Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] nie dziala klima [econ]

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 29 kwie 2012, 22:31

wybór ma <lol> , może podjechać i poprosić o odzyzk R(wydruk ) , wymienić G i nabić z powrotem,zabieg kosztuje to ok 50pln

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 02 maja 2012, 17:02

biernik pisze:
tomowalk pisze:Czy to może być tylko brak czynnika w układzie czy może być coś innego.
Najprawdopodobniej brak czynnika, od tego zacznij, to że działało przed zimą nie znaczy, że byłą wystarczająca ilość czynnika w zime troszeczke ubyło i już nei działą :)
byłem w warsztacie podpieli maszynę i gość mowi ciśnienie jest dobre możemy ściągnąć wszystko i nabić lącznie z wymianą oleju ale powiedział że to nie to że przy tym ciśnieni kompresor napewno by się załączyl i że muszę do jakiegoś elektryka jechać i tam szukać przyczyny. niewiem co robić w sumie i tak przydalo by się ten olej wymienić bo 3 lata nic nie robiłem ale i tak nie będzie dzialać. :[

[ Dodano: 2012-05-02, 17:05 ]
R.K.O. pisze:jesli czujnik wys. cisneinia jest trachniety , albo przewody do niego idące też - to nie zawsze wywali błąd a ECON bedzie sie świecił :)
Takie naprowadzenie
No właśnie jak z tymi czujnikami mechanik na szybko podłączył kompa i powiedział że się nie łączy z panelem klimy. z silnikiem się polączył ale dlaczego z klimą nie?

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 02 maja 2012, 21:46

pierwsze co to bezpieczniki. niektóre uniwersalne testery maja problem z komunikacją w przypadku nieprawidłowego montażu nieoryginalnego radia(audio). sprawdż sam kopmpresor na krótko zielona jednopinowa wtyczka osadzona w uchwycie pod czarną osłonką zbiorniczka od wspomagania- podaj plus. jak nie zaskoczy sprzęgiełko to bankowo walniety kabel w miejscu mocowania do przewodu intercoolera pod prawą podłużnicą- zielona jednopinowa wtyczka

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 03 maja 2012, 10:52

Więc brat załatwił mi ten czujnik G65 ale dał ciała i jest on inny i musi iść do wymiany bo nie pasuje. Mam teraz pytanie czy na krótko spinając któreś przewody w tej 3 pinowej wtyczce od czujnika jestem w stanie zasymulować jego działanie, tak żeby sprawdzić czy to czujnik czy może same przewody robią błąd?
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Post autor: szczerba2 » 03 maja 2012, 21:30

tak da sie na wypietym czujniku zwierasz dwa piny

rolandV
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 19 wrz 2010, 16:54
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: rolandV » 05 maja 2012, 09:05

które kolory kabli ?


Kurde jest problem z tym czujnikiem g65 bo jak przychodzi np hella czy innej firmy to mimo dobrego numeru nie jest ten sam czujnik jaki mam w aucie i co więcej tego nowego nie można założyć bo ma dłuższy kołnierz i nie da się go nakręcić na króciec. Miał ktoś taki problem? Poniżej zdjęcie tego niepasującego nowego czujnika.
Obrazek

z w moim wygląda to tak:

Obrazek

Wygląda na to że jak bym uciachał ten kołnierz to by pasowało.
AUDI A6 C5 2003 AVANT 1,9 TDI AWX 131KM@163KM / 296Nm@365Nm/ CHIP by TDI - TUNING.

Awatar użytkownika
zibiaz1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2013, 09:28
Lokalizacja: Dzierżoniów

nie działa klima

Post autor: zibiaz1 » 05 lip 2013, 12:23

Witam. Mam problem z klimatronikiem. Ciśnienie sprawdzone jest OK, brak komunikacji klimy z VAG-iem. Econ mogę włączać i wyłączać. Objawy były takie że po odpaleniu silnika parę razy zapiszczał pasek przez chwilę ale klima działała. 2 razy było tak że w aucie było strasznie gorąco i klima nie zaskoczyła dopiero po jakichś 30 minutach jazdy zaczęła działać. Teraz się już nie włącza aczkolwiek jak na wolnych obrotach obserwuję obrotomierz podczas włączania/wyłączania klimy to wskazówka lekko przysiada tak jakby działało. Mechanik od klimy wysłał mnie do elektronika w celu naprawy.
Co to może być za usterka ? Może jakieś porady ?
Dziękuję.

szczerba2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1099
Rejestracja: 28 sie 2011, 19:34
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW.

Re: nie działa klima

Post autor: szczerba2 » 05 lip 2013, 21:57

zibiaz1 pisze:Witam. Mam problem z klimatronikiem. Ciśnienie sprawdzone jest OK, brak komunikacji klimy z VAG-iem. Econ mogę włączać i wyłączać. Objawy były takie że po odpaleniu silnika parę razy zapiszczał pasek przez chwilę ale klima działała. 2 razy było tak że w aucie było strasznie gorąco i klima nie zaskoczyła dopiero po jakichś 30 minutach jazdy zaczęła działać. Teraz się już nie włącza aczkolwiek jak na wolnych obrotach obserwuję obrotomierz podczas włączania/wyłączania klimy to wskazówka lekko przysiada tak jakby działało. Mechanik od klimy wysłał mnie do elektronika w celu naprawy.
Co to może być za usterka ? Może jakieś porady ?
Dziękuję.



a sama sprężarka lekko chodzi, bo z tego co piszesz instalacja w chwili włączenia na panelu , klimy, powoduje obciążenie , spadek napięcia czego dowodzi skok obrotów silnika
wentylatory sprawne ?
czujnik temp zew. sprawny ?
czujnik temp. wewnętrznej w panelu sprawny ,oczyszczony/przedmuchaj powietrzem krateczke/ ?
czujnik promienia słonecznego sprawny? (kratka nawiewu na szybe czołową )
czujnik jakości powietrza przy filtrze pp sprawny?
czujniki temp płynu chłodniczego dają właściwy odczyt przez ecu klimatronica ? itd..................

Awatar użytkownika
zibiaz1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2013, 09:28
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: zibiaz1 » 05 lip 2013, 22:27

szczerba2 - Chyba byłem u słabego fachowca :( bo niewiele sprawdził. Ograniczył się tylko do podpięcia VAG który nie mógł się połączyć z klimą oraz sprawdził ciśnienie w układzie które to stwierdził że jest wystarczające aby klima się włączyła. Wysłał mnie od razu do elektronika. Wnioskuję że niewiele się rozumie na tym temacie i tylko umie napełnić oraz odgrzybić na co mnie zapraszał jak już sobie poradzę. Czy zna ktoś dobry warsztat w okolicy Dzierżoniowa ?
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2013-07-10, 23:08 ]
Nikogo na forum co by mógł polecić fachowca w okolicy Dzierżoniowa ? :(

Awatar użytkownika
WARLOCK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: UNIEJÓW

Post autor: WARLOCK » 04 sie 2013, 20:37

Witam ponownie :)

Problem o którym wczeniej pisałem został rozwiazany...
Mimo że mój mechanik zapewniał mnie o uszkodzonym klimatroniku i koniecznoci jego wymiany, mimo że w komputerze wywalało zwarcie masy czujnika cisnienia nie dalem za wygraną i podjechałem do salonu AUDI. Unich też wywaliło ten sam błąd, wymienili czujnik (280zł-nowy oryginał) i klima smiga!

Pozdrawiam.
Wiele serc.. Jedno bicie.. Tylko AUDI ponad życie!!!

mattijahu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 03 mar 2013, 19:06
Lokalizacja: Piaseczno / Radzyń Podlaski

Post autor: mattijahu » 05 sie 2013, 00:53

ahh...tylko wam pozazdroscic dzialajacej klimy...u mnie temat z klima rozpoczal sie dawno i trwa do dzis..a zaczelo sie od...jak to zwykle bywa od zakupu autka. W marcu.econ swieci i nie da sie go wylaczyc...pojechalem do fachowca od klimy, pomyslalem sobie ze brak czynnika. Facet widac ze ogarniety od razu powiedzial ze to problem elektryczny...mowi jedz do elektryka. Pojechalem no i sie zaczelo...
Na poczatek brak polaczenia klimy z komputerem - wymieniony panel - polaczenie jest econ sie wylacza i wlacza. Pozniej temat czujnika cisnienia klimatyzacji. Nigdzie nie moglem dostac nowki na 3 piny w koncu w czesciach uzywanych. Ale nawet nie mam pewnosci czy elektryk to wymienial, mam podejrzenia ze nie. Pozniej mowi - trzeba nabic czynnik - to zrobilem od razu pelen serwis przy okazji. Nastepnie sprezarka...niby podlaczona na krotko nie chodzi odeslal do fachowcow od klimy. Pojechalem do innego niz na poczatku. Tam sie okazalo ze nie bylo sprzegla w niej (czyli ktos musial wymontowac to z niej). Na krotko zaczela chlodzic az milo. Facet przejrzal uklad i stwierdzil ze pod wzgledem mechanicznym klima powinna dzialac. Na pytanie dlaczego nie dziala uslyszalem - do elektryka. Pojechalem a tam znowu - moze panel - podpiety drugi - nie dziala. Instalacja kablowa wszystko ok podobno. I na tym zakonczylem w miesiacu czerwcu. Caly lipiec nie mialem kiedy sie tym zajac ale poczytalem forum. Zajrzalem do bezpiecznikow zaden nie spalony. Sprawdzalem ten A40 pod kolumna kierownicza - ok. I teraz gdzie moje podejrzenia sie skierowaly po poczytaniu forum...moze wiatrak? W tygodniu jade do mechanika aby mi to sprawdzil czy na krotko zalacza i zobaczymy co dalej. Nawet lekko postukalem. Zauwazylem ze ten wiatrak chyba sie nie kreci, takie temperatury to zawsze slysze w innych autach dodatkowy wentylator gdy silnik dziala a tym bardziej na wylaczonym. A u mnie cisza. Kasy wylozylem juz za duzo na to :/ Wychodzi na to ze potrzebuje czarodzieja...

Awatar użytkownika
WARLOCK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: UNIEJÓW

Post autor: WARLOCK » 06 sie 2013, 07:40

Kolego... Jesli chodzi o wiatrak to napewno nie jest jego wina. Wiatrak załącza się dopiero jak uklad sie nagrzeje i jest to w 99% podczas postoju, czyli gdy jedziesz klima go nie potrzebuje bo uklad chlodzi sie pedem powietrza (wiem bo zabawe z wiatrakiem sam przerabialem). Dam Ci dobrą rade... Jedż do serwisu AUDI i niech oni zdjagnozują ci problem, kosztuje to około 140zł. Pozniej mozesz naprawic sobie to co wyjdzie gdzie tam chcesz, tak czy inaczej dowiesz sie prawdy. Ja tak zrobiłem.
Pozdrawiam
Wiele serc.. Jedno bicie.. Tylko AUDI ponad życie!!!

mattijahu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 03 mar 2013, 19:06
Lokalizacja: Piaseczno / Radzyń Podlaski

Post autor: mattijahu » 06 sie 2013, 15:16

no spoko sprobuje z serwisem audi ktoregos dnia. Dzis sprobuje jeszcze w piasecznie. dodam tylko ze ten wiatrak nie zalacza mi sie w cale a w takie upaly na postoju powinien
Lepiej sobie żartować, niż płakać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga