Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Odgrzybianie klimatyzacji

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
camelllcamelll
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1157
Rejestracja: 21 cze 2010, 10:57
Imię: Ryszard
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowa Ruda

[ A6 C6] Odgrzybianie klimatyzacji

Post autor: camelllcamelll » 24 gru 2010, 16:40

Witam

Chciałbym odgrzybić klimatyzację i znalazłem coś takiego



a w sposobie użycia pisze tak:

Można również wyczyścić klimatyzacje wkładając sondę do przewodu odprowadzającego wilgoć z parownika. Nie ma wówczas konieczności demontażu filtra bezpyłowego

W którym miejscu jest ten przewód odprowadzający wilgoć z parownika ??

Pozdrawiam

Wszystkim forumowiczom

ZDROWYCH I WESOÂŁYCH ÂŚWIÂĄT BOÂŻEGO NARODZENIA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2010, 12:41 przez camelllcamelll, łącznie zmieniany 2 razy.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 24 gru 2010, 22:48

Jak byś kiedyś przejeżdzał koło sosnowca to odkażę ci klimatyzacje Ozonem, jest to jalepsza metoda wszędzie sięgająca :) A to z allegro odkaża tylko kanały, nawet jak psikniesz na parownik to tylko chwilowy efekt, gdyż syf zawsze tam będzię.

[ Dodano: 2010-12-24, 22:52 ]
A jak byś kiedyś jechał na ozonowanie do kogoś kto się tym zajmuje to sprawdz sprzęt, jeżeli będzie miał około 500mg/h olej to bo to za małe stężenie ozonu i auto będzie godzine stało i efekt średni. Mój generator ma około 7000 mg/h więc w razie czego szukaj kogoś z wielkim sprzętem

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 27 gru 2010, 19:39

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami i jedź na ozonowanie.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
sebastian855
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1020
Rejestracja: 28 sty 2010, 22:11
Imię: Sebek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sebastian855 » 27 gru 2010, 19:59

biernik, a ile sobie liczysz za taką usługę, bo może się skuszę? ;-)
camelllcamelll, te pseudo spraye z allegro to dziadostwo, kupiłem kiedyś taki i odświerzył na dosłownie 1 dzień, potem znowu śmierdziało z klimy i pojechałem do normalnego serwisu klimatyzacji :-)

McKansy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 27 paź 2008, 14:02
Lokalizacja: Katowice

Post autor: McKansy » 29 gru 2010, 23:08

sebastian855 pisze:biernik, a ile sobie liczysz za taką usługę, bo może się skuszę? ;-)
Przepraszam za offtopic, ale też byłbym chętny i ciekawy za ile takie coś... To może na wiosnę jakaś lista społeczna z forum i będzie rabat dla klubowiczów :-P :?:

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 30 gru 2010, 08:35

NIe ma problemu, moge się pojawić na jakimś pobliskim spocie jak się cieplej zrobi i można zadziałać :)
Cena standardowo 50, ale zawsze można się dogadać.

yooz3r
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: yooz3r » 13 sty 2011, 20:46

http://allegro.pl/generator-ozonu-7000m ... 47779.html
czy to jest te urządzenie, które posiadasz ?

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 14 sty 2011, 10:12

Zaraz zwróce kolesiowi uwagę, bo napisał o jedno zero za dużo, to użadzenie ma pewnie z 700 mg/h

[ Dodano: 2011-01-14, 10:21 ]
Porównaj sobie to użądzenie i kilka innych z allegro po 400 zeta ich wielkość i parametry a zobaczysz czy jest możliwośś produkcji 7000 z takiego lichego urządzenia.

MARCINcichocki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2010, 08:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: MARCINcichocki » 18 sty 2011, 17:45

Ten preparat który widzę to firmy WURTH.Jest to bardzo dobra firma .Ich środek jest z atestem,więc się nie podtrujesz podczas jego stosowania.Jeśli zaaplikujesz go 2 razy do roku to masz klime odgrzybioną w 100 procentach[o ile nie została zaniedbana].Stosuję go często i jestem zadowolony z jego efektu.Cena przyzwoita i można samemu go wprysnąć a po 15 minutach można używać klimatyzację.Sprawdzone
CICHY

rico11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań/ Wielkopolska

Post autor: rico11 » 18 sty 2011, 21:18

Ja tez używam tego środka i uważam ze jest bardzo dobry ( w zeszłym roku nie mogłem poradzić sobie z smrodem podczas załączania klimy i ten środek jako jedyny zabił smroda :-) .) Tylko trzeba spryskać bezpośrednio parownik, włączyć nawiew na chwile ,a później najlepiej zostawić na kilka godzin by środek mógł zadziałać. No i ja zużywam całą puszkę na raz.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 18 sty 2011, 21:58

MARCINcichocki pisze:odgrzybioną w 100 procentach
Na pewno nie w 100% :)
4 dni temu odgrzybiałem OZONOWAÂŁEM peżocika , któy po otwarciu drzwi przewracał człowieka smrodem, jak by po zalaniu. Dzisiaj koleś powiedział że jest w szoku, jak z nowego auta :)
Nie to żebym się polecał, ale ozon dotrze wszędzie, preparat psikniesz pozabija tylko tam gdzie dojdzie, często smród jest w miejscu niedostępnym dla psikaczowego preparatu.
Jak macie okazje jedźcie na ozonowanie, tylko niech to będzie porządny generator, nie alegrowski o małej wydajności, bo wtedy po takim ozonowaniu ludzie narzekają i psują reputacje tym co mają porządny sprzęt :)

rico11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 13 wrz 2009, 23:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań/ Wielkopolska

Post autor: rico11 » 18 sty 2011, 22:29

biernik pisze:
MARCINcichocki pisze:odgrzybioną w 100 procentach
Na pewno nie w 100% :)
4 dni temu odgrzybiałem OZONOWAÂŁEM peżocika , któy po otwarciu drzwi przewracał człowieka smrodem, jak by po zalaniu. Dzisiaj koleś powiedział że jest w szoku, jak z nowego auta :)
Nie to żebym się polecał, ale ozon dotrze wszędzie, preparat psikniesz pozabija tylko tam gdzie dojdzie, często smród jest w miejscu niedostępnym dla psikaczowego preparatu.
Jak macie okazje jedźcie na ozonowanie, tylko niech to będzie porządny generator, nie alegrowski o małej wydajności, bo wtedy po takim ozonowaniu ludzie narzekają i psują reputacje tym co mają porządny sprzęt :)

Być może jest tak jak mówisz, ale ja byłem ozonować 3 razy w 3 rożnych punktach i za każdym razem te ozonatory były bardzo małe i nie dawały żadnego efektu.
Nigdy nie wiadomo kto ma jaki sprzęt,a w większości mają najtańszy.
A ten środek wurtha naprawdę pomógł.

tomaszek99

Post autor: tomaszek99 » 18 sty 2011, 22:59

I
rico11 pisze:byłem ozonować 3 razy w 3 rożnych punktach i za każdym razem te ozonatory były bardzo małe i nie dawały żadnego efektu.
Tutaj się zgodzę z Tobą jak już wcześńiej napisałem, byłem u dwóch kkolesi co ozonują, jeden to nawet znajomy zachwalali, a jak mi pokazał sprzęt :( porażka po 30 minutach w aucie nie czuć tak ozonu jak u mnie po 3 sekundach. I to właśnie boli, że ludzie tracą zaufanie do ozonu po marnych próbach, allegro rządzi... i wciskają tam sprzęt za 500 PLN który nadaje się do ozonowania wody w butelce z taką wydajnością.
Dla ciekawości powiem, że kilka dni temu Ozonowałem u kumpla weterynarza sale chirurgiczną, potem mi zadzwonił, że go otrułem, bo zwymiotował a sprzątaczke dwa dni głowa bolała. Może dlatego nie sprzedają tak mocnych urządzeń za tanie pieniądze, żeby ludzie byli bezpieczni.

Awatar użytkownika
czeslaw555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2008, 18:59
Lokalizacja: GKA
Kontakt:

Post autor: czeslaw555 » 26 sty 2011, 18:05

a co powiecie o odgrzybianiu ultradźwiękiem ?
znalazłem taki opis:

http://zabezpieczenie-lakieru.pl/?page_id=95

i taki flimik (po rosyjsku)


koszt podobny jak za ozonowanie (na forum) .
Pozdrawiam :)

jonnybravo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, 12:03
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: jonnybravo » 22 cze 2012, 14:53

2 puszki tego zużyłem, granat i piankę i dalej śmierdzi. może polecicie mi jakiś dobry zakład w okolicach Siedlec albo Garwolina gdzie zrobią to dobrze bo ozonowałem też i jak śmierdziało tak śmierdzi. wydaje mi sie że teraz to bardziej :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga