Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AVANT 2.5 TDi Tip] Chyba rozwaliłem skrzynię

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
djart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:26
Lokalizacja: Łomża

[A6 C5 AVANT 2.5 TDi Tip] Chyba rozwaliłem skrzynię

Post autor: djart » 12 lut 2010, 15:54

Witam.
Mam chyba dzis duuuużego pecha. Rano na naszych pięknych, odśnieżonych parkingach zakopałem się i żeby jakos wyjechać bujałem to do przodu to do tyłu. Przyznaję się że nie zawsze chciało mi się czekać na delikatne szarpnięcie z D na R i odwrotnie świadczące o zaskoczeniu biegu no i stało się, coś mi zaśmierdzialo jakby przypalonym sprzęgłem, z zaspy wyjechałem ale autko straciło moc przy ruszaniu z miejsca i co gorsze szarpało budą i to bardzo, a przy znianie z 2 na 3 czuć było wzrost obrotów na silniku i po krótkim czasie szarpnięcie ze spadkiem obrotów (sprzęgło cierne załapało chyba). Od razu pojechałem do mechanika, zatrzymałem się przed bramą, wrzuciłem P i poszedłem się tłumaczyć, jak kazał mi wjechać na warsztat na D już nie mogłem, ledwo poruszał kołami przy 3000 obr aż załączył się tryb awaryjny i szarpnelo... wjechałem, restart silnika, skrzynia NORMAL, mocy brak. Zostawiłem auto, sprawdzili olej, był jakiś ciemno-brązowy, prawie czarny, spuścili do wymiany, a bylo go raptem ok 2 litrów, może troszke więcej, zdjęli miskę skrzyni i znaleźli to:

Nie wiem czy te zdjęcia widać ale były tam jakieś pozostałości, dosyć duże po jakiś trybiku, może zęby po kole, nie wiem, od spodu nic nie widać, zresztą się nie znam na skrzyniach to i nie wiem gdzie patrzeć... mechanik zasugerował zerwanie trybów do jazdy w przód, trzeba będzie wyjąć skrzynię, zlokalizować usterkę, wycenić i się zastanowić czy nie bardziej się będzie opłacało kupić drugą na alegro, a mozna znaleźć za 1500... Co wy o tym myślicie? Co zje...ałem, jak bardzo i ile to mnie szarpnie z kieszeni? Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 12:00 przez djart, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 12 lut 2010, 18:34

djart pisze:i znaleźli to:

Nie wiem czy te zdjęcia widać
nic nie widać, bo coś się zdjęcie nie załadowało chyba
djart pisze:Co wy o tym myślicie? Co zje...ałem, jak bardzo i ile to mnie szarpnie z kieszeni?
ogólnie pech - jednym słowem
nie wiem gdzie się wybrałeś z tą skrzynią, ale powinieneś odwiedzić warsztat zajmujący się właśnie automatami
skrzynia z pewnością podałaby błędy jeżeli byś podłączył pod kompa, to by sporo wyjaśniło

Misiek_84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 06 wrz 2009, 11:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Misiek_84 » 14 lut 2010, 11:53

Witam. Jestem swiezo po remoncie skrzyni. u mnie rano auto zaczelo chodzic jak diesel. ale jak troche zlapalo temperatury to wszystko wrocilo do normy. dojechalem prawie do pracy i w ogole nie mialem biegów. pod samochodem czarna plama oleju. Auto na lawete i do mechanika od automatów. Diagnoza : poprzdni wlasciciel wlal olej nie nadajacy sie do automatow. Padło sprzegło hydrokinetyczne i pompa oleju. Koszt 2500(kolega mojego ojca) normalnie zaplacilbym 3500. Na warsztacie mial jeszcze dwie skrzynie tiptronic a ich wlasciciele gdzies przeczytali ze oleju sie nie wymienia. A ten automat ktory znalazles za 1500 to podejrzanie tani. POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
djart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:26
Lokalizacja: Łomża

Post autor: djart » 14 lut 2010, 12:03

Dodałem zdjęcia, nie wiem czemu za 1 razem nie zaskoczyło. Teraz widać :/ pozostałości po czymś, nie wiem po czym, w poniedziałek będzie wyjmowana i rozbierana skrzynia, jak ten mechanik nie będzie wiedzieć jak się za to zabrać to przynajmniej samą skrzynię wyślę do fachowca... Duże te kawałki... ale żadnych malutkich opyłków nie było przy magnesach, mam nadzieje ze wystarczy wymienić 1 trybik - ten połamany - zalać świeżym olejem i będzie chodzić...
Artur

citrin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 538
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:46
Imię: Czarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: citrin » 14 lut 2010, 13:45

kuna pisze:Miałem dziś idebtyczna sytuację - skrzyni nie rozwaliłem tylko dlatego ,że manewrując automatem ( przy wyłączonym ESP) udało mi sie wyjechac z zaspy.
A tak przy okazji, sory za OT, jak wyjeżdżać z zaspy żeby nie rozwalić skrzyni. Ja nie mam ASP ,ale wiadomo ASR mam, który pozwala ciągnąć na 2 koła- to napewno jest pomocne?.
Wczoraj tez wpadłem w zaspę, włączyłem na R kawałek do tyłu , następnie na D i z większym gazem wyszedł i ok. Co do rozbujania auta to piękny jest link na naszym forum w którym opisane jest jak dobrze obchodzić się z automatem- dokładnie o wajhowaniu drążkiem w taki sposób aby nastąpiło prawidłowe przełączanie się pomp.

Proszę nie używać wulgaryzmów!
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 14:45 przez citrin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 14 lut 2010, 16:32

Misiek_84 pisze:ich wlasciciele gdzies przeczytali ze oleju sie nie wymienia.
w książce serwisowej ...

Misiek_84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 06 wrz 2009, 11:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Misiek_84 » 16 lut 2010, 20:57

a tak przy okazji koledzy zostało mi po wymianie ok 11 litrów esso atf lt 71141. Gdyby ktos byl zainteresowany to prosze o kontakt na PW. Dla klubowiczow oddam za 210 zł. POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
djart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:26
Lokalizacja: Łomża

Post autor: djart » 20 lut 2010, 12:59

wczoraj wieczorem dzwonilem do fach mena, usłyszałem że uszkodzenia są znaczne, nie tylko tego co się połamało ale i elementów sąsiadujących, nie wiem o co chodzi i jak to wygląda, ale zaprosił mnie w poniedziałek, żebym to sam zobaczył, porobię zdjęcia i wkleję. Jak ma ktoś pojęcie co się moglo stać, proszę o wpisy. Może zacznę szukać w necie elementów i sprawdzać ceny, albo wogule całej skrzyni...
Artur

Misiek_84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 06 wrz 2009, 11:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Misiek_84 » 20 lut 2010, 19:26

Djart oby twoja usterka nie była tak droga jak moja. Pamietaj ze ekspertow od automatow nie jest duzo i moga wcisnac ci kazda usterke bo mu nie udowdnisz ze jest inaczej. wiec bierz poprawke na to co mowia. Mam nadzieje ze koszta beda male. POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
djart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:26
Lokalizacja: Łomża

Post autor: djart » 26 lut 2010, 17:25

Misiek_84, masz rację, trzeba zawsze brac poprawke na to co mowią inni, szczególnie wtedy gdy samemu się nie ma dużej wiedzy. Popytałem, poszperałem, poczytałem różne opinie na róznych forach i dochodzę do wniosku, że uszkodzonych automatów nie powinno się naprawiać (nie chodzi mi o wyciek oleju itp). Zdecydowałem poszukać drugiej skrzyni i może nie wszyscy popierają taki wybór, bo jest ryzyko, że i ta bedzie nie do końca dobra, ale i w przypadku naprawy mojej nie mam 100% pewności, że będzie pracować bezproblemowo, a i koszty są inne - za naprawę mojej 3000 do 3500 zł z częściami i robocizną, a za wsadzenie drugiej 500 zł + koszt skrzyni około 1500 zł, ewentualnie olej, więc mam 1k w kieszeni. Wrzucę parę fotek, jak znajdę chwilę czasu, tych połamanych elementów z rozebranej skrzyni, ale mmianowicie ten widok mi mówi żebym poszukał 2giej skrzyni. Obrazek Obrazek
Artur

Misiek_84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 06 wrz 2009, 11:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Misiek_84 » 26 lut 2010, 21:02

Kurzce szkoda autka. Ale z ta skrzynia za 1500 to bym sie zastanowil. Pewnie dostaniesz gwarancje rozruchowa a pozniej nie wiadomo czy bedzie potrzebna tylko zmiana oleju. Ja mam zaufanego mechanika od skrzyni i ma tiptronici za min. 3000 zl z olejem. Zebys mieszkal blizej koszalina to bysmy to skrzynie zawiezli do niego za male pieniazki by ja sprawdzil a tak to ciezko cokolwiek doradzic. POZDRAWIAM

adamus776
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:02
Lokalizacja: obecnie Hiszpania.

Post autor: adamus776 » 16 mar 2010, 23:28

kolego ja mieszkam kolo koszalina w darlowie mozesz podac jakies namiary na tego szpeca od skrzyn mozesz wyslac na maila adamus776@o2.pl dzieki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga