Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] ÂŚwiatła dzienne

Elektryka
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 26 maja 2012, 11:01

ja w swoich bixenonach zastosowalem przekaźnik polprzewodnikowy calosc opisane co i jak w temacie o bixenonie w moim podpisie.

matelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 665
Rejestracja: 22 cze 2010, 00:13
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Post autor: matelek » 26 maja 2012, 17:59

EagleOne pisze:
rysiekj pisze:Ja mam moduł wstawiony bez diody, ale mam ksenony mijania a długie na H7. Efekt jest taki, że na dziennych świeci mi na 30% lampka kontrolna z długich i muszę pamiętać aby przełącznika z długich nie zostawić w położeniu długie, bo błyskają mi ksenony, co może się zakoĂączyć zgonem przetwornicy.

Ale lampka jest nawet cool bo wiem, że dzienne wzeszły.
Trzeba zalozyc w Twoim wypadku 2 diodki na przewody od świateł drogowych żeby napiecie nie cofało sie na światła mijania, xenony. Przetwornica nie padnie, ale moga sie tranzystory spalic.

http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&sea ... rameters=1

Po prostu A6 wczesniejsze nie miały przekaźników na światła drogowe i stąd taki efekt. Od diody nie bedzie pozaru...
potwierdzam te slowa :)

Przy okazjii EagleOne, dzieki za wieczorna pomoc oraz cierpliwosc w montowaniu modulu - wszystko chodzi idealnie :)

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 26 maja 2012, 18:13

lgorek pisze:ja w swoich bixenonach zastosowalem przekaźnik polprzewodnikowy calosc opisane co i jak w temacie o bixenonie w moim podpisie.
Zarąbiście wykoncypowałeś to z postojówkami.
ÂŻe też na to nie wpadłem <zalamka> nie musiałbym prowadzić dodatkowego kabla do lampy.
Ja odseparowałem przesłonę na zwykłym małym przekaźniku montażowym - działa rok bez problemów i nic się niepotrzebnie nie grzeje.

EagleOne
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Prośba

Post autor: EagleOne » 27 maja 2012, 23:44

Mam prośbę, jeżeli ktoś kiedyś zakupi od nas jeszcze moduł, proszę aby normalnie zamontował go pod maską.
Obok bezpieczników jest dość elegancko, ale jak ktoś dobrze nie zna schematu elektrycznego swojego auta to może po prostu się zagmatwać. Głównie chodzi o to że kiedy manetkę od drogowych przez przypadek przy pracy modułu popchnie się do tyłu tak jakby załączyć drogowe na stałe to wtedy moduł może po prostu się przeciążyć, dlatego sugerujemy założenie diodek by napięcie nie wracało się na światła mijania w takiej sytuacji. Pod maską elegancko widać które przewody idą na drogowe i jak założyć diodę prostowniczą w prosty sposób.

Proszę o to ponieważ obok bezpieczników nawet jeśli zamontuje się diodę to musi ktoś na 100% wiedzieć że w tym miejscu i na tym przewodzie będzie prawidłowo bo tam tak idealnie nie widać czy ten przewód idzie z reflektora, czy do reflektora czy jeszcze gdzieś.

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 28 maja 2012, 07:16

Ja z montażu bez diod jestem bardzo zadowolony. Widzę na lampce czy od długich czy dzienne weszły. A na zasilaniu modułu dałem bezpiecznik, dwa razy mi go wybiło jak zona zapomniała odciągnąć manetkę po zmianie kierunkowskazu.

Jak się człowiek przyzwyczai nie ma problemu.
pozdrowionka Rysiek

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Re: Prośba

Post autor: lgorek » 28 maja 2012, 15:24

EagleOne pisze:Mam prośbę, jeżeli ktoś kiedyś zakupi od nas jeszcze moduł, proszę aby normalnie zamontował go pod maską.
Obok bezpieczników jest dość elegancko, ale jak ktoś dobrze nie zna schematu elektrycznego swojego auta to może po prostu się zagmatwać. Głównie chodzi o to że kiedy manetkę od drogowych przez przypadek przy pracy modułu popchnie się do tyłu tak jakby załączyć drogowe na stałe to wtedy moduł może po prostu się przeciążyć, dlatego sugerujemy założenie diodek by napięcie nie wracało się na światła mijania w takiej sytuacji. Pod maską elegancko widać które przewody idą na drogowe i jak założyć diodę prostowniczą w prosty sposób.

Proszę o to ponieważ obok bezpieczników nawet jeśli zamontuje się diodę to musi ktoś na 100% wiedzieć że w tym miejscu i na tym przewodzie będzie prawidłowo bo tam tak idealnie nie widać czy ten przewód idzie z reflektora, czy do reflektora czy jeszcze gdzieś.
Witam
Mam moduł Proeltec wszystko działało dobrze jak przez przypadek machneło się ręką i manetka poszła do przodu. Spaliło to bezpieczenik a moduł po wymianie bezpiecznika też nie chciał działać jak należy. Po kontakcie z serwisem okazało się że w pudełku nie było diod zabezpieczających dlatego odesłałęm i czekam na niego bo jest to bardzo duża wygoda. Dobrze jakby było gdzieś opisane jak podłączyć poszczególne modele samochodów.

Moduł Proeltec DRL pierwsza klasa :)

EagleOne
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Czesc

Post autor: EagleOne » 28 maja 2012, 18:21

Niestety problem z diodkami (tj. brakiem przekaznikow na drogowe - cofaniem sie napiecia na mijania) wystepuje jedynie w passacie i A6 :(

Ale od dziś mamy nowy model modułu z czujnikiem temperatury. Nie dopusci do przeciazenia modułu. :)

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czesc

Post autor: lgorek » 28 maja 2012, 19:34

EagleOne pisze:Niestety problem z diodkami (tj. brakiem przekaznikow na drogowe - cofaniem sie napiecia na mijania) wystepuje jedynie w passacie i A6 :(

Ale od dziś mamy nowy model modułu z czujnikiem temperatury. Nie dopusci do przeciazenia modułu. :)
Czy możliwe jest iż dostanę już wersję z czujnikiem temperatury czy mod-101 tylko naprawiony ?

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 29 maja 2012, 01:04

rysiekj pisze: Jak się człowiek przyzwyczai nie ma problemu.
Hej, no ale nie moze tak być, ze dajesz sygnał świetlny (mrugasz długimi) albo haczysz ręką manetkę i leci dym.
Ogarnij to jakoś porządnie, bo to nie jest bezpieczne. <okok>

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: rysiekj » 29 maja 2012, 07:14

mwx pisze:
rysiekj pisze: Jak się człowiek przyzwyczai nie ma problemu.
Hej, no ale nie moze tak być, ze dajesz sygnał świetlny (mrugasz długimi) albo haczysz ręką manetkę i leci dym.
Ogarnij to jakoś porządnie, bo to nie jest bezpieczne. <okok>

Nie wiem jaki moduł masz, ja jakiś za 40 zł z ogłoszenia. U mnie trzeba zostawic manetkę na dobre 15 minut zeby poleciał bezpiecznik, więc z mrugnięciem światłami nie ma absolutnie problemu.
ÂŻona mi dwa razy wypaliła bezpiecznik, bo czasami jak używa kierunkowskazu to pchnie manetkę i zostawi. Ale wymieniłem bezpiecznik i dalej to działa bez problemów.
pozdrowionka Rysiek

EagleOne
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 01 kwie 2011, 00:59
Lokalizacja: Katowice

:)

Post autor: EagleOne » 31 maja 2012, 11:42

Po pierwsze moduły za 40zł nie mają bezpieczników.
Po drugie nie wszystkie modele A6 nie miały przekaźników na drogowe.
Po trzecie w moduł za 40 zł nikt nie wkłada tranzystorów mogących uciągnąć 4 żarówki bo takie tranzystory dwa przekroczyłyby 40zł i to grubo, więc 15 min.... to czas nierealny.
Po czwarte przełączniki za ok 40zł po prostu łączą najczesciej żarówki w szereg i nie ma możliwości w ten sposób przegrzania czegokolwiek i ..... jeżeli ktoś ma Bi-xenon.... 15 ok, ale na mrugającej przetwornicy. Bo gdyby zamiast xenonu były normalne żarówki... to 1 min. MAx

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Re: :)

Post autor: rysiekj » 31 maja 2012, 13:52

EagleOne pisze:Po pierwsze moduły za 40zł nie mają bezpieczników.
Bezpiecznik sam dołożyłem, a użytkuję moduł od listopada. Jak znajdę link, gdzie to kupiłem podeślę. Kosztował dokładnie 40 zeta. Jest bezawaryjny, zrobię Ci zdjęcie płytki, bo mam jeszcze jeden taki.

[ Dodano: 2012-05-31, 14:10 ]
Tu masz:
http://kogiel.za.pl/downloads.php

Z tym , że dodałem bezpiecznik na zasilaniu.
pozdrowionka Rysiek

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 31 maja 2012, 17:27

rysiekj pisze: Nie wiem jaki moduł masz, ja jakiś za 40 zł z ogłoszenia.
Ja mam taki za 20zł, z tego co leżało w szufladzie :P

Rok już śmiga i nie chce się zepsuć.

Awatar użytkownika
rysiekj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 30 kwie 2010, 12:25
Lokalizacja: Racibórz

Re: :)

Post autor: rysiekj » 31 maja 2012, 22:00

EagleOne pisze:Po drugie nie wszystkie modele A6 nie miały przekaźników na drogowe.
Nie wiem co ma przekaźnik do tego ? Ja mam przekaźnik na drogowych a i tak w układzie jaki mam, tzn. ksenony mijania i H7 długie, przy przełączeniu na długie, zasilanie utrzymywane jest na mijania.
pozdrowionka Rysiek

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 24 cze 2012, 09:13

siemka. ostatnio widziałem sporo samochodów z okrągłymi ledami zamiast halogenów i tak się zastanawiam czy samemu nie założyć.

czy jest jakiś user audiczki na forum który może już wdrożył u siebie takie coś ??

a z drugiej strony to się tak zastanawiam jak to jest z przepisami, bo halogenów nie można mieć włączonych jeżeli warunki pogodowe są dobre, a te ledy świecą ciut mocniej niż halogeny i są w ich miejscu.
Robert Ferrari czeka

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga