Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] wahacze wytrzymałość, kto kiedy i za ile.

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 07 kwie 2010, 15:42

No niestety zdjęć nie porobiłem ale skorzystałem z tego bardzo fajnego tutoriala który pokazuje krok po kroku.
http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/33/
Z tą śrubą co trzyma swożnie z jednej strony walczyłem 2 godziny a z drugiej strony 3 godziny, używałem palnika, WD40 i konkretnego pyrola..Jak już to puści reszta to pikuś.Rzezywiście trzeba pamiętać żeby na lewarku poskręcać wszystko delikatnie, później opuszczamy auto, trochę nim bujamy i skręcamy na sztram na gotowo.
Poczytałem na innych forach, tam są ludzie którzy kupują zawiechę danej firmy i testują Powiem wam że byłem w szoku jak poczytałem o Master Sporcie.Wypada nadzwyczaj dobrze.To też zakupiłem całą górę z Mastera i zobaczymy.4 wahacze góra Master Sport =240zł, 4 wahacze LMO =540 zł, jak widać jest różnica.Mam jeszcze do wymiany dolny tylny tzw. sierp, banan.Master Sport mam za 160 zł, Febi 200 zł, a LMO za 250 zł.Tutaj chyba jednak zainwestuję i kupię albo Febi albo LMO, bo to w końcu wahacz tzw prowadzący.
usunieto !!

Awatar użytkownika
ma_pok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 21 paź 2008, 22:04
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lębork / Gdynia

Post autor: ma_pok » 12 kwie 2010, 22:49

ja ostatnio zalatwialem koledze do Passata B5 99r dolny lewy przod i dolny lewy tył i w firmie FOTA Lemforder wyszedł jeden 218zł a drugi 227zł. Cena chyba bardzo dobra :-P

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 14 kwie 2010, 14:32

Kupiłem zestaw wahaczy i moje pytanie bo zestaw wygląda tak jak na tej aukcji:

zestaw 1

i moje pytanie dlaczego banany się różnią konstrukcją np z tyn zestawem:

zestaw 2

chodzi mi o te kremowo- białe elementy na tulei, co to jest???

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 14 kwie 2010, 14:44

Panowie jakie NAJTAńSZE wahacze do A6 ? Mialy być LMO ale szykuje mi się zakup motocykla a wahacze już łomoczą, szukam czegoś co wytrzyma przynajmniej z pół roku, później LMO. Remont domu, kupno moto no i zawiecha, wszystko zbiegło się w czasie.... Obecnie mam cały zawias TRW czy moze lepiej pojechać na szarpaki i niech sprawdzą które są do wymiany a które mogą zostać ?
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

mart73301

Post autor: mart73301 » 14 kwie 2010, 14:49

kowallubin pisze:chodzi mi o te kremowo- białe elementy na tulei, co to jest???
O ile się orientuje to są to po prostu zaślepki zabezpieczające śrubę przed uszkodzeniem, ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 14 kwie 2010, 15:42

mart73301 pisze:O ile się orientuje to są to po prostu zaślepki zabezpieczające śrubę przed uszkodzeniem, ale mogę się mylić.
No dokładnie tak jest, ale czemu w tym zestawie tych zaślepek nie ma??
usunieto !!

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 14 kwie 2010, 17:08

Dzięki za pomoc chłopacy:)

Już się martwiłem że to jakieś badziewie:P

Kupiłem je od gościa polecanego na forum a4, który pracuje w sklepie który ma podobno części od producenta dlatego miałem przez chwilę wielkie oczy jak rozpakowałem paczuszkę że tego nie ma ale skoro to zaślepki to postaram się przełożyć ze starych bananów ( o ile to jest możliwe)

Ogólnie o tym co kupiłem: górne identyczne jak te które widziałem po demontażu, tak samo łączniki, końcówki też z logo lmo natomiast dół oprócz logo lmo znajduje się inne logo, materiał też nieco inny, więc według mnie jest to wyrób podwykonawcy...a i na wszystkich wahaczach zeszlifowane logo audi.

smurf
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:55
Lokalizacja: Bydgoszcz/Świecie

Post autor: smurf » 14 kwie 2010, 18:25

to postaram się przełożyć ze starych bananów ( o ile to jest możliwe)
raczej to nie będzie możliwe bo to tylko zabezpieczenia to się do montażu zdejmuje, taka osłonka na gwint śruby
"Na tym właśnie polega piękno życia, że jestem autorem sytuacji nie do przebicia..."
Audi A6 Avant 2.5 TDi
Probe 2.5 v6

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 14 kwie 2010, 19:19

smurf pisze:
to postaram się przełożyć ze starych bananów ( o ile to jest możliwe)
raczej to nie będzie możliwe bo to tylko zabezpieczenia to się do montażu zdejmuje, taka osłonka na gwint śruby
tak tylko że mi nie chodzi o to na sworzniu kulistym tylko na tulei metalowo - gumowej co widać na 1 focie na 2 w tulei jest jakiś kremowo - białe cos.

gesix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 19 gru 2008, 18:50
Lokalizacja: Ustka

Post autor: gesix » 14 kwie 2010, 19:31

kowallubin pisze:
smurf pisze:
to postaram się przełożyć ze starych bananów ( o ile to jest możliwe)
raczej to nie będzie możliwe bo to tylko zabezpieczenia to się do montażu zdejmuje, taka osłonka na gwint śruby
tak tylko że mi nie chodzi o to na sworzniu kulistym tylko na tulei metalowo - gumowej co widać na 1 focie na 2 w tulei jest jakiś kremowo - białe cos.
Nie znam tego sprzedawcy, ale ewidentnie niekompletny wahacz. Ta brakująca część przechodzi na drugą stronę jeśli dobrze pamiętam. Zaraz pokarzę Ci fotki z bananem od Danieloss . Różnice pomiędzy oryginalnymi jak już wcześniej mówiłem tkwią w szczegółach takich jak np użyta czcionka na gumach czy odstępy napisów. Dopóki nikt nie wrzuci oryginałów z ASO na forum (dokładnych fotek) to ten wątek będzie trwał tak długo jak długo Wisła w naszym kraju będzie płynęła :mrgreen:
Zdjęcia można powiększyć maksymalnie klikając kolejno, powiększenie 100% :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 14 kwie 2010, 19:50

identyczne tylko tego badziewia u mnie nie ma:/

gesix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 19 gru 2008, 18:50
Lokalizacja: Ustka

Post autor: gesix » 14 kwie 2010, 20:40

kowallubin pisze:identyczne tylko tego badziewia u mnie nie ma:/
Niestety nie są identyczne. Porównując sam kolor wahacza u mnie tuleja wahacza ma inny kolor niż sam wahacz. U Ciebie tuleja razem z gumą jest inna no i brak wiadomej części, która jest wzmocnieniem gumy lub może jakimś ogranicznikiem który nie pozwala na nadmierne wychylanie się wahacza w przód i tył, bo jak wiadomo ten wahacz pracuje głównie góra dół. Jak dasz dokładne fotki to porównamy inne rzeczy. Ja bym nie zakładał na twoim miejscu i reklamował do sprzedawcy.

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 14 kwie 2010, 21:20

Nie mam czasu więc dodam jeden link do zdjęcia tam na moim koncie na fotosiku jest ich w sumie 8.

link

gesix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 19 gru 2008, 18:50
Lokalizacja: Ustka

Post autor: gesix » 14 kwie 2010, 21:35

kowallubin pisze:Nie mam czasu więc dodam jeden link do zdjęcia tam na moim koncie na fotosiku jest ich w sumie 8.

link

Kilka drobiazgów się nie zgadza. Tuleja całkowicie tutaj nie pasuje jak pisałem wyżej.

Awatar użytkownika
tolondo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 195
Rejestracja: 07 maja 2008, 09:56
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: seroczyn/gdansk

Post autor: tolondo » 14 kwie 2010, 22:15

eneron pisze:Panowie jakie NAJTAńSZE wahacze do A6 ? Mialy być LMO ale szykuje mi się zakup motocykla a wahacze już łomoczą, szukam czegoś co wytrzyma przynajmniej z pół roku, później LMO. Remont domu, kupno moto no i zawiecha, wszystko zbiegło się w czasie.... Obecnie mam cały zawias TRW czy moze lepiej pojechać na szarpaki i niech sprawdzą które są do wymiany a które mogą zostać ?
ja smigam na takich
http://www.unto.pl/wahacze-audi-audi-p-668.html
juz od dluzszego czasu i nic sie nie dzieje,przezyly ostatnio dziure a opona nie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga