w lewo do wyprostowania. Co może powodować taką sytuację? Piszczenie/skrzypienie pojawiło się nagle :( . Silnik 2.8 PB+LPG

Pozdrawiam

raftor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 487
Rejestracja: 11 gru 2011, 11:47
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: raftor » 18 sty 2013, 19:10

najprawdopodobnie magiel jest dupniety , sprawdź jeszcze poziom pynu od wspomagania , mozesz go wymienic i zrobic płukanke , masz luzy na kierownicy lekkie stuki ? przy max oporze skrzypu pompa?

LuQi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2011, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: LuQi » 19 sty 2013, 10:55

Jeśli chodzi o płyn do wspomagania to niedawno wymieniałem wraz z płukaniem tak jak to na forum było opisywane- teraz poziom jest ok. Przy max skręcie słychać już trochę pompę tzn słychać buczenie i widać po obrotach (zdaje sobie sprawę że pomału trzeba się szykować na wymianę pompy). Delikatne stuknięcia słychać. Chciałem wymienić drążki kierownicze i zrobić "korektę" na maglu na tej śrubie.Niestety szybciej wyszło piszczenie o którym powyżej. A czy to skrzypienie może być od drążków?

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 21 sty 2013, 19:09

opisałem ten sam problem w temacie pod Twoim. na str 2. umnie po nasłuchu wyszło,ze ten odgłos jak by z okolicy lewych górnych wachaczy. juz mam dosyc tego auta. chyba,na wiosne zawisnie na alledrogo ...
jak bys zaradził na tą dolegliwosc to daj znac,bo ja puki co to nawet nie mam jak sie za to wziąść.
pozdrawiam

yuras33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:54
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: yuras33 » 22 sty 2013, 12:30

Witam
Mialem to samo..dostawałem szału od tego skrzypienia...pomogło WD 40 wstrzykniete strzykawka w osłone sworznia...zacierał sie...teraz cisza i spokoj :> ..puszczą mrozy,sworzen do wymiany..

Awatar użytkownika
pawelec_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2012, 21:11
Lokalizacja: Łódź/MĂźnchen/Egling

Post autor: pawelec_ » 22 sty 2013, 23:15

Skrzypienie ze sworznia ... nie słyszałem o czymś takim jeszcze (może jeszcze mało widziałem) <szok>
nie raz już widziałem jak sie kończyła poduszka amortyzatora i tak właśnie skrzypiała przy skręcie kół
Audi 80 B3 - było
Peugeot Partner - był
Peugeot Boxer - jest
Audi A8 D3 - jest

yuras33
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:54
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: yuras33 » 23 sty 2013, 08:11

Mialem prawie niewidoczne pekniecie oslony gumowej na dolnym sworzniu.woda sie dostala i tak sie zaczeło..po jakims czasie zaczeło niemiłosiernie piszczec,przy skrecie i w czasie jazdy na wertepach..na razie WD pomogł,ale do wymiany wkrotce.A znalezlismy powod skrzypienia,na stacji diagnostycznej na "trzepaku"
Pozdrawiam

marlitkos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin/Lubelskie

Post autor: marlitkos » 23 sty 2013, 10:16

LuQi, podobne odgłosy miałem u siebie. Pękła mi osłona drążka kierowniczego przy maglownicy, dostał się tam syf, zrobił się rdzawy nalot i skrzypiał przy skręcie. Po nasmarowaniu i wymianie osłony problem zniknął.
Pozdrawiam

Maniacy COOO łączmy się.
Forum dyskusyjne.

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 23 sty 2013, 14:40

o prosze,to juz jest punkt zaczepienia. jutro postaram sie spryskac wszystko co sie da w przednim zawiasie ;) bo jest to bardzo dokuczliwe. a nie mam juz siły do tego auta. nie chciał bym wyjezdzac teraz z maglownicą.
dzieki Panowie

Tomciuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2012, 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomciuś » 28 sty 2013, 21:21

też miałem to samo skrzypało i skrzypało aż obciach niekiedy tak głosno później popadał deszczyk zrobiło sie mokro i wszystko ucichło

po jakims czasie podobnie i szukałem co i gdzie u mnie okazał sie wahacz dokładnie na dolnym sworzniu

kolega w passacie miał identycznie

LuQi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2011, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: LuQi » 29 sty 2013, 22:48

Faktycznie może to być gdzieś na wahaczu ponieważ skrzypienie zazwyczaj miałem przy temperaturze ujemnej. Po tej sytuacji którą opisałem furka postała prawie 2 dni w ciepłym garażu i nic nie skrzypiało. Później trochę pojeździłem i znowu się mniejsze ale skrzypienie pojawiło. Teraz znowu trochę ucichło. Jak będę miał możliwość to to zobaczę te osłony gumowe na drążkach i końcówkach.Czy u was też tak podpiskuje przy kierownicy (chyba)? Mam takie skrzypienie jakby też na jakiejś gumie. To od tego łącznika w układnie kierowniczym tak może nieść?

Tomciuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2012, 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomciuś » 30 sty 2013, 12:11

z łacznika raczej nie pojeździ jteraz po mokrym jak uciechnie to powinien być ten wahacz
to juz nie pierwszy taki przypadek z tymi zawieszeniami

tomekpoznan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 30 paź 2012, 10:38
Lokalizacja: Poznan

Post autor: tomekpoznan » 02 lut 2013, 11:22

Najlepiej jak ktoś ci pokręci kierownicą a ty zlokalizujesz skrzypienie

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 09 lut 2013, 12:22

u mnie wyszło,ze mam pękniętą osłone drążka i skrzypienie ewidentnie idzie po drążku/maglownicy. czy wymienic osłone i wczesniej wyczyscic i nasmarowac drązek czy juz mogło syf zaciągnąć do maglownicy i nie ma juz ratunku? jezeli czyscic to jakims delikatnym papierkiem czy tylko np szmatką z benzyną?

mateuszsta20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2007, 22:19
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa/Utrecht

Post autor: mateuszsta20 » 10 lut 2013, 09:30

Kowal_80 pisze:u mnie wyszło,ze mam pękniętą osłone drążka i skrzypienie ewidentnie idzie po drążku/maglownicy. czy wymienic osłone i wczesniej wyczyscic i nasmarowac drązek czy juz mogło syf zaciągnąć do maglownicy i nie ma juz ratunku? jezeli czyscic to jakims delikatnym papierkiem czy tylko np szmatką z benzyną?
Napewno wymiana oslony bedzie tanszym rozwiazaniem. Wymien, wyczysc i zobaczysz czy dalej bedzie cos sie dzialo. Wiem ze z jednej strony jest slaby dostep do oslony drazka, tylko nie pamietam z ktorej strony :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga