Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Rysy na lakierze.

Nadwozie
zorian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2008, 09:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: zorian » 07 cze 2008, 09:57

Witam serdecznie.

No trochę naczytałem sie o tym polerowaniu na postach powyżej.
Udałem sie oststnio do "lakiernika" i faktycznie za całą polerkę bez dachu powiedział MI 200zł.
Przyznam wam sie Panowie że mam troche obawy oddawać auto bo słyszałem opinie że niestety można i spier...ić polerkę a warsztacik - zwykły garaż i syf dookoła. Jestem w wielkiej kropce i tak naprawdę nie wiem co mam robić.

macieja910

Post autor: macieja910 » 07 cze 2008, 10:55

Moj wozek jest wlasnie w naprawie blacharskiej i tez powiedzialem zeby zrobili mu polerke ;-) Za calosc chca 300 zl

paweł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 474
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich / Leszno

Post autor: paweł » 07 cze 2008, 13:44

No i nikt mi nie wierzyl jak mowilem ze polerka kosztuje mniej niz 400zl :-/ ale teraz macie dowod na to ze jak cos mowie to tak jest :mrgreen:

zorian, polerke mozna robic na dworze byle nie w słońcu, ale nie wiem jaka koles ma opinie. Gdybym ja komus robil polerke to tez moglby powiedziec ze jak on moze mi zrobic polerke skoro on chce to polerowac na dworze albo w garazu w ktorym parkuje auto. Na to nie patrz jesli koles ma dobra opinie to tapewno dobrze zrobi.

Masz srebrny kolor wiec nie martw sie bo srebrny jest najlatwiejszy do polerki wiec napewno to koles zrobi dobrze, gdybys mial czarny lub jakis ciemny kolor to juz inna bajka bo z ciemnym lakierem wiecej trzeba sie meczyc.

pozdro koledzy
A6 3.0 TDI Quattro, ASB, 280ps i 560nm by MR Motors na Audi Forum . :)

Awatar użytkownika
kylo99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 991
Rejestracja: 23 sty 2008, 15:55
Imię: Adam
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AEL 140KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich UK & Lublin PL
Kontakt:

Post autor: kylo99 » 07 cze 2008, 14:02

No i nikt mi nie wierzyl jak mowilem ze polerka kosztuje mniej niz 400zl
A ja :?: :oops: :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

paweł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 474
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich / Leszno

Post autor: paweł » 07 cze 2008, 15:12

No sorry kylo99, to prawda ty mi wierzyles :-D
A6 3.0 TDI Quattro, ASB, 280ps i 560nm by MR Motors na Audi Forum . :)

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 09 cze 2008, 11:49

żeby polerka była dobrze zrobiona to po polerowaniu ściernym powinno byś nałożone jeszcze specjalne mleczko które nabłyszcza dodatkowo (uzupełnia mikro rysy po polerce) i utwardza trochę lakier. niestety jest to koszt i jeśli ktoś wam proponuje polerkę "za tanio" to prawie na 100% oszczędza na tym. najlepiej zapytajcie ni z gruchy że to niby chcielibyście zagadać po prostu jak taki kolo robi polerkę. jak nic nie wspomni o mleczku to macie jasność.
mam kumpla lakiernika a kiedyś auto oddałem do innego. oczywiście wszystko ładnie tylko że po 2-ch myciach na szczotkach tylna klapa znowu zmatowiała a na masce było widać koła od polerki.
inna sprawa że jak kolo się nie zna i za bardzo dociśnie to może zedrzeć lakier do podkładu i wtedy już zupełna kicha...
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

zorian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2008, 09:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: zorian » 09 cze 2008, 16:29

No własnie i tego obawiam sie najbardziej.
No cóż narazie zostawie autko w spokoju i nie będe kusił losu ,że 200 że ładnie itp.

paweł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 474
Rejestracja: 29 kwie 2008, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich / Leszno

Post autor: paweł » 09 cze 2008, 16:57

m3iaz pisze:za bardzo dociśnie to może zedrzeć lakier do podkładu i wtedy już zupełna kicha...
Bujda z tym docisnieciem :!: chyba ze samochod jest pomalowany farbkami plakatowymi :mrgreen: no to wtedy sie z toba zgodze m3iaz,

Co do sprawy zmatowienia po myjce mechanicznej, ja osobiscie z takich myjek nie korzystam jak juz to myjka reczna. Myjka mechaniczna to zabójca do lakieru samochodowego. Brudne szczotki dzialaja jak papier scierny wiec nie dziw sie m3iaz, ze tylna klapa stala sie matowa.

Widoczne koła po polerce:
Tutaj definitywnie facet spieprzyl sprawe bo lał za malo wody przy polerowaniu.
A druga sprawa to pewnie masz ciemny kolor samochodu co? dlatego tez bylo widac takie smugi po polerce. Jakies drobne smugi sa w sloncu widoczne po kazdej polerce.

Ok to chyba tyle ode mnie ale kazdy ma swoje zdanie ;-)

Pozdrawiam
A6 3.0 TDI Quattro, ASB, 280ps i 560nm by MR Motors na Audi Forum . :)

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 10 cze 2008, 10:16

no to ja jeszcze sprostuje dla obrony siebie.
tak mam ciemny kolor...
od 2003 lub 2004 (na pewno) weszły ze względów ochrony środowiska nowe lakiery. są to lakiery wodne które nie dość że się wujowo nakłada (do nawet jednego elementu potrzebna jest specjalna komora z osuszaczami i do 2- ch dni auto stoi) to jeszcze same w sobie są dużo mniej trwałe. poza tym grupa vag zaczyna wchodzić w erę oszczędności (przykład - najnowsze audi a4 nie wspomnę o innych markach i autach) i warstwa lakieru jest bardzo delikatna. wszystko to razem daje pewne prawdopodobieństwo że polerka mechaniczna wykonana nie do końca dobrze może przynieść więcej szkód niż by się chciało...
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

mamba75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 01 lis 2008, 15:47
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mamba75 » 20 cze 2009, 12:22

witam kto poleci jakaś dobra lakiernie - chciałbym odświeżyć lakier w c5 - jest tam pare rysek takich glabszych ale ogolnie to chodz mi o wypicowanie .

chodzi mi o Wrocław - znacie gdzies i możecie polecic ???

pozdrawiam
m75
teraz i c6 ;)

satch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 10 mar 2009, 07:57
Lokalizacja: wrocław

Post autor: satch » 20 cze 2009, 13:48

mamba75 pisze:witam kto poleci jakaś dobra lakiernie - chciałbym odświeżyć lakier w c5 - jest tam pare rysek takich glabszych ale ogolnie to chodz mi o wypicowanie .

chodzi mi o Wrocław - znacie gdzies i możecie polecic ???

pozdrawiam
m75
Interlak ul. Chełmońskiego ...
całkiem całkiem , jak się postarają to wychodzi im nieźle ...
GPW

bartekh7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 12 cze 2009, 11:04
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: bartekh7 » 20 cze 2009, 14:05

apropo polerki to najlepiej robic to ręcznie bo faktycznie maszynka zostawia koła. miałem kiedys b4 całą zmatowiała i porysowana
(ale nie glęboko - bo wtedy to papier 2000 zostaje tylko lub malowanie) polerke robiłem pastą farecla G3 potem płyn nabłyszczająsy niestety z serwisu BMW :cry: wyszło super . maszynka jest o wiele szybciej i ręce nie odpadają po pracy ale osobiście jestem za recznym polerowaniem.
pozdrawiam bartek.

TPacu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 08 gru 2008, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TPacu » 07 lip 2009, 17:18

Panowie 2 małe płytkie ryski pojawiły się u mnie na lakierze na tylnim zderzaku. Czym to zakryć? Mleczkiem polerskim np. turtle wax scratch remover czy coś innego polecacie na takie małe?

Obrazek

Auto jest brudne po trasie. :-P

Swedish Audi

Post autor: Swedish Audi » 07 lip 2009, 19:16

Tak sobie czytam posty kolegow i czasem otwieram szerzej oczy:matowanie podkladu na mokro?!Kto dzis matuje podklady uzywajac wody????? :shock: Zostaly smugi bo ktos tam lal za malo wody przy polerce!!!!!!!!!!!!!He He,wysiadam :mrgreen: Lejecie wode do polerowania?To chyba macie polerki na powietrze zeby Was prad nie dotknal.I wreszcie hit tematu:auto pomalowane wodna baza schnie do dwoch dni :roll: U mnie w pracy jak poloze wodna baze to wlaczam Quad(suszarki) na 20 minut,w tym czasie mieszam sobie bezbarwny i popalam w ukryciu papieroska.Ale jakby suszenie mialo trwac dwa dni to wchodze w to,pomyslcie:20 minut nakladania bazy a potem dwa dni wolnego-GREAT.Po Farecli elementy matowieja?Pewnie,dlatego nikt kto ma pojecie o tej robocie tego nie uzywa. Pozdrawiam i zycze udanego polerowania. :-)

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 07 lip 2009, 21:51

Swedish Audi, wypowiedz twoja jest skromnie mowiąc nieco pogardliwa :evil: :evil:

Ja jestem lakiernikiem od 17 lat w branży z papierami mistrzowskimi.
Masz po troche racji w tym co piszesz odosnie technologi itd...ale czy to upoważnia cie to do wyśmiewania i nabijania się z innych :evil:

Forum jest po to żeby wymieniać się wiadomościami ,pomysłami i spostrzeżeniami a nie wypisywanie że ja
Swedish Audi pisze:wlaczam Quad(suszarki) na 20 minu
bo u mnie akurat nazywją sie Venturii i nikomu tego nie wykrzykuje :roll: :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl