Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]Wymiana licznika 97r

Elektryka
adi_si
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 07 cze 2008, 21:01
Lokalizacja: Norge Łomża

Post autor: adi_si » 26 sie 2008, 20:46

Lukas sprawa zanizania obrotow jest spowodowana kodowaniem licznika, pewnie nie zmieniles kodowania ktore jest ustawione na silnik V6 a ty masz R4 . zmien kodowanie i problem zanizania zniknie
zapomnialem zapytac ktory rok twojej Audi?

Lucas286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:17
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Lucas286 » 27 sie 2008, 21:35

adi_si pisze:Lukas sprawa zanizania obrotow jest spowodowana kodowaniem licznika
A wiesz może jak to zmienić ??
adi_si pisze:zapomnialem zapytac ktory rok twojej Audi?
97

Ze względu na zainteresowanie odczytem PINu z licznika zamieszczam program którego ja użyłem. Czytałem że nie ze wszystkimi licznikami on działa ale akurat z moim zadziałało. Program działa oczywiście ze zwykłym fejsem a nie z żadnym cudem techniki.

Pzdr.

PS. Program podzieliłem na 2 pliki bo nie chciało dodać jednego. Podobno max rozmiar pliku to 256kB.



Rzeczywiście przekodowanie licznika pomogło. Teraz moje obroty znowu na właściwym poziomie :mrgreen: Dzięki adi-si.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zsuger
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:43
Lokalizacja: Kłoda

zmiana obrotów

Post autor: zsuger » 14 wrz 2008, 21:34

Lucas286 pisze:Witam,

Właśnie skończyłem wymieniać cały licznik ze względu na kiepsko świecący FIS, zdobyłem inny z pięknie świecącym :) . Odczyt PINu z nowego licznika, adaptacja kluczy, ustawienie przebiegu jak w starym, wszystko działa poprawnie ale zauważyłem że obrotomierz zaniża mi wskazania. Teraz na biegu jałowym pokazuje mi 500obr/min, no i jak jadę to też widać że zaniża. Pozostałe wskaźniki pokazują poprawnie. W zasadzie mój stary licznik miał oznaczenie 4B0 919 880 A, a ten który podłączyłem ma 4B0 919 880 AX. Czy to może mieć jakieś znaczenie, czy też potrzebna jest jakaś dodatkowa adaptacja. Jeśli tak to gdzie znaleźć jakieś wskazówki ? Oczywiście oba liczniki to wersja benzynowa.

Pozdrawiam

witam zmiana w liczniku obrotów jest prosta jak jest licznik od disla to mozna go zrobic na bezyne lub odwrotnie . trzeba zmienic kodowanie 2 to benzyna a 0 to disel
Jack

Lucas286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:17
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Lucas286 » 15 wrz 2008, 19:31

Już doszedłem, oczywiście kodowanie pomogło i jest teraz ok, ale dzięki za odpowiedź.

Pzdr.

zsuger
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2008, 15:43
Lokalizacja: Kłoda

Post autor: zsuger » 17 wrz 2008, 14:33

Lucas286 pisze:O właśnie czyli istnieje coś takiego jak adaptacja obrotów silnika. Nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na ten temat więc proszę o wklejenie owej instrukcji. Jeśli chodzi o licznik to różni się jedną literką w symbolu jak napisałem wyżej. Pochodzi z tego samego rocznika co mój czyli '97, oczywiście benzyna jak u mnie. Nie wiem jedynie z jaką pojemnością silnika pracował wcześniej.

Jeśli chodzi o immo to sprawa w moim przypadku była prosta. Nie miałem PINu do nowego licznika ale udało się go odczytać programem jak napisałem wyżej. No a mając PIN po prostu VAG-COMem zrobiłem adaptacje moich kluczyków i wszystko działa jak należy. Jak Ktoś ma z tym problem mogę pomóc.

Pozdrawiam
witam. mam problem z licznikiem z 2000 roku anglik po podłaczeniu do instalacji nie moge sie połaczyc z licznikiem to dlatego ze oryginalny był z 97 roku . oczywiscie pełny fis tak jak w tym angliku. czym to moze byc spowodowane ze instalacja ma srodkowy wtyk na 20 pinów a ten w zegarach z 2000 roku ma na 32 piny moze jakies schematy rozmieszczenia pinów w tych wtykach ktos posiada moze ktos moze cos doradzic. pozdrawiam
Jack

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 13 wrz 2010, 18:03

Koledzy czym sie rózni licznik przedliftowy od poliftowego (oprócz ramek srebrnych i cyfrowego zegarka)??
Przedliftem był zegarek analogowy bez ramek, po lifcie zegarek cyfrowy i ramki.
Ja mam C5 z 2000r z zegarkiem cyfrowym bez ramek - czy podejdzie licznik polifcie ??
Z tego co sie dowiedziałam od mechaników co robili przekładke mi z angola to wychodzi ze to jest wersja przejsciowa - pedały poliftowe, silnik wycieraczek po lifcie, a zderzaki i lampy przedliftowe


no i dowiedizałem sie:D
Dla tych co jeszcze nie wiedzą: licznik przed liftem ma 3 duże wtyczki a po lifcie 2 duze i jedna mała:)
No i oczywiscie zegarek cyfrowy oraz białe podświetlenie
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 07:12 przez vipkwiecien, łącznie zmieniany 1 raz.
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

Forest8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2010, 03:42
Lokalizacja: Bognor Regis

Post autor: Forest8 » 15 lis 2010, 22:54

Witam-czyli co panowie nie jestem pewny ale pamiec z immo to taki maly uklad scalony z osmioma nuzkami? a co by bylo gdyby taka pamiec przelutowac ze starego na nowy licznik? chyba powinno dzialac-co wy o tym myslicie

dramburg
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 07 sie 2010, 13:20
Lokalizacja: Strasbourg

Post autor: dramburg » 28 gru 2012, 22:39

Witam. Mimo tego ze post 2letni spróbuję, może ktoś pomoże. Jesli chodzi o wymianę licznika kodowanie nie mam z tym problemu. Może tylko przydało by się dowiedzieć jak wyciąg pin z licznika, ale to na później. Pytanie jakie mam do was to: mam aktualnie licznik z białym oswietleniem i zegarkiem numerycznym. Numer ref to 4b0920932. Z roku 2000. Pytanie czy moge wsadzić licznik po lifcie 2001-03. Nr ref 4b0920933. Z tego co widzialem jest tam juz check engine - kontrolka. W moim nie ma. Pytam bo jak narazie mam wiekszy dostęp do tych liczników po lifcie. Z gory dziekuje za info.

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 29 gru 2012, 08:00

Pasuje. 2000r i pierwsza polowa 2001 ma srodek po lifcie tj licznik na listwie can z bialym podswietleniem listwy ozdoble niby carbon lub aluminium i niektore wersje mialy chromy w zegarach
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

Awatar użytkownika
Jigitt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 03 wrz 2011, 15:37
Imię: Tomi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Jigitt » 30 gru 2012, 21:34

Ja mam u siebie licznik 1/2 fis Jeagera o nr 4B0 920 900 K, tylko ze ma z tylu tylko dwie duze kostki, niebieska i zielona, no i taka malutka jeszcze... Czy moge wsadzic licznik poliftowy?? Jakiego szukac oprocz tego ze musi byc od benzyniaka?? Dodam ze moj jeet juz z.cyfrowym zegarkiem i bialym podswietleniem...
Mówisz QUATTRO...
Myślisz AUDI...

Było: 80-B2, 100-C3, 100-C3, 100-C4, C5, C5FL, C6,

jest znów C5FL :D

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 31 gru 2012, 08:39

sprawdz czy predkosci na tarczkach bedziesz miał identyczne. Bo jedne gdy wskazowka predkosci stoi w pionie pokazuja 100km/h a inne 125km/h. Benzyna czy disel to kwestia programowania i przełozenia tarczki chociaz wiadomo ze lepiej od beznyzny to wtedy bedziesz miec minej kombinowania. Jak masz licznik z bialym podswietleniem i cyfrowym zegarkiem to takiego samego musisz szukac. Czy 1/2 FIS czy cały to oba beda chodzic. PRzede wszystkim takei same wtyczki musza byc bo ty masz licznik z CAN. Kolejna sprawa to PIN licznika - musisz go znac aby potem uruchomic samochod. W liczniku jest immo.
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

Awatar użytkownika
Jigitt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 362
Rejestracja: 03 wrz 2011, 15:37
Imię: Tomi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Jigitt » 31 gru 2012, 15:16

vipkwiecien pisze:Czy 1/2 FIS czy cały to oba beda chodzic. PRzede wszystkim takei same wtyczki musza byc bo ty masz licznik z CAN. Kolejna sprawa to PIN licznika - musisz go znac aby potem uruchomic samochod. W liczniku jest immo.
A czytałem gdzieś jeszcze o jakiś podmianach niektórych pinów w kostkach, czy ja też tu musiałbym coś przepinać?? Czy będzie Plug&Play??
Mówisz QUATTRO...
Myślisz AUDI...

Było: 80-B2, 100-C3, 100-C3, 100-C4, C5, C5FL, C6,

jest znów C5FL :D

Awatar użytkownika
vipkwiecien
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 260
Rejestracja: 22 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: radom

Post autor: vipkwiecien » 31 gru 2012, 18:18

O tym siee nie wypowiem
prędkość była dobra tylko zakręt za ciasny

Awatar użytkownika
zarzyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 886
Rejestracja: 04 mar 2012, 11:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: zarzyk » 02 sty 2013, 16:29

mam pytanko nie chce zakładać nowego tematu bo to tylko moja ciekaość.
pytanie dotyczy licznika/zegarów. Od czego jest taka mała kontrolka wenttylator z takimi falami nad nim na zegarach z fisem tam gdzie godzina to po prawej stronie jak vagiem pokazuje wszystkie ikonki jakie sa to wtedy go widze.
Nie bój się eksperymentów. Amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Tytanic-a

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 02 sty 2013, 17:10

zarzyk, samoczynne ustawianie godziny, radiowo <okok> To jest symbol tak jakby masztu antenowego i fal radiowych <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga