Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] czy napewno mam webasto?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
dagon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dagon » 22 sty 2012, 18:05

Narazie jest 2:2 i konkurs "Gdzie moje webasto" nie rozszczygniety :) :)
Ponieważ rozkodowanie VIN daje mi:
- 9M0 Without auxiliary/parking heater

Zatem wróćmy do oryginalnego pytania, czy będąc inżynierem i osobą rozsądną (nie mechanikiem) jestem w stanie dzięki waszej pomocy rozpoznać wizualnie taka instalacje? Np charakterystyczny klocek, z charakterystycznymi rurami w charakterystcznym miejscu.. mieniący sie od blasku latark przykładanej z przed głowy wciskanej nad/pod maskę?

Dodam , że wciąż jest remis.. :) :)

Ok podbijam stawke do zgrzewki piwa w przypadku wygranej, oraz 0,7l voodoo na spółkę (ze smutnym właścicielem) w przypadku przegranej.

PS. pozdrawiam z Wrocławia
Ostatnio zmieniony 22 sty 2012, 19:10 przez dagon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 22 sty 2012, 19:02

dagon podałem Ci link do tematu tmr, tam masz jak to wygląda dokładnie, piec znajduje się pod lewą przednią lampą, ewentualnie zdejmij boczek w bagażniku po lewej stronie i tam gdzie masz sprzęt czyli wzmacniacz, dvd do nawigacji itd., poświeć latarką i w głebi w kierunku kabiny samochodu powinien być zamontowany sterownik ogrzewania, rozpoznasz go po napisie Webasto:). Według VIN faktycznie nie masz Webasto, ale może ktoś dokonywał jakiejś dziwnej rzeźby i np. nie podpiął sterownika no i nalepka pod maską conajmniej dziwi. Nie załamuj się w koncu dojdziemy co i jak:).
Wygląd tych wszystkich ustrojstw, masz właśnie w temacie tmr spoko dasz radę rozpoznać nawet bez technicznego wykształcenia:)
pozdrowienia z Warszawy
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

dagon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dagon » 22 sty 2012, 19:10

Wszystkie tematy juz przeczytałem bardzo dokładnie :) dzięki wielkie za dodawanie otuchy :) dokładnie tak zrobie.

Następnym etapem chyba będzie rozstrzyganie prawdy przy pomocy VAGa :) :) albo wizyta w jakimś mądrym miejscu .. ASO lub u forumowiczo-klubowicza.. :) Chyba to poszukiwanie prawdy wciąga mnie coraz mocniej, jeszce troche i jakąś teologie do tego zmajstruje :)

jeszcze raz bardzo duże dzieki za takie fajne wsparcie :)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 22 sty 2012, 19:33

dagon, zadam może trochę dziwne pytanie... ale czy jesteś pewien, że ta nalepka jest od Twojego auta? Nie wiem w którym miejscu ona się znajduje, ale np. jak by była na masce a ktoś zmienił maskę na taką od innego auta - była by tam i nalepka... tylko, że nie Twoja... <mysli>

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 22 sty 2012, 19:42

0x4B25A o tym samym pomyślałem, byc może ktos przeszczepił maskę, ale wtedy mamy jeszcze kwestię obecności pilota. Niech kolega sprawdzi fizycznie obecność gratów, wtedy nawet jeżeli są to czeka go wizyta u ogarniętego zaklinacza, bo przecież ustrojstwo nie działa:(
dagon życzę żebyś miał ogrzewanie bo to naprawdę super sprawa, wyjatkowo przydatna, daj znać jak się temat wyjaśni
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 22 sty 2012, 19:55

Z VINu wyraźnie wynika, że takowego 'ustrojstwa' autko nie miało od urodzenia ;|

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 22 sty 2012, 19:58

hmmmm może jakaś rzeźba jak już pisałem......ktoś moda nie dokoĂączył....albo modził auto na bezwypadkowe ale nie chcę krakać
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

dagon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dagon » 22 sty 2012, 20:04

:) :) :) Podmiana maski jest jaknajbardziej możliwa.. nie wykluczam tego :) ale fakt, że to obecność pilota była pierwszym impulsem do tego śledztwa :)

Poniżej pare fotek z bagażnika z lewej wnęki gdzie jest nawigacja:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to widok tego co udało mi się zobaczyć pod maską (i strzelina pod reflektorem)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS. część z tych zdjęć jest "do góry nogami"

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 22 sty 2012, 20:36

dagon wygląda na to, że VIN prawdę ci powie:( sterownika Webasto brak, ale nie ma tego złego masz ładny breloczek:( .... trochę szkoda ale cóż jeżeli miał to być bonus i nie wpłynął na cenę to nie ma co płakać. Swoją drogą uważam takie działania sprzedającego a tym bardziej salonu, jak choćby najmniejsze sugestie, że jakis element wyposażenia jest a w rzeczywistości go nie ma za karygodne. Zvaguj auto przy najbliższej okazji tak dla pewności czy coś tam jeszcze nie siedzi.
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

lt34
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 07 maja 2011, 23:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lt34 » 22 sty 2012, 22:24

Jak jest oryginalne webasto to jest jeszcze naklejka na wewnętrznej stronie klapki od wlewu paliwa.
Pisze tam coś takiego że webasto pobiera ze zbiornika (coś w tym stylu).

dagon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dagon » 23 sty 2012, 12:09

Postanowiłem zwrócić się o pomoc do podwrocławskiej firmy (Gastal) o rozstrzygnięcie tego problemu za pomocą ich komputera i doświadczenia. (reklamują się jako przedstawiciel firmy Webasto).. Jutro po godzinie 13:00 będę wiedział wszystko :) i podziele się z wami tą informacją

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 23 sty 2012, 12:38

dagon właściwa decyzja:) daj znać co i jak. Powodzenia
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

dagon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dagon » 24 sty 2012, 14:07

Hej chłopcy..
więc już jest po zabawie.. z webasto mam wspólnego tylko napis na masce i pilota :) niema ani jednego składnika instalacji. Oile umiem zrozumieć maske z innego auta (był najprawdopodobniej bity z przodu) .. to dodatkowego breloczka do kluczy zrozumieć nie umiem. W nagrodę pewnie sprzedam go na allegro :)
Chyba, że po przeczytaniu tych wszystkich wątków o oryginalnej instalacji uda mi się znaleźć kogoś chętnego do montażu (bo ja z powodu lewych rąk się nie podejmę).

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc przy śledztwie

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 24 sty 2012, 15:01

dagon, no tylko musisz wszystkie 'graty' zakupić... nie wiem czy jest sens... tzn. czy wartość tego ogrzewania jest aż tak duża... nie wiem, bo nie mam... :) Ale ja bardzo sceptycznie podchodzę do tego typu wynalazków, z racji tego, że pewnie by mi było szkoda akumulatora <rotfl>

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 24 sty 2012, 16:49

0x4B25A pisze: Ale ja bardzo sceptycznie podchodzę do tego typu wynalazków, z racji tego, że pewnie by mi było szkoda akumulatora
Zapewne jak byś mógł wypróbować to byś nie był tak sceptyczny :)
Miło jest wsiąść do ciepłego wnętrza gdy na zewnątrz na minusie i nie trzeba skrobać szyb.
A co do aku, to jest to niewielki pobór i gdy masz kiepski aku i napięcie zejdzie poniżej 11,5V webasto się wyłączy, aby nie rozładować go i by był możliwy rozruch silnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga