Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9 TDI AFV 131 ] Dodatki do paliwa.

Wszystko co dotyczy ogólnie całej gamy A6/A7 silników wysokoprężnych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
Awatar użytkownika
arabicus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 26 cze 2009, 18:10
Lokalizacja: KCH/małopolska

Post autor: arabicus » 24 gru 2009, 23:25

preparat Castrol TDA stosuje już od kilku miesięcy i jest zauważalna zmiana - silnik ciut ciszej pracuje i jakoś lepiej się zbiera ;) być może jest tzw. autosugestia, ale wcześniej tego nie czułem
koszt tego specyfiku to max. 20 zł - wlewam go 10 ml na 10l ON
aha - lepiej tez nie żałować i lać lepsze paliwko np. na BP - ultimate on :mrgreen:

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 25 gru 2009, 10:48

Ludzie ! producent wie o tym , ze cokolwiek wymysli i na tym napisze , ze to polepsza , poprawia itd. to klient to kupi ! a o to chodzi ! i interes sie kreci ! :mrgreen: ile srodków naprawde powmaga ?? margines tego co jest oferowane ! bowiem kazde tankowanie paliwa w polsce to jak by nie patrzec inne paliwo ! wazne tez jest cisnienie atmosferyczne i wiele innych czyników , ktore kiedy wystapia odbieracie to jako łałałałłłłłł!!! polepszyło sie :mrgreen: Pytanie jeszcze czy owe polepszenie odsłuchowe , czy też wrazeniowe ma dobrodziejny wpływ na silnik i jego podzespoły , wszak po motodoktorze tez jest lepiej :lol: ale czym stosowanie go sie konczy ??
ostroznym bym był /
teraz mercedes w-210 2.7 CDI
Jednak jak nie ma gwiazdy to nie ma jazdy .

Awatar użytkownika
adam_77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:40
Lokalizacja: Bielawa

Post autor: adam_77 » 29 gru 2009, 15:47

Dla mnie mixol to najgorsze ścierwo wśród oleji do mieszanek..., polecam castrola, motula ,motorex (minerał). Bo te pół ,pełne syntetyki są juz drogie...
Trochę siedzę w temacie motocrossu i widziałem tłoki po mixolu... koledzy chcieli zaoszczędzić i silnik sie wys....ał. :-/

darnok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 lis 2008, 14:58
Lokalizacja: Poznań/Wielkopolska

Post autor: darnok » 29 gru 2009, 21:01

Dla mnie mixol to najgorsze ścierwo
Przyślij linka jaki olej byś polecił z aledro
Pozdrawiam
Darnok


darnok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 lis 2008, 14:58
Lokalizacja: Poznań/Wielkopolska

Post autor: darnok » 30 gru 2009, 12:49

Teraz dolałem depresator do paliwa.
A olej Mixol lałem tylko co drugi, trzeci pełny zbiornik.
Pozdrawiam
Darnok

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 05 sty 2010, 16:43

Moje doświadczenia z dodatkami..
Mam już leciwe auto. układ wtryskowy fabryczny a prawie 300tys mam(na liczniku)..
Auto mam rok i trzy razy zatankowalem u mnie w mieście paliwa z naszego rodzimego koncernu paliwowego i była dyskoteka z autem, tzn szarpanie przy przyspieszaniu, jakby odcięcie paliwa na ułamek sekundy. Po wlaniu dodatku do paliwa szarpanie robiło sie o wiele delikatniejsze, a po wlaniu innego paliwa wogóle ustępowało. Filtry zmieniam itp ale nie o to tutaj chodzi..
Każdy kto pożyczał moje auto był instruowany że w razie szarpania należy zanabyć drogą kupna dodatek do diesla(smarujący) i wlać do baku. Ostatnio moje auto mnie zaskoczylo, problem z nierówną pracą i falowaniem obrotów na zupełnie zimnym silniku całkiem zniknął, nie szarpało mimo tankowaniu na 'tej' stacji, wyraznie poniżej 2tys lepiej szło.. Co sie okazało.. Ojciec dolał dodatku z BP o czym nie wiedziałem.. Jestem niesamowicie zaskoczony, i aktualnie próbuje ustalić co zostało wlane, bo póki mój układ wtryskowy nie zostanie naprawiony(nastawnik plus wtrysk sterujący) będę ten dodatek dolewał głównie z powodu normalnej, równej pracy, równego przyspieszania na całkiem zimnym silniku..
Może ktoś podpowie co to było, dodatek plus płyn do spryskiwaczy 4,5l na BP za ok 44zł czarna buteleczka ma 60 albo 65l ON. Chyba musze zrobić zapas <ok>

[ Dodano: 2010-01-06, 12:24 ]
To był środek firmy Xeramic http://tiny.pl/hmgrc <ok>
Obrazek TDI +

Awatar użytkownika
Peran7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 02 lip 2009, 15:46
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Peran7 » 25 sty 2010, 20:18

Ja kupiłem na bp coś takiego http://moto.allegro.pl/item885230001_xe ... _o_5l.html i dzisiaj zrobiła się z niego galaretka. :evil:

KMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 357
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:17
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KMS » 25 sty 2010, 21:35

Peran7 pisze:Ja kupiłem na bp coś takiego
Mam ten sam specyfik i galaretki dzisiaj nie miałem, żony Audi 80 odpaliła od dotyku

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 25 sty 2010, 21:39

a mi się wczoraj zrobiła z antydepresatora z firmy organika galaretka i dzis rano po odpaleniu znowu włos mi się na głowie jeżył widząc jak gdzieś w przewodzie gnojówka zamarzła i vp44 z wielkimi trudami ciągnie ropę z dużą zawartością czegoś tam i baniek powietrza...

Piter 96
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2009, 23:41
Lokalizacja: Sagunto,Hiszpanija

Post autor: Piter 96 » 25 sty 2010, 21:54

Witam.Ja nie ufam tym wszystkim spiecyfikam z Allegro,moj srawzony sposob to nafta dodawana do paliwa,1,5-2 litra na zbiornik i paliwo nie zamarza

Awatar użytkownika
jarominek44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2009, 13:16
Lokalizacja: kraków

Post autor: jarominek44 » 26 sty 2010, 13:11

Witam

Podziele się doświadczeniem jakie miałem z dodatkami do oleju napędowego.Na początek przypomne że pompa wtryskowa jest smarowana tylko olejem napędowym,a wszystkie dodatki do paliwa są oparte na mocnych rozpuszczalnikach.Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność i umiar przy dawkowaniu takich dodatków.Sam miałem problem w poprzednim moim aucie,gdzie przesadziłem odrobine z dodatkiem na efekty nie musiałem długo czekać.Po przejechaniu 250km zatarła się pompa wtryskowa a konsekwęcji wymieniłem całą pompe na inną oczywiście używke.Dodam że na stacji paliwowej jeżeli tankujemy paliwo zimowe to jest już ono z dodatkami,oczywiście w różnej proporcji jak to u nas w kraju bywa,co za tym idzie już traci na smarności i przy nierozważnym dolewaniu na własną reke bez umiaru możecie mieć efekt podobny do mojego czego nikomu nie życzę.Oczywiście powie ktoś że odpowiednio przygotowany olej napędowy powinien spełniac normy tzn.wytrzymywać -30stopni,mieć odpowiednią smarność,liczbę cetanową itd itd.Niestety to kosztuje a u nas na wszystkim chce sie zarobić.Ja osobiście w zimie leje zimowy olej napędowy BP Ultimate jest drogi ale nie miałem z nim problemu,chociaż czytałem na naszym forum że bywa różnie.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 21:09 przez jarominek44, łącznie zmieniany 1 raz.
Leon

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 26 sty 2010, 13:35

Ja osobiście już od jakiegoś czasu dolewam Castrol TDA i jestem zadowolony, poleciłem go kilku znajomym i ich opinie są takie jak moje, jest to moim zdaniem bardzo dobry dodatek do diesla, obecnie kończy mi się druga buteleczka, czyli przepaliłem na tym dodatku ponad 400 litrów
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Awatar użytkownika
elviernes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2009, 10:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: elviernes » 26 sty 2010, 14:16

w piątek dolałem stp formuła dla diesla z antyżelem,2 dni auto na parkingu,-24 stopnie i od dotyku odpala :mrgreen:

Awatar użytkownika
Peran7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 02 lip 2009, 15:46
Lokalizacja: Biłgoraj

Post autor: Peran7 » 26 sty 2010, 18:27

KMS, U mnie galaretka była w butelce z tym płynem. temperatury były w okolicach -30. Sam nie wiem co myśleć o tym ale auto tez nie za ciekawie paliło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga