Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] co ile lat wymieniać płyn chłodzący ?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

[ A6 C5] co ile lat wymieniać płyn chłodzący ?

Post autor: sneer » 07 wrz 2012, 21:25

co ile lat powinno wymienić się płyn w układzie chłodzenia ? (w moim przypadku febi różowy)

pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 07 wrz 2012, 21:36

sneer, tak zdroworozsądkowo to myślę, że co dwa lata <okok>

Awatar użytkownika
kolo98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:08
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: kolo98 » 08 wrz 2012, 09:55

dokładnie co dwa lata powinno wymieniać się płyn, a co najciekawsze co 2 lata także zalecana jest wymiana płynu hamulcowego, a nie spotkałem jeszcze mechanika co by to potwierdził, wg nich hamulcowego sie nie wymienia hehe

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 08 wrz 2012, 17:01

bo mechanik woli wymienić chłodnice zamiast płynu ;)

Awatar użytkownika
kolo98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:08
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: kolo98 » 08 wrz 2012, 17:34

a to to tak <uoee> ale spytaj go o hamulcowy ciekawe co powie? "panie tego się nie wymienia, on się nie starzeje" hehe czyli jak go wypije to będę nieśmiertelny <rotfl2>

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 08 wrz 2012, 19:52

wiesz, z mechanikami trzeba ostrożnie, jak go za bardzo naciskasz to zrobi jak chcesz ale i tak pojawisz się u niego niebawem z inną usterką :) , jak się nic nie odzywasz to wychodzisz na dyletanta i mechanik to wykorzysta. Myślę że z tego powodu, a tak na prawdę z powodu nieznajomości mechaniki, wiele osób kupuje tańsze, mniejsze, ale nowe auta. Dla świętego spokoju. Dobrze że jest internet, to forum i o wiele rzeczy można podpytać .......

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 09 wrz 2012, 07:57

Z tego co mi zawsze tłumaczono i czytałem w wielu źródłach, płyn hamulcowy nie koniecznie co dwa lata,
ale koniecznie po sprawdzeniu temperatury wrzenia. Jest przyrząd, którym to się mierzy i jeśli wynikiem jest
zbyt wysoka temperatura, należy płyn wymienić i tyle. Wg mnie bardzo słuszna teoria.
To samo może tyczyć się chłodzenia. Jest przyrząd mierzący punkt zamarzania, czyli własności płynu,
więc jeśli nie ma takiej konieczności, mając dobry płyn, nie jakiś badziew zmieszany z wodą, jak
wynik jest dobry, po co robić na wyrost? Po co robić na wyrost, sprawdzić przed sezonem i tyle.

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 09 wrz 2012, 11:25

Shrek, dziwne masz teorie. Płyn chłodzący wymienia się nie tylko pod względem krzepliwości, ale też dlatego że z czasem traci swoje właściwości antykorozyjne. Wg. Ciebie płynu można nie wymieniać latami jeśli tylko ma odpowiednio niską temp. krzepnięcia. Poza tym płyn febi G12, który się rozrzedza, nie nazwałbym badziewiem zmieszanym z wodą, chyba że chodzi Ci o wodę z kranu :)

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 09 wrz 2012, 11:42

Pierwszy z brzegu przykład z Wujka Google na temat płynu hamulcowego.
Co do płynu chłodniczego są różne teorie, myślę, że max 4 lata lub 60 tys. km i wymiana jest rozsądnym okresem.
To samo źródło o płynie do chłodnic.
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 09 wrz 2012, 21:42

Sneer, ja tylko napisałem co słyszę wkoło i czytałem w kilku źródłach. Nie mam fachowej wiedzy,
dla tego czysto teoretycznie przekazałem to, co mi mówili &#8222;mechanicy&#8220; wielokrotnie, jak widać warto
o tym mówić szerzej, bo taka dyskusja rozjaśnia nam horyzont i poszerza zakres wiedzy :)
Może faktycznie nie potrzebnie zająłem stanowisko, średnio to wyszło, więc cofam.

W kwestii &#8222;badziewia&#8220;, o którym wspomniałem, to osobiście widziałem, jak mieszali w warsztacie,
z którego już nie korzystam na szczęście, koncentrat jakiegoś płynu no-name z wodą z kranu, na prawdę,
nawet dla mnie to było przegięcie, a laik kompletny jestem.

Awatar użytkownika
sneer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 28 cze 2010, 08:40
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: sneer » 10 wrz 2012, 07:53

Shrek, tak to jest jak popyt przewyższa podaż, mechaników jest mało, są do nich kolejki i prawie każdy się prosi żeby im dobrze zrobić. Taki mechanik po kilku latach jest po prostu "zepsuty". Wie że może kantować bezkarni i tak robi. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich ale myślę ze przeważającej większości.
Ja zawsze kupuje koncentrat z wodą demineralizowaną i razem to zawożę do mechanika więc jest szansa że wymieni dobrze :) Ale rzeczywiście może lepiej jest kupować gotowy płyn, wtedy mniejsze ryzyko że doleją wody z kranu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga