Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Snop światła z xenonów drży

Elektryka
sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

[A6 C6] Snop światła z xenonów drży

Post autor: sli » 30 wrz 2010, 23:42

Witajcie

Od tygodnia jeżdżę A6 C6 3.0 TDI 108kkm przebiegu, bez dzwona (i to i to sprawdzone).

Niestety przy jeździe drżą mi oba światła xenonów (skrętne) - widać to dość mocno na tablicy rejestracyjnej poprzedzającego auta lub na znakach na poboczu. Wcześniej nie miałem auta z xenonami, ale tak chyba nie powinno być.

Jak stoję przed ścianą z włączonym silnikiem to światła świecą idealnie (piszę o tym, bo ktoś wcześniej pisał, że w takiej sytuacji jemu drżały). Wystarczy jednak, że przed tą ścianą minimalnie ruszę i delikatnie przyhamuję - już w tym momencie snop światła lubi delikatnie zadrżeć góra-dół. Snop drży również jak jadę po równiusieńkim asfalcie.

Prośba o podpowiedź gdzie szukać - czy raczej w lampach czy może w czujnikach wypoziomowania auta (przypuszczam, że jakieś muszą być, aby xenony dobrze się poziomowały?). Dodam jeszcze, że auto jest z pneumatyką.

Pozdr.

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 01 paź 2010, 00:26

Zakładając że lampy są dobrze osadzone (przykręcone) , żarniki siedzą prawidłowo na swoim miejscu , a fis nie pokazuje awari skrętu,poziomowania , to strzelałbym na wypadnięcie soczewek z zatrzasków wieńca ...
Można to bardzo prosto naprawić , zatrzaskując soczewke we właściwym miejscu , niestety będzie potrzebne wymątowanie lampy.

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 02 paź 2010, 13:57

Dodam od siebie że u mnie powodem opisywanych wyżej objawów były zużyte poduszki silnika. Z tym że ja jeszcze czułem wibracje w samochodzie (np. na D było odczuwalne).

crn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 276
Rejestracja: 17 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: PCH

Post autor: crn » 02 paź 2010, 14:44

tomciar, a po wymianie poduszek drżenie w aucie wyczuwalne?
Było:
Laguna II '01 1,9 dCi
A6 Avant C5 '03 2.5 TDi 180 KM Quattro Tip
A4 B7 '05 2.0 TDi 140 KM Multi
A6 Avant C6 '05 3.0 TDi 224 KM Quattro Tip

tomciar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 31 sty 2009, 17:14
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: tomciar » 02 paź 2010, 19:10

tomciar, a po wymianie poduszek drżenie w aucie wyczuwalne?
Nie, w końcu mam auto klasy premiummmm :mrgreen: Poduszki kupiłem w intercars (320 zł komplet), założyłem i... bez zmian, jak drgało tak drgało. Wkurzyłem się dałem samochód do ASO i tam stwierdzili że to poduszki, zdecydowałem się na oryginały i teraz jest gitara. Niestety straciłem 320 zł na podróby bo wylądowały w śmietniku.

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 02 paź 2010, 22:45

Fascynat pisze:Zakładając że lampy są dobrze osadzone (przykręcone) , żarniki siedzą prawidłowo na swoim miejscu , a fis nie pokazuje awari skrętu,poziomowania , to strzelałbym na wypadnięcie soczewek z zatrzasków wieńca ...
Można to bardzo prosto naprawić , zatrzaskując soczewke we właściwym miejscu , niestety będzie potrzebne wymątowanie lampy.
Lampy są dobrze osadzone, jednak nie wiem jak się do nich dostać aby sprawdzić osadzenie soczewek :/.

Napiszcie jeszcze, czy Waszym zdaniem kwestia drżenia snopu światła nie może być związana z czujnikiem/czujnikami położenia? Tzn. przy delikatnym zadrżeniu nadwozi (ruszanie, jazda) czujniki są "zbyt czułe" i w związku z tym przekazują błędne dane do wysterowania wysokością świecenia xenonów? Może to błędny trop, ale napiszcie co o tym sądzicie.

crn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 276
Rejestracja: 17 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: PCH

Post autor: crn » 02 paź 2010, 23:30

sli, raczej na 90% nie. Powód - sterowanie. Podejrzewam, że drżenie jest o bardzo małej amplitudzie jednakże bardzo szybkie. Sterowanie snopem światła nie jest na tyle szybkie aby powodować drgania. Chyba, że są one na tyle "wolne" i rzeczywiście pochodzą z czujnika położenia.
Druga sprawa, czy czujnik położenia z dużą częstotliwością przekazuje informacje na temat aktualnego położenia.
Było:
Laguna II '01 1,9 dCi
A6 Avant C5 '03 2.5 TDi 180 KM Quattro Tip
A4 B7 '05 2.0 TDi 140 KM Multi
A6 Avant C6 '05 3.0 TDi 224 KM Quattro Tip

Awatar użytkownika
cebo0650
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 13 sie 2010, 17:51
Lokalizacja: Waterloo, Ontario

Post autor: cebo0650 » 03 paź 2010, 05:23

Juz kiedys o tym pisalem ale nikt nie odpisal na moj post.

Mam dokladnie ten sam problem. :-/

Bylem w swoim lokalnym ASO i powiedzieli mi ze to normalka, bo swiatla skretne, duzo ruchomych czesci, itp. Dla mnie to byla bzdura wiec pojachalem do innego ASO w siasiednim miescie. Tam powiedzieli mi ze to znany im problem. Podobno drgania powodowane sa przez luzy ktore po jakims czasie robia sie w mechanizmie skretnym. Da sie to podobno naprawic dodajac do mechnizmu jakies specialne podkladki, ale ze to ASO nie w moim miescie jeszcze nie mialem czasu tam jechac zeby mi to zrobili, wiec nie wiem czy to zeczywiscie pomoze.

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 03 paź 2010, 06:28

Te ASO to jakieś bzdury opowiada... "specjale podkładki" !!!!!!!!!!
Było się spytać a co to są te specjalna podkładki, było poprosic o pokazanie...
Dla mnie to jakiś farmazon i tyle...
Zobaczcie soczewki..

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 03 paź 2010, 15:03

crn pisze:sli, raczej na 90% nie. Powód - sterowanie. Podejrzewam, że drżenie jest o bardzo małej amplitudzie jednakże bardzo szybkie.
Tak, masz rację - drżenie jest szybkie i o małej amplitudzie.
cebo0650 pisze:...Podobno drgania powodowane sa przez luzy ktore po jakims czasie robia sie w mechanizmie skretnym. Da sie to podobno naprawic dodajac do mechnizmu jakies specialne podkladki, ale ze to ASO nie w moim miescie jeszcze nie mialem czasu tam jechac zeby mi to zrobili, wiec nie wiem czy to zeczywiscie pomoze.
A o jakim ASO mówisz - w Polsce czy nie? Może rozmowa telefoniczna z nimi coś podpowie?
Fascynat pisze:...Zobaczcie soczewki..
Chętnie bym soczewki pooglądał, tylko nie wiem jak się do nich dostać. Podpowiesz? :)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Fascynat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 299
Rejestracja: 18 kwie 2010, 18:07
Imię: Piotr
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8 125KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fascynat » 04 paź 2010, 01:56

Musisz wyjąć lampe , bez tego nic nie zdziałasz..
Wyjmujesz wszystkie możliwe bebechy tak żebyś miał jak naj mniej utrudnien.
Na zdrowy chłopski rozum jak zobaczysz z perspektywy tylniej lampe z soczewką będziesz widział że wszystko jest osadzone na takim jakby wieńcu zrobionym z tworzywa , jest to element poruszający soczewką w momencie wypięcia , z zaczepów soczewka chodzi ale wszystko jest rozdygotane..
Troche cierpliwości i dasz rade.. :-)

Awatar użytkownika
cebo0650
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 13 sie 2010, 17:51
Lokalizacja: Waterloo, Ontario

Post autor: cebo0650 » 04 paź 2010, 06:09

sli pisze:A o jakim ASO mówisz - w Polsce czy nie? Może rozmowa telefoniczna z nimi coś podpowie?
ASO w Kanadzie, a dokladnie Oakville Audi jezeli cos to mowi.
http://www.oakvilleaudi.com/

Awatar użytkownika
superkto
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:30
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: superkto » 04 paź 2010, 13:28

Witam

Ja miałem kiedyś taki sam problem i przyczyną bła luźna żarówka.
Po dobrym osadzeniu problem znikął.
46

sli
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sli » 04 paź 2010, 21:14

Fascynat pisze:Musisz wyjąć lampe , bez tego nic nie zdziałasz..
Wyjmujesz wszystkie możliwe bebechy tak żebyś miał jak naj mniej utrudnien.
Na zdrowy chłopski rozum jak zobaczysz z perspektywy tylniej lampe z soczewką będziesz widział że wszystko jest osadzone na takim jakby wieńcu zrobionym z tworzywa , jest to element poruszający soczewką w momencie wypięcia , z zaczepów soczewka chodzi ale wszystko jest rozdygotane..
Troche cierpliwości i dasz rade.. :-)
Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że masz rację...
Dzisiaj bliżej się przyjrzałem lampom - są na 100% dobrze osadzone, ale jak się w nie przywali pięścią, a nawet tylko średnio stuka-puka, to słychać, że w środku w lampie coś drży; powiem więcej - nawet mam wrażenie, że wtedy delikatnie lata albo któryś odbłyśnik albo właśnie soczewka.

Tylko proszę, jakoś łopatologicznie, jak tą p... lampę wyrwać? może gdzieś na forum to leży, ale nie znalazłem.
Wcześniej miałem mondeo :/, tam wyciągało się dwie blaszki do góry i już lampa wychodziła przodem auta. A tu - wszystko jest tak zabudowane, ze nawet nie wiem z której strony podejść do tematu <smuty> .

Jak już lampę wyjmę, to sądzę, że dam sobie radę. Tylko jak tą cholerę wyjąć?

Awatar użytkownika
cebo0650
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 143
Rejestracja: 13 sie 2010, 17:51
Lokalizacja: Waterloo, Ontario

Post autor: cebo0650 » 04 paź 2010, 21:23

Tez mam takie objawy ze jak stukne w lampe to slychac i widac jak sie tam wszystko czesie w srodku.

Ja jednak nie jestem przekonany ze to sama soczewka. Mysle ze to caly mechanizm, a ze soczewka jest jedyna widoczna czescia to moze sie wydawac ze to soczewka.

Jak bede w domu do wkleje tutaj instukcje jak wyjac lampy z ElsaWin, ale przygotuj sie na sciaganie zderzaka :-/

[ Dodano: 2010-10-05, 00:10 ]
Prosze, oto jak dorwac sie do lamp:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga