Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] stukanie......

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
young81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:24
Lokalizacja: Gdańsk

[ A6 C5] stukanie......

Post autor: young81 » 30 lis 2012, 06:20

Witam

Mam następujący problem. Wczoraj jak wracałem z pracy przy niewielkiej prędkości przy hamowaniu włączył mi się ABS (wjechałem w jakąś kałużę lub dziurę nic nadzwyczajnego). Problem pojawił się chwilę później, mianowicie jak jadę z okolic przednich kół wydobywa się pukanie i nasila wraz ze wzrostem prędkości. Jak ruszam pojawia się nie zawsze lekkie puknięcie odczuwalne na pedale gazu. Pukanie trochę ustaje jak lekko skręcę koła lub jak przyhamowuje.......miał ktoś podobny problem??? Co to może być?

robertukf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 31 lip 2009, 14:54
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: robertukf » 30 lis 2012, 10:58

przeguby sprawdź

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 30 lis 2012, 14:25

sprawdz tez czy kola sa dokrecone :) mialem ostatnio cos podobnego w 306 zmienialem sprzeglo wszystko poskrecane a stuka jak przeglub wewnetrzny. no nic sprawdzam i juz nie mam sily. ale przypomnialem sobie ze z jednej strony minimalnie popuscilem sruby 2 i to byl caly problem, po dokreceniu wszystko jest gra bez stuków :)

young81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: young81 » 30 lis 2012, 17:09

lgorek pisze:sprawdz tez czy kola sa dokrecone :) mialem ostatnio cos podobnego w 306 zmienialem sprzeglo wszystko poskrecane a stuka jak przeglub wewnetrzny. no nic sprawdzam i juz nie mam sily. ale przypomnialem sobie ze z jednej strony minimalnie popuscilem sruby 2 i to byl caly problem, po dokreceniu wszystko jest gra bez stuków :)
dziękuję kolego <radocha> strzał w 10 <brawo> ....poluzowało się koło, 2 z 5 śrub zdążyłem już zgubić, jeszcze trochę i doszło by do tragedii.....dokręciłem kupiłem śruby i już nic nie puka stuka ufffff....

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 07 gru 2012, 20:32

zawsze, zawsze, zawsze !!!! sprawdzam czy koła są dokręcone po jakimkolwiek zabiegu, obojętne czy odbieram samochód po zmianie kół czy od mechanika. Po prostu dojeżdżam do domu i sprawdzam. Kiedyś żona odebrała hondę od mechanika, coś stukało w kole, pojechała raz jeszcze i okazało się że koło było nie dokręcone i jedna śruba już zgubiona. Ponoć pracownik nie dokręcił, a szef jak zobaczył co się stało to uciekł :)
Samochodami różnymi jeżdżę już 17 lat i bardzo często po wymianie kół na zimę lub lato poprawiam po wulkanizatorze. Nie to że koła są zupełnie niedokręcone ale np. jedna lub dwie śruby w którymś kole można jeszcze dokręcić nie używając dużej siły. Także polecam zawsze sprawdzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga