Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,5 TDI AKN] dziwnie pali

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Gor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:01
Lokalizacja: Malbork

[A6 C5 2,5 TDI AKN] dziwnie pali

Post autor: Gor » 29 wrz 2009, 20:51

Witam
mam taki problem - po wymianie czujnika temperatury cieczy chlodzącej ( stary pokazywał numery butów) wskazania sa Ok (90 st.) ale pojawil się problem z odpalaniem silnika :-( zwykle problem pojawia się rano lub po dłuzszym postoju. Czy kupiłem wadliwy czujnik ? dający błędny odczyt do komputera i czy ma to wpływ na utrudniony rozruch silnika (tzn. muszę dłużej pokręcić rozrusznikiem a jak juz odpali to chwilę nierowno pracuje - parę sekund - i troszkę zakopci na szaro ) potem wszystko wraca do normy pali na dotyk aż do ponownego ochlodzenia silnika. Na VAG-u zero błedów. Ktos ma jakieś pomysły? a tak z ciekawości od jakiej temp. zewn. załącza się grzanie świec bo zaobserwowałem już teraz tj. temp. około 10 st. dłuższe swiecenie sie kontrolki świec tak około 7 sek.

jay_zzA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:51
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: jay_zzA6 » 29 wrz 2009, 20:57

Gor, kolego mnie tez jakis czas temu padl czujnik temp cieczy chlodzacej, ale nie ma to wplywu na rozruch silnika, wedlug mnie nie grzeje Ci jakas swieca, i na poczatku nie pali na wszystkie gary, sciagnij pokrywe ta plastikowa z silnika, sciagnij przewody ze swiec zarowych, wez kawalek kabla, podlacz pod plusa, i dotykaj swiec jezeli zaiskrzy tzn ze jest dobra a jak nie to padla i juz wiesz co jest nie tak....
tymczasowo brak, new OOOO po zimie....

Gor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:01
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Gor » 29 wrz 2009, 21:05

sprawdzę ale nie wydaje mi się że to wina świec na wiosennym przegladzie mechanik stwierdził że dwie sa do wymiany wiec wymieniłem wszystkie sześc :-) no chyba że przez te pare miesięcy znowu któras padła :shock: ale nie powiino sie tak stać w tak krótkim czasie i to w okresie letnim kiedy swiece praktycznie nie grzeją

jay_zzA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 137
Rejestracja: 21 kwie 2008, 19:51
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: jay_zzA6 » 29 wrz 2009, 21:12

Moze tez byc cos nie tak z wtryskami, jezeli silnik nierowno pracuje, to objaw jakby nie palil na ktorys gar... A moze serio ktoras swieca padla znow, kto wie, roznie bywa... lepiej zeby to byly swiece a nie wtryski... Ja bym zaczal od sprawdzenia swiec, jest troszke zimniej, swiece grzeja, ale cos sie dzieje dlatego proponuje Ci to sprawdzic. Daj znac co i jak....
tymczasowo brak, new OOOO po zimie....

Gor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:01
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Gor » 30 wrz 2009, 13:40

swiece sprawdzone wszystko OK - podmienie jeszcze czujnik temperatury i zobaczę jaki bedzie efekt - a może zaczął sie problem z zapowietrzaniem :-/

citrin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 538
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:46
Imię: Czarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: citrin » 30 wrz 2009, 14:20

Witam. Kolega "jay zza6" no i ja postujemy w gorącym temacie zapowietrzania- proponuje go prześledzić a i swoja drogą pokrywa w górę i po dłuższym postoju luknij co widać na wężyku przeżroczystym jeżeli masz oczywiście.
Apropo: świece grzeja poniżej 8 lub 5 st C. Dokładnie jest to opisane w jednym z tematów-opcja szukaj.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ma_pok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 475
Rejestracja: 21 paź 2008, 22:04
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lębork / Gdynia

Post autor: ma_pok » 30 wrz 2009, 16:45

podlaczam sie do tematu poniewaz rowniez mam problem z porannym odpaleniem.
swiece wymienione w maju bo myslalem ze sa przyczyna ale nic sie nie zmienilo. dzisiaj rano u mnie byl przymrozek i juz mialem maly problem bo musialem troche pokrecic zeby odpalil. jesli chodzi o zapowietrzenie ukladu paliwowego to po nocy i w ciagu dnia widac jeden maly pecherzyk. w trakcie odpalania nie widac zeby szlo powietrze natomiast po odpaleniu co jakis czas ida 3 troche wieksze bable. co to moze byc. co sprawdzac dalej bo zaczynam sie mocno niepokoic. dodam ze jak wyjezdzalem z pracy po 8h tez troche sie nakrecil :-/
szkoda mi samego silnika i pompy wiec musze cos z tym zrobic.

Jakies pomysly??

Gor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:01
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Gor » 30 wrz 2009, 18:00

czujnik podmieniłem - zobaczę jaki bedzie efekt rano - z zapowietrzeniem nie jestem pewien w przewodach nie widac nic a-nic powietrza ale sprawdze rano - najciekawsze jest to że mój mechanik rozkłada rece !? pompa po regeneracji, świece OK a tu problem przy temp. powietrza 2-3 stopnie. boję się myslec co będzie zimą ciekawe jest to że na padniętej pompie w ubiegłym roku w zimę palił na dotyk (problem był z odpaleniem na ciepłym silniku) teraz odwrotnie zaczyna mnie po mału irytować ten silnik :-/ jak tak dalej będzie to chyba zmienie markę auta. Po podłaczeniu VAG-a zero błedów korci mnie aby zmienić ustawienia dawki startowej paliwa ale po naprawach jakie przeprowadziłem nie powinno być takich problemów a tu zonk........ :-x może jakieś pomysły koledzy ......?

[ Dodano: 2009-10-01, 11:28 ]
wychodzi na to że czujnik ten nowy ma jakas wade - po podmiance na inny wszystko jest OK <ok> auto pali bezproblemowo :-D

citrin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 538
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:46
Imię: Czarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: citrin » 01 paź 2009, 12:48

Witam. I znowu się potwierdza to ze nowy-wadliwy. Przy okazji pozwolę sobie zacytować: "konia z rzędu temu...." kto wymienia części i wpadnie odrazu na to ze to właśnie jest przyczyna niepowodzeń". Potwierdzenie :::
Gor pisze:najciekawsze jest to że mój mechanik rozkłada rece !?
od co!!! :-)

Gor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:01
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Gor » 03 paź 2009, 21:35

... czujnik był nowy zakupiony w serwisie audi- VW oddałem do reklamacji dostałem nowy sprawny i jest OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga