Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] naprawa wyłącznika krańcowego / włącznik świateł

Warsztat
Awatar użytkownika
Acid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 gru 2009, 15:45
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Post autor: Acid » 09 sty 2010, 13:42

pawelk600 pisze:
No ale może mój mało składny wywód doda inspiracji innym, hehe <ok>
napewno ktos skorzysta :-)

w koncu po to jest to forum zeby pomagac innym

pozdrawiam <ok>
Jest > Allroad C5 2,5 TDI BAU 180KM
Było > A6 C5 2.5 TDI AFB 150KM

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

odnosnie fotostory z 1 strony

Post autor: konastinky » 02 lut 2010, 22:18

Witam możecie mi powiedzieć dlaczego to fotostory z pierwszej strony nie działa ? mam ten sam problem u siebie tak fajnie się złozyło że miesiąć po miesiącu padało pokoleii oswietlenie i teraz tylko pasarzer z tyłu działa :Di zakupiłem te mikro cośtam jakieś takie niby lepsze takie ogómowane ale jakos moje zdolnosci manualne nie chcą same ryzykować rozbiórki drzwi...
dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 02 lut 2010, 23:20

Działa, sprawdziłem przed sekundą - zapewne problem leży po stronie Twojej przeglądarki. Ale na wszelki wypadek spróbuj jeszcze raz <ok>

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

Post autor: konastinky » 03 lut 2010, 07:56

haa dzisiaj działa :D lece do gararzu z kompem i bede dłubał
pozdrawiam

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 03 lut 2010, 08:29

konastinky pisze:zakupiłem te mikro cośtam jakieś takie niby lepsze takie ogómowane
No to pokaż zdjęcia, gdzie to można kupić, za ile - im więcej info, tym lepiej dla następnych, którzy będą się z tym problemem zmagać :)

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

Post autor: konastinky » 04 lut 2010, 16:54

Jest tego troche jak wpiszesz w allegro mikrostyk to ci sie wyswietli, są różne ceny tych małych dynksów od 4 do nawet 16 za sztukę ja kupiłem niby takie lepsze już ogumowane zobaczymy ile pochodzą :)


A i mam takie jedno pytanko do forumowiczów którzy już rozbierali drzwi (ja narazie odśnierzyłem sobie drogę dogarażu i po weekendzie będe przy tym siedziaL) Jak ciężko odchodzi ta plastikowa maskownica drzwi taknachama mam ją oderwać po odkęceniutych śrubek ?? nie chce nicego popsuć ani pourywać więc może ktoś mi podpowie :)
dzięki za wszelkie info

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 04 lut 2010, 18:56

Masz tylko dwie śrubki po bokach - jedna nad zamkiem, a druga na drugim boku. Jak je wykręcisz podnosisz całe ustrojstwo do góry i witaj środek :mrgreen: sam się zaskoczysz jak łatwo to idzie - ja za pierwszym podejściem też miałem cykora a teraz to mógłbym robić codziennie :-D

Awatar użytkownika
pawel.s10
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:58
Lokalizacja: weymouth UK

Post autor: pawel.s10 » 08 lut 2010, 17:03

muszę spróbować u siebie z tym zamkiem bo przestało działać po wymianie linki od szyby kierowcy. pewnie coś popsułem.

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

Post autor: konastinky » 08 lut 2010, 18:31

dzięki tomekkk1 za podpowieć faktycznie łatwo idzie zdemontowałem tez ramke żeby sei odstac do zamka (drzwi tylnie) wyjołem cały zamek i dupa wyczyściełem mikro styk i nie pomogło

Może lepiej bedzie jakdokłanie opisze tą moją przypadłość jak kupiłem a6 ponad rok temu juz w jednych dzrwiach nie działoało oświetlenie właściwie to mygało FIS pokazywał zamkniete drzwi a oświetlenie na opdsufitce w dzrwiach i pod nogami mrygało ostatno jakoś przed śiwętami poszły moje drzwi ten sam przypadek jak niedawno poszły i od pasarzera to juz mówie koniec kupuje te zabaweczki i bede wymieniał i dziś ozebrałem tył wyczyściłem ten mały gadzecik i nic nadal mryganie nie wiem co dalej ........
dzięki za karzdy pomysł jak rozwiązać tą moją przypadość

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 08 lut 2010, 19:14

Naprawiałem jakiś tydzień temu u siebie ten włącznik i po rozebraniu okazało się że to nie jego wina, u mnie przegnił pin w gnieździe zamka i nie kontaktował, rozebrałem zamek na elementy pierwsze, dolutowałem drut zamiast zgniłego pinu i śmiga, operacja zajeła mi ze 4 godziny ale było warto bo raz już furka mi się zamknęła z kluczykiem w środku.

Jak zamek masz na stole to działanie tego włącznika można sprawdzić miernikiem w gnieździe, niestety nie pamiętam które to piny.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2010, 08:43 przez Raf4rb, łącznie zmieniany 1 raz.

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

Post autor: konastinky » 09 lut 2010, 00:03

ale kolego Raf4rb czy u ciebie też to migało siedze na forum od 17 o pzejrzałem chyba juz wszystkie tematy dotyczące togo migania i nie ma ostatecznej odpowiedzi mój mikro styk nawet suszaką wysuszyłem bo pisali że czasem woda przeszkadza a nie mam tych małych "toksów " żeby sie dogzebać do zimnych lutów dopiero juto będe prubował
ale dzięki za zainteresowanie moim problemem i czekaj na jakieś nowe podpowiedzi

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

Post autor: konastinky » 09 lut 2010, 07:38

Nie, nie mam żadnego alarmu poza fabrycznego i raczej nie byłotam nic grzebane...

A powiedz mi czy jak chce sie dostać do tego modułu komfortu to musze wyjmować siedzenie czy tylko ten plastik co na dole na progu jest i tam koło chamulca czy coś jeszcze ?

dzieki za info ....... ide walczyć z tym dalej

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 09 lut 2010, 08:28

konastinky pisze:ale kolego Raf4rb czy u ciebie też to migało
Migało bo we wtyczce siedział ten przegnity pin i czasami kontaktował, czasami było tak, że światło mrugało ale na fisie nie pokazało otwartych drzwi, za krótki sygnał był a czasami nawet fis pokazał otwarte drzwi ale ostanio juz nic nie działało. Zanim się dobierzesz do modułu komfortu lepiej dobrze sprawdzić ten zamek, zerknę zaraz w schematy i jak znajdę to napiszę które piny zmostkować we wtyczce przy zamku żeby sprawdzić czy zaświeci.

Sprawdziłem, zmostkuj pin 4 z 8 (4 - przewód zielono-żółty, 8 - przewód brązowy) we wtyczce zamka i powinno zaświećić się światło, jeżeli zaświeci problem jest w zamku, jeżeli nie zaświeci możesz kombinować z modułem komfortu.

konastinky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 10 gru 2009, 10:18
Lokalizacja: Staszów Kraków

Post autor: konastinky » 09 lut 2010, 09:48

dzięki za pomoc ....
kurcze tylko u mnie w drzwiach z tyłu przy tej kostce nie ma nic doprowadzonego do pin 8 a pod inem 4 mam czerwono czarny masz możeten schemat w jakimś pdf jak tak to podeślij strojny.m@o2.pl z góry dzięki pozdro

[ Dodano: 2010-02-09, 10:00 ]
ha zauwarzyłem jeszcze jedno jak samochud ma przekręcony zapłon to oświetlenie mryga zapala sie na sekunde i gaśnei i tak przez cały czas jak zapłon nie jest przekręcony to wszystko jest ok .... masakra
elektryk ze mnie średni ale może wydaje mi sie że przy zamku jest wszystko ok ...

Raf4rb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 147
Rejestracja: 30 lis 2009, 22:34
Imię: Rafał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: Raf4rb » 09 lut 2010, 10:46

Przepraszam, nie doczytałem, że to drzwi z tyłu, tam wyłącznik jest na pinach 4 (czarno-czerwony) i 6 (brązowy). Schematy mam w elsie, więc nie mam jak wysłać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga