Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] bicie tarcz po wymianie - 2 komplet i dalej to samo

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 15 cze 2012, 12:15

czarnycp pisze:Może mieć wpływ stary lub nieodpowiedni płyn wspomagania lub hamulcowy?
Na bicie kierownicy ? Nie bardzo <mysli>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 15 cze 2012, 13:10

Przyjmuje się taką zasadę:

Bije na kierownicy? > szukaj problemu z przodu
Bije pedał? > szukaj z tyłu

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 15 cze 2012, 13:16

Blade05 pisze:Przyjmuje się taką zasadę:

Bije na kierownicy? > szukaj problemu z przodu
Bije pedał? > szukaj z tyłu
Z tego co podałes wynika, że jak będą krzywe tarcze przednie to nie będzie bicia pedału <szok> Myslę, że nie przemyslałeś sprawy <okok> <luzik>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 15 cze 2012, 13:17

RomanS pisze:
Blade05 pisze:Przyjmuje się taką zasadę:

Bije na kierownicy? > szukaj problemu z przodu
Bije pedał? > szukaj z tyłu
Z tego co podałes wynika, że jak będą krzywe tarcze przednie to nie będzie bicia pedału <szok> Myslę, że nie przemyslałeś sprawy <okok> <luzik>
Będzie ale o wiele lepiej i szybciej wyczujesz bicie kierownicy..... Na prawdę wystarczy pomyśleć... ;p <luzik>

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 15 cze 2012, 18:03

czarnycp napisał:
Może mieć wpływ stary lub nieodpowiedni płyn wspomagania lub hamulcowy?


Na bicie kierownicy ? Nie bardzo <mysli>
Tak myślałem ale od czegoś trzeba zacząć a płyny są najtaĂąsze :) kolega wojtass w innym temacie pisał "postanowiłem wymienić i kupic orginalny płyn po czym przestało mi piskać :-D więc przyczyną był płyn febi". A ja właśnie śmigam na febi i pomyślałem że jeśli mi też piszczy to nie działa właściwie i w maglu może być zbyt duży itp.

Więc Koledzy co jaki czas należy zmieniać łożysk, przypomnę że nie huczą, da się je jakoś sprawdzić czy tylko inwestycja w nowe rozwiąże zagadkę :| drżąca kierownica mnie dobija....

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 16 cze 2012, 20:29

Blade05 pisze:Będzie ale o wiele lepiej i szybciej wyczujesz bicie kierownicy..... Na prawdę wystarczy pomyśleć...
Blade05, to nie znaczy, ze ja nie mysle, tylko zobacz jak Ty to napisałeś (juz Ci nie będe tego pisał, że wystarczy... :) ) Przy krzywych tarczach przednich bicie pedału będzie ostre i jednoznaczne. Przy każdym hamowaniu, juz przy małej prędkości.
Bicie kierownicy wystapi dopiero przy większej prędkości, ponadto ten objaw może byc spowodowany równie prawdopodobnie przez krzywe felgi lub opony <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 18 cze 2012, 09:16

Ja mam jeszcze takie odczucie że jeżeli pedał hamulca drży przy prędkości 80-120 lub trochkę w innych przedziałach...oczywiście podczas hamowania...;)
to problem leży w kołach
natomiast jak drżenie jest wyczuwalne przy niskich prędkościach jak również wysokich to problem leży raczej w tarczach...

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 07 lip 2012, 16:23

Już wygrałem trudną bitwę z bijącymi tarczami. <radocha> Okazało się, że toczenie ich to nie taka prosta sprawa. Przed toczeniem tarcze miały 0,15mm bicia a kierownica drgała mocno przy hamowaniu od 100 do 80km/h. Po pierwszym przetoczeniu zostało jeszcze 0,06mm bicia i kierownica drgała trochę mniej, przy hamowaniu od 70 do 50 km/h. Po ostatnim przetoczeniu pozostało już tylko 0.02mm bicia i kierownica przestała drżeć (podczas obróbki tarcza została dociśnięta do splanowanego krążka średnicy piasty ). W obu przypadkach oprócz bicia podczas hamowania kierownica biła też przy normalnej jeździe z prędkością 110km/h, czyli przez krzywe tarcze bicie kierownicy występuje nie tylko przy hamowaniu. <szok> Historia opowiada o oryginalnych tarczach z aso za 800zł, czyli biją nie tylko chiĂąskie zamienniki :) w miedzy czasie kupiłem też tarcze trw i ate które również biły po niewielkim przebiegu i musiałem reklamować... <wnerw>

aw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 07 lis 2010, 17:26
Lokalizacja: Iława

Post autor: aw » 11 lip 2012, 00:13

Dorzucę swoje trzy słowa...

Otóż... Kupiłem auto, drżał lekko pedał hamulca. Wymieniłem tarcze z przodu, bo były dość zużyte. Tylne wyglądały ok, więc zostawiłem. Tarcze Ate, klocki też. 1,5 tys. km i byłem w punkcie wyjścia. Pojeździłem chwilę, w koĂącu doszedłem do wniosku, że wywalam komplet - czyli 4 tarcze + klocki. Tym razem z przodu trw, z tyłu bosch. 1,5 tys. km i k... znowu byłem w punkcie wyjścia. W między czasie śledziłem ten wątek... W koĂącu 2 tyg. temu "ostateczna rozgrywka". 4 łożyska, 4 tarcze + klocki. 1,5 tys. zrobione i spokój... :)

Tym razem kupiłem tarcze polskiego producenta, o którym już w tym wątku wspominałem. Przednie nawiercane.

ÂŁożyska nie huczały przed wymianą - to był mój strzał w ciemno, zasugerowałem się tym wątkiem, wszystko wskazuje na to, że słusznie.

Co do piast... Po założeniu nowego kompletu mechanik sprawdził czujnikiem - wszystko w normie i daleko było do przekroczenia tej normy. Na starym komplecie na 3 kołach było grube przekroczenie, tylko tylne prawe było w normie.

Moim skromnym zdaniem wiele się mówi o piastach, ale chyba w przypadku C6 żeby je skrzywić - musiała by być spora przygoda.

Zobaczymy co będzie dalej, ale najprawdopodobniej potwierdza się teza przedmówców - to łożyska są winowajcą, choć wcale ich nie słychać.

Pozdr.
A.

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 11 lip 2012, 17:51

Po jakim przebiegu ta C6 kolego bo widzę, że rocznik ten sam i tym sposobem może uda nam się odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie co jaki czas należy zmieniać łożyska... Też już tak myślałem, że gdybym wymienił łożyska to może nie byłoby tych przygód z tarczami <mysli> Zobaczymy co będzie dalej, napisze gdyby znów biły :)

aw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 07 lis 2010, 17:26
Lokalizacja: Iława

Post autor: aw » 11 lip 2012, 19:27

Bicie tarcz, a więc jak podejrzewam koniec łożysk, zaczęło się przy 200 tys. (no chyba, że Niemiec szafę cofnął).

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 16 lip 2012, 15:25

To podobnie jak już wcześniej było napisane. Czyli należałoby wymienić miedzy 180 - 200 tys, zapytam jeszcze w aso a przy następny przeglądzie powiem żeby sprawdzili łożyska.

SJake
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 17 lip 2012, 13:54
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: SJake » 17 lip 2012, 14:08

vonito pisze:Ja mam jeszcze takie odczucie że jeżeli pedał hamulca drży przy prędkości 80-120
Polecam sprawdzić przeguby.

Awatar użytkownika
czarnycp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 19 kwie 2010, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czarnycp » 04 sie 2012, 21:04

W aso mówią, że na łożyska nie ma reguły na naszych drogach ale średnia wytrzymałość to od 300 do 350 tys (jeżeli auto bezwypadkowe) i jedyny niegroźny objaw zużycia to buczenie... W sumie tak do końca to im nie ufam ale coś tam chyba się znają i rozmawiałem z mechanikiem a nie pracownikiem biurowym :)

Awatar użytkownika
krawcraf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 184
Rejestracja: 16 lis 2011, 19:20
Imię: Krawiec
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krawcraf » 06 sie 2012, 14:44

Cos nie chce mi sie wierzyc w te 300k km. Ja jak pisalem przerabialem ten motyw w kilku samochodach z grupy vag. Zawsze padało pierwsze prawy przod przy ok 175-185 k km. W A6 ok 178k km. Potem lewy przod i dalej tyl prawy i pozniej tyl lewy. Wszystkie moje samochody sa z autentycznym udokumentowanym przebiegiem i historia bo kupowane od bliskich znajomych. Ostatnie lozysko w zony golfie mk5 2.0 tdi padło przy ok 215k km. To byl wlasnie lewy tyl. Jak dotad w a6 wymienilem prawy przod 178k km. Oraz lewy przod przy ok 200k km. Tyl jak narazie zostal w serii. Ale u mnie ostatnio tez pojawilo sie drganie w kierownicy i na pedale. Pojawia sie po kilku przychamowaniach autostradowych z ok 200km/h do 130km/h. Pierwsze hamowanie ok, drugie juz gorzej a po 4 to wyrywa kierownice z rak. Mam drugi komplet tarcz na przod (sprawdzony i pomierzony bez bicia) wiec pewnie przelozymy zeby zobaczyc jak jest. Ostatnio zmienilem tez tyl tarcze + klocki na trw. W przeciwienstwie do przednich docieraly sie dosc dlugo bo z 300km. Jak wymiana przodu nie pomoze to poleca lozyska tyl a dalej tarcze tyl + klocki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga